Gaia

İllüstrasyon Çalışmaları - Gaia ...

Gaia
darth_cygan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 24-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshop cs3 + Mouse

Gaia veya Gaea, Yunan mitolojisinde yeryüzünü simgeleyen, arzın tecessümü (cisimleşmiş hâli) olan tanrıçadır. Bir ana tanrıça, doğa ana olan ve diğer tanrıların kendisinden türediği Gaia'ya özellikle ilk zamanlarda tüm Yunanistan'da tapınılsa da, zaman içinde tanrıçanın konumu değişmiş, ona olan ilgi azalmıştır. Gaia'nın Roma mitolojisindeki dengi Terra'dır.

Hesiodos'a göre Gaia her şeyin yaratıcısı, her şeyin kendisinden meydana geldiği "toprak ana"dır; tüm tanrıların ve titanların annesidir. Khaos'tan sonra ortaya çıkan Gaia ilk önce gökyüzü Uranos'u daha sonra Pontos'u kendisinden çıkarır bir başka tabirle doğurur. Daha sonra Uranos'dan Titanları doğurdu. Ancak Uranos kendi çocukları olan titanları doğar doğmaz Gaia'nın bağrına gömmekteydi. Artık bu ağırlığı taşıyamayan Gaia, Uranos'tan olan oğlu Kronos'un yardımıyla Uranos'u öldürdü ve çocuklarını özgürlüğüne kavuşturdu.Daha sonra Kronos da kendi oğlu Zeus tarafından öldürülerek aynı kaderi paylaşacaktı. [kaynak]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

karantina isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karantina

Hiç Biri / İstanbul

Alt 24-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eline sağlık baştan sona emek kokuyor çalışman.Yanardağ keşke olmasaydı.Onun yerine buzdağı daha güzel olurdu sanki renklerle ilgili tek eleştirebilirim.Saç rengi ve volkanın rengi uyumsuz geldi bana.Onun dışında :alkis::alkis::alkis:
Bu mesajdan alıntı yap
fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(36)

Ressam / İstanbul

Alt 24-04-2009 #3
gaianin dunyasini(anlatilana gore)yorumlayisinizi,o mıstık havayı,mıstık dokuları,canlı renklerı ve renklerdeki koyulugu cok begendım.yurudugu yerdekı canlılık ,gıttıgı yondekı gokyuzunun ısıgını,ama onundekı engellerın kırmızılıgını guzel sunmussunuz.hayal gucunuzu tebrık ederım.gozume batan seye gelırsek yanardagın uzakta oldugu ıcın daha gokyuzune uyumlu ama gokyuzunden daha net olacak sekılde hafıf bulanık olması gerektıgını dusunuyorum.hele de alt kısımlara dogru daha kırmızının daha canlılıgı kaybetmesı gerekıyor sankı alttakı koyuluga uyması ıcın.belkı o koyuluga da bulanık cok sılık bırkac sey ekleyebılırsınız.ellerınıze saglık kolay gelsın.boyle calısmalar gormek cok guzel
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 24-04-2009 #4
Çalışmayı çok beğendim Gaia

Değinilenecek noktalara değinilmiş zaten, genel olarak çok hoş bir çalışma olmuş.
Tebrik ederim, ellerinize sağlık +1.
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 24-04-2009 #5
bende çok beğendim...emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-04-2009 #6
gerçekten çok güzel bi çalışma ama kadının suratı çok çirkin geldi bana niye bilmiyorm Gaia çalışma olarak değil normal bir insan oldugunu varsayarak xD
Bu mesajdan alıntı yap

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 24-04-2009 #7
eline sağlık baştan sona emek kokuyor çalışman.Yanardağ keşke olmasaydı.Onun yerine buzdağı daha güzel olurdu sanki renklerle ilgili tek eleştirebilirim.Saç rengi ve volkanın rengi uyumsuz geldi bana.Onun dışında :alkis::alkis::alkis:
yarumunuz için teşekkürler, renk konusunda haklı olabilirsiniz ama buzdağı ya da buzçağından daha önceki zamanalara gitmek istemiştim. sonuçta dünya yeni oluşuyor.

gaianin dunyasini(anlatilana gore)yorumlayisinizi,o mıstık havayı,mıstık dokuları,canlı renklerı ve renklerdeki koyulugu cok begendım.yurudugu yerdekı canlılık ,gıttıgı yondekı gokyuzunun ısıgını,ama onundekı engellerın kırmızılıgını guzel sunmussunuz.hayal gucunuzu tebrık ederım.gozume batan seye gelırsek yanardagın uzakta oldugu ıcın daha gokyuzune uyumlu ama gokyuzunden daha net olacak sekılde hafıf bulanık olması gerektıgını dusunuyorum.hele de alt kısımlara dogru daha kırmızının daha canlılıgı kaybetmesı gerekıyor sankı alttakı koyuluga uyması ıcın.belkı o koyuluga da bulanık cok sılık bırkac sey ekleyebılırsınız.ellerınıze saglık kolay gelsın.boyle calısmalar gormek cok guzel
teşekkür ederim. lav'ın altlara gittikçe koyulaşmasını verdiğimi düşünmüştüm ama sanırım bu etkiyi pek verememişim. Gaia
bulanıklık konusunda haklısınız sanırım. dikkate alacağım.
koyu kısma birkaç şey ekleme konusunda ben de çok düşündüm, ama ekleyeceğim şey kayadan başka birşey olamayacaktı ve o kayaları koyarsam ufuk derinliğini veremeyeceğimi düşünmüştüm.
yorumunuz için teşekkür ederim.

Çalışmayı çok beğendim Gaia

Değinilenecek noktalara değinilmiş zaten, genel olarak çok hoş bir çalışma olmuş.
Tebrik ederim, ellerinize sağlık +1.
teşekkür ederim. Gaia

bende çok beğendim...emeğinize sağlık
teşekkür ederim Gaia
Bu mesajdan alıntı yap

darth_cygan

Grafiker / Ankara

Alt 24-04-2009 #8
gerçekten çok güzel bi çalışma ama kadının suratı çok çirkin geldi bana niye bilmiyorm Gaia çalışma olarak değil normal bir insan oldugunu varsayarak xD
:rofl::rofl::rofl: teşekkür ederim yorumunuza...
Bu mesajdan alıntı yap
fairylike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fairylike(36)

Ressam / İstanbul

Alt 24-04-2009 #9
evet kaya eklenebılır cok sılık bır gorunum verırsenız derınlıgını koruyacaktır bence cunku cok guzel bır calısma emek verılmıs oldukca bellı bır kac ekleme daha yaparsanız bence super olur
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 24-04-2009 #10
çok güzel bir çalışma elinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gaea, gaia, illüstrasyon, tanrıça, yunan

Kapat