Gamze Oruç • Yazılımda 6. Kez Dünya Şampiyonu

Yazılım Rehberi - Gamze Oruç • Yazılımda 6. Kez Dünya Şampiyonu Sponsorlu Bağlantılar AKDENİZ Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisi Gamze Oruç, Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Geliştirme Yarışması'nda dünya birincisi oldu. Oruç, bununla birlikte 6'ncı kez dünya ...

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

AKDENİZ Üniversitesi Manavgat Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı ikinci sınıf öğrencisi Gamze Oruç, Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Geliştirme Yarışması'nda dünya birincisi oldu. Oruç, bununla birlikte 6'ncı kez dünya birinciliğini kazandı.

Farklı yazılım şirketlerinin dünya çapında düzenlediği yarışmalarda 2 kez 'Lisans Geliştirme Yarışması', 2 kez 'Uygulama ve Geliştirme Yarışması', 1 kez de 'Sistem Geliştirme Yarışması'nda (İşletim Sistemleri Geliştirme) dünya birincisi olan Gamze Oruç, dünya birinciliği unvanlarına bir yenisini ekledi. Oruç, ABD'de Silikon Vadisi'nde 'WowZapp 2013: Windows Uygulama Geliştirme Festivali' kapsamında düzenlenen 'Dünya İşletim Sistemi ve Algoritma Geliştirme Yarışması'nda birinci oldu.

2 YILDA 6'NCI BİRİNCİLİK

Gamze Oruç, 2 yılda 6'ncı dünya birinciliği elde etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Oruç, "Windows Azur'a benzer yeni bir işletim sistemini yazarak geliştirdim. Tasarımı da bana ait. Bilgisayar ortamında kullanılan farklı programların hepsini barındıran, aynı zamanda alan sıkıntısı olmayan bir program algoritması geliştirdim" diye konuştu.

AÇIK ARA BİRİNCİ

Bu yarışmaya 1 milyon 258 bin yarışmacının katıldığını söyleyen Gamze Oruç, “Birinciliğin yanı sıra, bu yarışmada beni mutlu eden bir başka şey daha oldu. İkinciyle aramdaki puan farkı 2.4 idi. Bu yarışma 10 üzerinden değerlendiriliyor. Benim puanım 10, ikinciliği kazananın puanı 7.6'ydı. Üçüncünün puanı ise 6.9. Bu da beni fazlasıyla mutlu etti" dedi.

HEDEFİ 'AKADEMİ KAHRAMANI' OLMAK

Aynı zamanda Microsoft Açık Akademi öğrencisi olduğunu söyleyen Gamze Oruç, şöyle konuştu:

“Akademide 4'üncü kademe usta yazılımcıyım. Bundan sonraki hedefim 'Açık Akademi Kahramanları' arasında yer almak. Üstün başarı gösteren öğrencilerin yaşam, öğrencilik ve birincilik öykülerinin Microsoft özel sayfasında yer almasına 'Akademi Kahramanı' olmak deniyor. Bu başarıyı kazananlar ömür boyu Microsoft'un önceliklileri arasına giriyor. Buraya girdiğim anda hedeflerimin bir aşamasını daha geçmiş olacağım."

REKTÖRDEN KUTLAMA

Gamze Oruç'u tebrik ederek teşekkür eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü İsrafil Kurtcephe ise "Çalışkanlığı ve azmiyle başarıdan başarıya koşan kızımızla gurur duyuyoruz. Işık saçan üniversitemizin dünyaya yansıyan ışığı oldu. Üniversitemize yakışan başarıların devam edeceğine inanıyorum" dedi.
(Alıntıdır.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
..
çok zeki olmalı... ancak Einstein bile ne demiş? "ben çok zeki değilim; sadece çok çalışıyorum"... bundan dolayı, çalışma, başarıların yanısıra ayrıca takdire şayan. ama ben takdir etmenin ve gurur duymanın yanısıra kıskanma seçeneğini de değerlendirmeye alayım Gamze Oruç • Yazılımda 6. Kez Dünya Şampiyonu
Bu mesajdan alıntı yap
Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 26-12-2013 #3
çok zeki olmalı..
Şimdi ki uygulama kolaylıkları, bilgi edinme de imkanlar, bilgi trafiği, bilgi akışı içinde ve teknolojinin içinde yaşaya bir nesilin bu denli başarılara daha çok sahip olması temennimdir.

Gamze Oruç • Yazılımda 6. Kez Dünya Şampiyonu Yanlız değilsin, bende kıskandım ve gururlandım efoja.
Bu mesajdan alıntı yap