garipliklerimiz...

Graficafe - garipliklerimiz... ...

garipliklerimiz...
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

garipliklerimiz...

Alt 19-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

mesaj olarak gelmiş gülümsetti beni...

Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye`yi bulmaya çalışırız yoksa Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

Neden birbirimize sarılınca sağa sola sallanırız?

Neden öğrenciler ilkokul 5. sınıfa kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken 6. sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlar?

Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıktığında kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

Neden dükkanı kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar? Esnafın ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor

Düğünlerde neden "Dom dom kurşunu" ile göbek atılmaktadır? "Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni" gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?

Cumartesi ve pazartesinin neden kendi isimleri yoktur? (Cuma-ertesi, pazar-ertesi)

Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde en kısa mesafe neden "indi-bindi" olarak tabir edilmektedir? Önce inilip, sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

Bir programı bilgisayarımıza kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp programı aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen saf kişiler mevcut mudur?

Bulmacalarda neden boru sesinin karşılığı hep "ti" dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" şeklinde yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" diye bir madde mi vardır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ehehee garipliklerimiz... güselmiş garipliklerimiz...
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 21-02-2009 #3
"Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?"

garipliklerimiz...

"Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye`deki herkesin izlediğini zanneder? Örneğin; 70 milyon bizi izliyor"

En büyük ihtimali göz önünde bulunduruyorlar :rofl:
Süper, teşekkürler paylaşım için...
Bu mesajdan alıntı yap
yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2009 #4
:giggle:Hepsi birbirinden komik ve gerçek :rofl::rofl:
çok güldüm :rofl:
paylaşım için teşekkür ederim :rofl:
Harika bir milletimiz var :bigsmile: :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2009 #5
" Düğünlerde neden "Dom dom kurşunu" ile göbek atılmaktadır? "Bir avcı vurdur beni, bin avcı yedi beni" gibi sözlerle kendinden geçen başka bir millet var mıdır?"

Düğünlerdeki kazalar sonucu oluşan Hazin sonların asıl cevabını veren ironidir.

çok beğendim paylaşım için teşekkürler deniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ZUCKER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZUCKER

Grafiker / Samsun

Alt 21-02-2009 #6
garipliklerimiz...garipliklerimiz... bunu banada yollamıştı sevdiğim bi arkadaşım ve bende çok eğlenmiştim...resimli olarak gelmişti bana hatta...buradada görmek güzel...gerçekten "neden?" detirtiyolar insana...teşekkürler...güzel paylaşım...garipliklerimiz...
Bu mesajdan alıntı yap
bartinli_cakabo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bartinli_cakabo

Bilg. Teknikeri / Bartın

Alt 21-02-2009 #7
Neden sınavlarda "3 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile cezalandırılır da; "3 doğruyu bil, bir doğru da bizden" gibi bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

cümle yapısına bayıldım..... süpermiş...
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 21-02-2009 #8
saol paylaşım için hepsi doğru yagaripliklerimiz...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2009 #9
sizler sağolun arkadaşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
foreman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

foreman

Grafiker / Konya

Alt 30-03-2009 #10
paylaşımın için tşk iyiki okumuşum moral oldu hepsi doğru