Gazete arka fonu acil yardım

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Gazete arka fonu acil yardım Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar p.s ta aşağıdaki örnekte olduğu gibi mavi dalgalı bir arka fon yapmaya çalışıyorum ama bitürlü yapamadım acil yardim bekliyorum nasil yapılacağıyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim......

medesan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medesan

Grafiker / Diyarbakır

Alt 06-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar p.s ta aşağıdaki örnekte olduğu gibi mavi dalgalı bir arka fon yapmaya çalışıyorum ama bitürlü yapamadım acil yardim bekliyorum nasil yapılacağıyla ilgili yardimci olursaniz sevinirim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ysndkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysndkn

Grafiker / Konya

Alt 07-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
önce bi layer yaparsın maviyle doldurursun..
sonra üzerine yeni bi layer açarsın fırça (brush) ile beyaz çizgiler çizersin yada büyük noktalar koyarsın.. sonra beyazları çizdiğin layer'a gaussian blur verirsin gözüne hoş gelecek şekilde. ve o layerın görünürlüğünü (opacity) azaltırsan tamam olur
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-02-2009 #3
Bunun için... Yeni dokuman üzerine yeni layer açıyoruz. Gradient Tool (u) aracı seçiyoruz (1) resimdeki gibi kırmızı alanı içinde (2) kutucuk üzerine çıft tıklayarak Gradient Editor paletine giriyoruz...

burada renkler veriyoruz

Bu mesajdan alıntı yap
attrition isimli Üye şimdilik offline konumundadır

attrition

Grafiker / İstanbul

Alt 08-02-2009 #4
Ya da böyle bi şey yapmak da olur.
Mavi zemin açıyorsunuz.Sonra üzerine yeni bir layer açıyorsunuz.Bu zaman background ve foreground renklerin beyaz-siyah olmasına dikkat edin.Sonra Filter/Render/Clouds yolun uizleyin.Daha sonra Blending Mode`unu isteyinize göre ayarlayın.Tabii ki, opacity ile de oynaya bilirsiniz. Gazete arka fonu acil yardım
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
acil, arka, fonu, gazete, yardim