gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

InDesign Soru ve Sorunlarınız - gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ? Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar gazete tasarımını indesign programında yapıyorum photoshopda fotoğraf rengini açmama rağmen gazete baskından çıktığında ise resimler bulanık ve kirli çıkıyor bunu en iyi kalitede nasıl alabilirim ? ...

RD3S1GN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

ünlem

Alt 29-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar gazete tasarımını indesign programında yapıyorum photoshopda fotoğraf rengini açmama rağmen gazete baskından çıktığında ise resimler bulanık ve kirli çıkıyor bunu en iyi kalitede nasıl alabilirim ?

Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-12-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar gazete tasarımını indesign programında yapıyorum photoshopda fotoğraf rengini açmama rağmen gazete baskından çıktığında ise resimler bulanık ve kirli çıkıyor bunu en iyi kalitede nasıl alabilirim ?

Teşekkür ederim.
Bu işin uzmanı renk ayrımcılardan yardım almak veya resimleri onlara yaptırmak en iyisidir.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 29-12-2011 #3
gazete siyah beyaz
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-12-2011 #4
gazete siyah beyaz
O daha kötü ya demek ki senin elinden gelmiyor, bir bilene bırak bu işi.

Veya baskı kötüdür, bence matbaayla irtibata geç.

Aslına bakarsan gazete baskılar içinde ayarı en zor olandır çüknü her gazete baskısı farklıdır mesela habertürkün resimlerini hürriyette kullan çamur çıkar, yani baskı makinası, kullanılan kağıt, boya, ve tabi ki de baskı ustası farkı var.

Bu mesajdan alıntı yap

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 29-12-2011 #5
ben zaten gazete ile ilgilenmiyorum =)

bir arkadaş sorunla karşılaştı bana sordu burda belki bilen vardır diye sorayım dedim =)
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-12-2011 #6
ben zaten gazete ile ilgilenmiyorum =)

bir arkadaş sorunla karşılaştı bana sordu burda belki bilen vardır diye sorayım dedim =)
Sen git arkadaşın gelsin. gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?Dgazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

O zaman dediklerimi arkadaşına ilet, zorlamasın kendi fazla olmuyorsa olmuyordur. gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

Bu mesajdan alıntı yap

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 29-12-2011 #7
Sen git arkadaşın gelsin. gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?Dgazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

O zaman dediklerimi arkadaşına ilet, zorlamasın kendi fazla olmuyorsa olmuyordur. gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

hiç bir şey imkansız değildir :sleepy:
Bu mesajdan alıntı yap
emekci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emekci

Eğitimci / Kastamonu

Alt 05-01-2012 #8
martin arkadaş biraz artist sanırım hiç siyah beyaz gazete hazırlamamış... Yardımcı olacağına işi bilene bırak diyor... Aynı sorun bendede var cevap ararken böyle bişeyle karşılaştım. Konulara konuyla ilgili uzmanların cevaplaması daha yerli olur.
Bu mesajdan alıntı yap

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 06-01-2012 #9
martin arkadaş biraz artist sanırım hiç siyah beyaz gazete hazırlamamış... Yardımcı olacağına işi bilene bırak diyor... Aynı sorun bendede var cevap ararken böyle bişeyle karşılaştım. Konulara konuyla ilgili uzmanların cevaplaması daha yerli olur.
Deliye Her Gün Bayram :rofl:
Boşver.
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 06-01-2012 #10
Sevgili emekci arkadaşım:

Ders 1: Küçük bir çocuk yemeği kendisi neden yiyemez hiç düşündün mü? Çünkü kaşığı tutmasını bilmez dolayısıyla kaşığı tutmayı bilmeyen çocuk yemek yemesini de beceremez, anne baba vs. yemeğini yedirir sonra da zamanla kaşığı tutmasını ve yemek yemes öğretilir.

Ders 2: Yaşın yetiyor mu bilmem, ben teeeey öteden tamburlu Crosfield marka renk ayrımı makinaları varken başladım mesleğe (bugünün sıfır araba değerinde), o makinaları kullanırdık, yani pozitif dia, negatif dia, opak kullanılırdı o zamanlar bugünkü gibi dijital fotoğrafı internetten indir koy sayfaya bas gitsin yapmazdık biz, uzun yıllarımı verdim.

Not: O makinaya dokunmam altı ayı buldu toz almaktan başka birşey yaptırmıyorlardı, bigün bir iki tuşuna basıpp deneyeyim dedim ustam sağolsun daha dur ya acele etme şu bezi al bakalım tamburların camları lekeli güzel bi parlat sonra da makinanı tozu alıvar demişti o zamanlar hepsi holivud artiziydi. gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?

Ders 3: Şimdi sana buradan yazarak curvesten açık ton, orta ton, koyu tonlarıyla oyna sonra netlik yoksa sharpen ver, grenli resmi şöyle yap, resimde insan varsa infodan ten rengine bak mavi, kırmızı, sarı, siyah ten renginde ne olmalı ona göre ayar yap desem veya levelsden yap, contrast ver oku oku bi halt anlamazsın ama bu işi yapan bilen birinin yanında öğrenirsen çalıştığın yerde daha verimli olursun, aldığın paranın hakkını verirsin.

Sonuç: Siyah beyaz bile olsa bu iş bu kadar basit değil kaldı ki renkli gazete baskında çalışsan (senden şanslıyım gazete baskısında resim kalitesini nasıl yakalarız ?) o zaman daha iyi anlarsın dediklerimi, yani sen daha kaşığı tutmasını öğrenmeden yemek yemeye çalışıyorsun, emin ol buradan yazılı öğrenmekle, birinin görsel anlatımıyla öğrenmen arasında çok fark var.

Mesleğinde eğitimci yazıyor demek ki sende birilerine birşeyler öğretiyorsun, yani sınıfta verdiğin dersleri öğrencilere msn den yazarak öğretebilir misin?

Artizliğe gelince Yeşilçama haksızılık ediyorsun ama şöyle aydınlatabilirim seni:
Cem Yılmaz yıllar önce bi programa katılmıştı, telefonla bağlanan ukala bir genç demişti ki "Ben senden daha komiğim ileride senin tahtına oturacağım" tabi Cem de yapıştırdı cevabı "Dikkat et de ben oradayken oturma".

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları