Gazete boyutu acil destek

Corel Draw - Gazete boyutu acil destek Sponsorlu Bağlantılar :sweating: arkadaşlar merhabalar corelde bir gazete hazırlıyprum ama tam boyut olarak gazete boyutunu bilmiyorum. Normal gazete için boyut nedir? ve kenarlardan ne kadar boşluk bırakacağım. arkadaşra tasarımı yetiştirmem ...

director isimli Üye şimdilik offline konumundadır

director

Matbaacı / Ankara

Alt 29-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

:sweating: arkadaşlar merhabalar corelde bir gazete hazırlıyprum ama tam boyut olarak gazete boyutunu bilmiyorum.

Normal gazete için boyut nedir? ve kenarlardan ne kadar boşluk bırakacağım. arkadaşra tasarımı yetiştirmem lazım lütfen destekGazete boyutu acil destek
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

noveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noveli

Grafiker / Kocaeli

Alt 29-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bende freehandde hazırlıyorum ama ölçüler aynıdır. x 370 y 550 sayfa boyutu ulusalda yerel gezetedede bu buyut aynı sana istersen bi iç ölçülümde w 350 h 530 de iç ölcüm hadi kolaygele
azönce yanlış yazmışım kusura bakma şimdi düzelttim
Bu mesajdan alıntı yap
director isimli Üye şimdilik offline konumundadır

director

Matbaacı / Ankara

Alt 29-07-2008 #3
ya çok sağol manyak makbule geçti tekrar çok sağol dostum
Bu mesajdan alıntı yap
noveli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

noveli

Grafiker / Kocaeli

Alt 29-07-2008 #4
nedemek işine yaradıysa zaten bizde ulusal gazete boyutuna göre hazırlıyoz yerel gezete yapıyorumda. 9 sütun daha teferruata inmeme gerek yok sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
Graphist42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Graphist42

Grafiker / Konya

Alt 30-07-2008 #5
slm gazetede st/cm ölçüleride olur
bence onu baskıdan önce unutmamalısın
bir sayfa on sutundan oluşur sütunun taneside 3.24 cm dir
Bu mesajdan alıntı yap
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 30-07-2008 #6
Hande Demir'in konusuda size yardımcı olabilir.

Gazete Sütun / Cm Ölçüleri
Bu mesajdan alıntı yap
cem bulut isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cem bulut

Grafiker / Ankara

Alt 30-07-2008 #7
35,5x52,5 dur gazete ölçüleri
diğer işler gibi uzatma payı istemez
sütun ölçüleri 3,4 cm. dir
ve 9 sütündur
eski bi gazete tasarımcısı ve sayfa sekreteriyim...
Bu mesajdan alıntı yap
bolgwadze isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bolgwadze(46)

Grafiker / Sakarya

Alt 08-08-2008 #8
35,5x52 veya 35,5 54 olarak yapabilirsin. En çok kullanılan 35,5x52'dir. Bu tam kullanım alanıdır
Bu mesajdan alıntı yap
GRAFİK-CANAVARI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

GRAFİK-CANAVARI

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 02-01-2011 #9
Bana Herhangi bir gazetenin yarım sayfa boyutu lazım lütfen yardımcı olurmusunuz?:sweating::sweating::sweating::sweatin g::sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
salih_kent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salih_kent

Grafiker / Denizli

Alt 02-01-2011 #10
:sweating: arkadaşlar merhabalar corelde bir gazete hazırlıyprum ama tam boyut olarak gazete boyutunu bilmiyorum.

Normal gazete için boyut nedir? ve kenarlardan ne kadar boşluk bırakacağım. arkadaşra tasarımı yetiştirmem lazım lütfen destekGazete boyutu acil destek
sadece merak ettiğim için soruyorum, bu kadar acil tasarıma başlamanız gerekiyorsa neden forumda cevap beklemek yerine elinize bir gazete alıp cetvelle ölçmediniz?

bende freehandde hazırlıyorum ama ölçüler aynıdır. x 370 y 550 sayfa boyutu ulusalda yerel gezetedede bu buyut aynı sana istersen bi iç ölçülümde w 350 h 530 de iç ölcüm hadi kolaygele
azönce yanlış yazmışım kusura bakma şimdi düzelttim
370x550 mm. olarak verdiğiniz ölçü kime göre neye göre? ulasalda da yerelde de aynı demişiniz? bir de ölçülüm ne demek?

35,5x52,5 dur gazete ölçüleri
diğer işler gibi uzatma payı istemez
sütun ölçüleri 3,4 cm. dir
ve 9 sütündur
eski bi gazete tasarımcısı ve sayfa sekreteriyim...
uzatma payı?

Bana Herhangi bir gazetenin yarım sayfa boyutu lazım lütfen yardımcı olurmusunuz?:sweatin g:
Uzun zamandır foruma girmemiştim. Bu süre zarfında ne hale gelmiş burası? Uyduruk geyik forumlarına benzemeye başlamış. Site yöneticileri kızacak belki bana ama onların da rahatsız olduğundan eminim. "grafik canavarı" diye nick alacak kadar kendine güvenen insanların herşeyden önce Türkçe'ye hakim olmaları gerekmiyor mu? Bu mesleğin bir parçası değil mi üslup ve yazım diline hakimiyet?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acil, boyutu, destek, gazete