Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)... Sponsorlu Bağlantılar Normal gazete ebatlarında, 13 Ağustos 2009 tarihinde çalışmış olduğum bir gazete kapağı tasarımı. Yorumlarınıza......

child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 21-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Normal gazete ebatlarında, 13 Ağustos 2009 tarihinde çalışmış olduğum bir gazete kapağı tasarımı. Yorumlarınıza...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

demoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

demoN(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence gayet güzel olmuş.emeğine sağlıkGazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 21-03-2010 #3
Bence gayet güzel olmuş.emeğine sağlıkGazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...
Teşekkür ederim Hilal. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)... Beğendiğine sevindim.
Bu mesajdan alıntı yap
mubatu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mubatu

Grafiker / İstanbul

Alt 21-03-2010 #4
bir takım eksiklikler var haber başlığı ile haberler arasındaki boşluk fazla olmuş aynı şekilde resimler ve yazılar arasındaki boşlukta gözüme battı genel itibari ile başarılı üzerinde biraz daha uğraş verirsen daha güzel olur.
başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 21-03-2010 #5
bir takım eksiklikler var haber başlığı ile haberler arasındaki boşluk fazla olmuş aynı şekilde resimler ve yazılar arasındaki boşlukta gözüme battı genel itibari ile başarılı üzerinde biraz daha uğraş verirsen daha güzel olur.
başarılar...
Boşluklar özellikle bırakılmıştır (gözü yormaması için). Ama aşırı bir boşluk diyorsanız, yorumunuz tarafımca değerlendirilecektir. Yorum için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 21-03-2010 #6
öncelikle sayfa tasarımı ile ilgili bi sorun var manşeti ve kenarlarını hep aynı şekilde aşağıya inmişsin yani orası iki kenar sütun ve orta göbek hep dikey olarak çalışılmış.
bence manşeti 7sütuna yayabilirdin yani biraz daha geniş tutmak manşeti daha iyi vurgulamana yardımcı olurdu bu şekilde manşet o kadarda vurgulayıcı durmuyor. ayrıca iki kenardan inen iki sütunun biri manletin altından indirebilirdin bu şekilde daha güzel bir görüntü olurdu.ayrıca hep neden soğuk renkler kullandın_? mesela logo ile uyum sağlayacak sıcak bir renkgi kullanabilirdin diye düşünüyorum..
ellerine emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 21-03-2010 #7
öncelikle sayfa tasarımı ile ilgili bi sorun var manşeti ve kenarlarını hep aynı şekilde aşağıya inmişsin yani orası iki kenar sütun ve orta göbek hep dikey olarak çalışılmış.
bence manşeti 7sütuna yayabilirdin yani biraz daha geniş tutmak manşeti daha iyi vurgulamana yardımcı olurdu bu şekilde manşet o kadarda vurgulayıcı durmuyor. ayrıca iki kenardan inen iki sütunun biri manletin altından indirebilirdin bu şekilde daha güzel bir görüntü olurdu.ayrıca hep neden soğuk renkler kullandın_? mesela logo ile uyum sağlayacak sıcak bir renkgi kullanabilirdin diye düşünüyorum..
ellerine emeğine sağlık paylaşım için teşekkürler
Yorum için ben teşekkür ederim artdevil. Ama inanın ki;

öncelikle sayfa tasarımı ile ilgili bi sorun var manşeti ve kenarlarını hep aynı şekilde aşağıya inmişsin yani orası iki kenar sütun ve orta göbek hep dikey olarak çalışılmış
bu bölümü anlayabilmek için tam yedi kez okudum ve nihayet anlayabildim. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...

Anladığım kadarıyla sayfa, boylamasına düz çalışılmış... Bunu mu demek istediniz acaba? Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)... Kusura bakmayın bende mi algı problemi var diye düşünmeye başladım da bir an. :giggle: Yani "zig-zag" bir tasarım olsa daha iyi olurdu" diyorsunuz, doğru mu anlamışım? Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...

Eğer öyleyse, birinci olarak ben o tarz (zig-zag) tasarımı kullanmayı pek sevmiyorum; kullanılmasını da pek tasvip etmiyorum açıkçası (gözü yoruyor çünkü). Ha, etek manşette öyle bir tasarım kullanılabilir, ona bir şey diyemem... İkincisi olarak ise; haberler (kısalığı, uzunluğu, fotoğrafı, içeriği açısından) bahsettiğiniz tarzda bir tasarıma pek uygun değildi. O yüzden böyle bir tasarım çıktı ortaya. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...

Son olarak da manşetin pek vurgulayıcı olmadığı konusunda itirazım var. :tongueout: Zira, manşetin puntosu, hatırladığım kadarıyla 100 puntonun üzerinde (şu an sayfa önümde açık olmadığı için bakamıyorum). Tasarıma bakıldığında göze ilk çarpanın "manşet" olduğunu düşünüyorum. Tabii ki fikrinize de saygı duyuyorum. :angel:

Yapıcı ve değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...
Bu mesajdan alıntı yap
tiremese isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tiremese

Eğitimci / Kocaeli

Alt 09-04-2010 #8
güzel bir çalışma emeğine sağlık. Hangi programda tasarladın ve arkadaşlar bu konuda sizlerin de tavsiyesni almak isterim. gazete tasarlamak için ne kullanmak en iyisi?
Bu mesajdan alıntı yap

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 10-04-2010 #9
güzel bir çalışma emeğine sağlık. Hangi programda tasarladın ve arkadaşlar bu konuda sizlerin de tavsiyesni almak isterim. gazete tasarlamak için ne kullanmak en iyisi?
"emeğine sağlık"
Öncelikle böyle bir ifade kullandığınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Yüreğinize sağlık.
Tasarımı QuarkXPress programında yaptım.
Bu konuda; yani gazete tasarlama konusunda, Quark programının, diğer programlara oranla kullanılabilirliği, özellikleri, işlevselliği, fonksiyonları vs... açısından en uygun program olduğunu düşünmekteyim. Zira, 6 ve üzeri versiyonlarında, bir önceki versiyonlarına nazaran çok belirgin özellikler mevcut.

Bunun dışında, Adobe Indesign'ı da hafife almamak gerek. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...
Ancak bana sorarsanız Indesign mı, Quark'mı diye; kesinlikle Quark derim. :tongueout: Tabii ki bir Indesign kullanıcısı da "kesinlikle Indesign" diyecektir. Gazete kapak tasarımı (Özgür Haber - Mersin)...
Şahsi önerim Quark'tır. Tekrar yorumunuza ve yüreğinize sağlık. Hayırlı işler, bol kazançlar. :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
motodoshi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

motodoshi

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2011 #10
peki yazıları neden 2 tarafa yaslı şeklinde ortalayamıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları