Gazete tasarımı yapan arkadaşlar yardımlarınız lazım.

InDesign - Gazete tasarımı yapan arkadaşlar yardımlarınız lazım. Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar İndesign'de gazete tasarımı yapıyorum. Ancak baskıda renklerde ve fotoğraflarda iyi sonuç alamıyorum. Matbaa tasarım ile alakalı olduğunu belirtti. Fotoları 210 dpi cmyk, tiff, renkleri proses kullanıyorum. Atladığım ...

holy84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar İndesign'de gazete tasarımı yapıyorum. Ancak baskıda renklerde ve fotoğraflarda iyi sonuç alamıyorum. Matbaa tasarım ile alakalı olduğunu belirtti. Fotoları 210 dpi cmyk, tiff, renkleri proses kullanıyorum. Atladığım noktalar nelerdir? Tramlar ile mi alakalı. yada başka bir şeyler mi? Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 02-11-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet tramlar ile alakalı. Gazete 60 lık tram yani kalın tarm basılıyor. Muhtemelen ki öyledir resimler baskıdan koyu çıkmıştır. Mümkün oldukça resimleri bozmadan renklerini açmak lazım. Ofset malum 70 lik hatta bazen 80 lik basılıyor ki renklerde sorun olmuyor.
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 03-11-2014 #3
Kardeşim öncelikli teşekkür ederim cevabın için. Fotoğrafları renklerini bozmadan hangi şekilde açarsam iyi olur. Kanal kanal falan mı yoksa level Curves vb. ile mi. Birde renkler için ne yapabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 03-11-2014 #4
Curves ten olur contrast olur dengeli açmak lazım. Curvesten açarken de ortadan açmak lazım. Bazende sellektive colours tan renklerin içindeki renklerin ayarlarıyla olur. Renk ayrımı ayrı bir tecrübe ayrı bir ustalık işi.
Bu mesajdan alıntı yap
medyatik666 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

medyatik666

Grafiker / Kayseri

Alt 03-11-2014 #5
Yüksek kalite PDF yapıp öyle çıkış almayı denedin mi?
Bu mesajdan alıntı yap

holy84

Grafiker / İzmir

Alt 04-11-2014 #6
Matbaa pdf x1a:2001 yeterli diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Insanity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Insanity

Grafiker / Ankara

Alt 21-01-2015 #7
Yıllardır bu iş ile uğraşıyorum, bende hiç bir sıkıntı olmadı. 15cmx15cm 72 dpi resim koyduğum zamanlar bile oluyor veriyorum çıktıyı ertesi gün süper çıkmış. En fazla pixellerde bozukluk oluyor. Bence matbaa hatasını sana yıkmaya çalışıyor Gazete tasarımı yapan arkadaşlar yardımlarınız lazım.
Bu mesajdan alıntı yap