Gazete Tasarımı Yardım..

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Gazete Tasarımı Yardım.. ...

Gazete Tasarımı Yardım..
tongur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tongur

Bilg. Teknikeri / Konya

Gazete Tasarımı Yardım..

Alt 22-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar haftalık olarak cıkıcak bır yerel gazete çalısmaya başlıyacagım ama bu benım ılk işim olacagından pek fazla bilgim yok bana Sayfa tasarımında dıkkat edecegım hususlarda yardımcı olacak arkadaşlardan yardım istiyorum.. şimdiden çok teşekkur ederım.
frehand yada illustrator kullanacagım..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hhtekin81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tasarım konusunda örnekleri incelemeni önermekten başka bişey yapamayacağım.

Program konusuna gelince gazete tasarımında QuarkXpress ve Adobe Indesign programları hem en çok kullanılan hem de en pratik programlardır.
Tireleme ve paragrafları hizzalama konusunda diğer programlarda sorun yaşayabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
sty_grafiker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sty_grafiker(30)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-06-2008 #3
Tasarım konusunda örnekleri incelemeni önermekten başka bişey yapamayacağım.

Program konusuna gelince gazete tasarımında QuarkXpress ve Adobe Indesign programları hem en çok kullanılan hem de en pratik programlardır.
Tireleme ve paragrafları hizzalama konusunda diğer programlarda sorun yaşayabilirsin.

Şimdiden kolay gelsin.
Ewet arkadaşa katılıyorum ayrıca İstanbulda çıkan bazı yerel gazetelerin PDF ini bulabilirsin bunları incelemende faydalı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
kEciSakaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kEciSakaL

Grafiker / Bursa

Alt 22-06-2008 #4
bizimkiler corel veya claris works'te hazırlıyor gazeteyi, gayet de güzel oluyor hee Gazete Tasarımı Yardım.. haa diyeceksiniz corel nereee claris works nere, o gün hangi grafiker gelirse o hazırlıyor ondan Gazete Tasarımı Yardım..
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-06-2008 #5
bizimkiler corel veya claris works'te hazırlıyor gazeteyi, gayet de güzel oluyor hee Gazete Tasarımı Yardım.. haa diyeceksiniz corel nereee claris works nere, o gün hangi grafiker gelirse o hazırlıyor ondan Gazete Tasarımı Yardım..
ben powerpoint'te bile gazete yapanı gördüm yapılmaz diye bişey yok.
çok sıkarsan paint'te bile yaparsın:smile:

Fakat sonuçları tabiki hiç de iyi olmuyor.
Programlar birer araçtır, önemli olan sonuçtur.

Ben de en iyi sonucu bu programların verebileceğini düşünüyorum
Herkes istediği programı kullanmakta serbest:wink:
Bu mesajdan alıntı yap

tongur

Bilg. Teknikeri / Konya

Alt 22-06-2008 #6
hım.. anladım teşekkur ederım ama daha zıyade ben bu uymak zorunda oldugum kalıbları ogrenmek ıstıyorum.. forumlarda arkadaslar sıksık bahsetmısler o öyle gelmez manset ustte olursa logo altta olur gıbısınden. .
Bu mesajdan alıntı yap

hhtekin81(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-06-2008 #7
hım.. anladım teşekkur ederım ama daha zıyade ben bu uymak zorunda oldugum kalıbları ogrenmek ıstıyorum.. forumlarda arkadaslar sıksık bahsetmısler o öyle gelmez manset ustte olursa logo altta olur gıbısınden. .
Bahsettiğin konuları ben okumadım açıkçası onlardan mutlaka faydalanabilirsin
fakat daha önemlisi yapacağın gazetenin içeriği?
Yerel veya ulasal bazda mı çıkacaki? Spor gazetesi mi? Siyasi bi gazete mi? Reklam ağırlıklı bir gazete mi?
Gazetenin neler içereceğini bilmeden nasıl bir tasarım olacağı hakkında herhangi bir fikrim olamıyor açıkçası?
Ne tür bişey yapacaksan en azından ona göre örnekleri bulup incelemeni tasviye edebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

tongur

Bilg. Teknikeri / Konya

Alt 22-06-2008 #8
mizanpaj hakkında bir şeyler okudum ama benı tatmın etmedi bazı şeyler.. sayfa tasarımında nelere dıkkat etmelıyım. yerel siyasi gazete vede aylık beledıyenın bultenlerını yayınlayacagım.
Bu mesajdan alıntı yap

tongur

Bilg. Teknikeri / Konya

Alt 22-06-2008 #9
quark 7.2 kullanıyorum ama resımleri kabul etmiyor "bu versiyonda açılmaz" diye bir hata veriyor ?
Bu mesajdan alıntı yap
sinankul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinankul

Grafiker / Ankara

Alt 22-06-2008 #10
quark 7.2 kullanıyorum ama resımleri kabul etmiyor "bu versiyonda açılmaz" diye bir hata veriyor ?
sanırım Quark 7.2 düzgün yüklenmedi veya başka birşeyde olabilir...6.0 yüklemeyi dene veya arkadaşların da dediği gibi en iyisi Indesign...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gazete, tasarımı, yardım