Gazete Tasarımlarım için yorumlarınızı bekliyorum

InDesign - Gazete Tasarımlarım için yorumlarınızı bekliyorum ...

sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Gazete Tasarımlarım için yorumlarınız bekliyorum, yorumlarınız benim için önemli
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 05-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Boyle bir gazete elime almak istemem. Icerige bakmadim. Tasarim olarak diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 05-05-2011 #3
eleştirini açıklarmısın?
Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-05-2011 #4
1. sayfada alt üst karışmış tepedeki kırmızı bantı en alta al bence ya da oradaki slogan ve web adresini logonun içine yazabilirsin ayrıca binses logosunun yanındaki bölgesel harita olmamış sadece binses yazsa yeterlidir ve de gazete logosu çok ortada yukarı al bence üste boydan bir 5 ya da 7 cml'lik reklam ya da haber kullanabilirsin, "özel haber" yazısı milliyet gazetesinin kullandığının aynısı olmuş, binses logosunun üstüne resim binmiş bence logoyu biraz sağ sol alt üstten boşluk bırak iç içe olmuş kaybolmuş arada.
İç sayfalardaki başlıkları da aynı yapmaya çalış bazılarını çok sıkıştırmışsın bazıları çok açık orantısız olmuş eğer başlıklar uzun kalırsa değiştir kısa başlık bul, ilanlar altta olması lazım böyle çok kötü olmuş sanki sayfalar basık gibi bir di iç sayfalardaki binses logosunu yeşilli olarak kullan orjinali neyse öyle kullanılmalı.
2. sayfadaki köşe yazısını da 2 ayaklı yapabilirsin haber gibi duruyor.
2. sayfa güzel mesela renkler kullanmışsın ama 3 ve 4 çok sade kalmış ya 2 yi de onlar gibi yapabilirsin ya da 3 ve 4. sayfada da bazı haberlerde renk kullanabilirsin.

Eline emeğine sağlık, kolay gelsin.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
salih_kent isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salih_kent

Grafiker / Denizli

Alt 05-05-2011 #5
gazete logosunun sayfanın geneline oranla çok küçük kalmış olması dışında gayet başarılı bir çalışma olmuş. Sonuçta bir yerel gazeteden bahsediyoruz, eleştiren arkadaşların şuna dikkat etmesi lazım, ulusal bir gazetede sayfa editörü, dizgi ekibi, şef tasarımcı vs. gibi birçok kişinin ortaklaşa çalıştığı ve yıllar içinde yerine oturan bir tasarım sistemi vardır. Burada arkadaşımız muhtemelen tek başına çalıştığı bir örneği göstermiş. Ve onlarca çeşit günlük ve haftalık gazetenin basıldığı bir matbaada işletme müdürlüğü yapan biri olarak diyorum ki, ne facia tasarımlar görüyoruz Gazete Tasarımlarım için yorumlarınızı bekliyorum Bu çalışma ortalamanın çok üstünde bir yerel gazete için...
Bu mesajdan alıntı yap

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 06-05-2011 #6
eleştirilerin için çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
oreiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2011 #7
ana sayfada logonuzun üzerinde çok şey var
Bu mesajdan alıntı yap
hsysyk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hsysyk

Grafiker / İstanbul

Alt 09-05-2011 #8
Bazı eksikler var. Ama bir yerel gazete için gayet iyi..
Bu mesajdan alıntı yap