Gazete yapıyorum; fakat yazılar gözükmüyor ( acil )

Corel Draw - Gazete yapıyorum; fakat yazılar gözükmüyor ( acil ) ...

LeroanZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 17-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar okuluma salı gününe bir gazete yetiştirmek zorundayım 600e 800 ebadında bir sayfam war ve ben de 20 tane wordde yazı vardı, bazılarını aldım wordde açtım ve ordan olduğu gibi kopyaladım yapıştırdım corel draw'a ( çünkü corele yazı olarak kopyala yapıştır yaptığım zaman istediğim gibi olmuyor beceremedim önerirseniz sevinirim / worddeki gibi ) neyse bu yazılar tabi copy olduğu için bir layer gibi gözüküyor ve çift tıklayınca entegre olarak wordu içinde açıyor, fakat normal corelde bazı yazılar gözükmüyor YANIP YANIP SÖNÜYOR çok aşırı zoom yapınca görebiliyorum anca bunun sebebi nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 17-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar inanılması güç bişi oldu benim için, şimdi kurcaladım biraz corel'i ve dediğim gibi herşeyi wordden copy pace yapmıştım ve şu an corel üstünde worddeki herşeyin üzerine hakimim herşeyi control edebiliyorum bu nasıl oluyor ilk sorunumun çözümü nedir ?
Bu mesajdan alıntı yap
grafikerkartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerkartal

The Legend ;)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2009 #3
evet corel office programlarına entegreli çalışabilen bi program dilerseniz sol taraftaki toolbarda A simgeli olan yazım aracını alıp yaazıyı yazmak istediğiniz alanı sol tuşa basılı tutarak oluşturun ve çift tıklayarak içne girip istediğiniz metni wordden copy paste yapın umarım işinize yarar...
Bu mesajdan alıntı yap

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 18-01-2009 #4
arkadaşım dediği gibi de yapsam olmuyor malesef, yanıp yanıp sönüyor anca zoom yapınca gözüküyor !!!
Bu mesajdan alıntı yap
M@rcos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[email protected]

Eğitimci / İstanbul

Alt 18-01-2009 #5
Sayfayı 600 e 800 cm veya metre açmış olmayasanız.
Property barında units kısmının pixel olduğuna dikkat ediniz veya mm.
Bu mesajdan alıntı yap
Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2009 #6
Kendi sorununu cümle icinde belirtmissin arkadasım.. 8 px standartındaki word belgelerin
yüksek ebatta küçük görünürler büyütmeyi denediniz mi ?

Ayrıca Arkadasımıza belirtiği gibi Tex kutucugunu açıp içine gömdükten sonra renkgide kontrol edin sanırım renkgindede problem var... olmadı Tool - Options özelliğinden Text özelliğine bakarak ayarlarını kontrol ediniz.
Bu mesajdan alıntı yap

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 18-01-2009 #7
600.0 mm x 800.0 mm
yazıların gözükmemesi küçüklüğünden değil; o layer yanıp yanıp sönüyor yani tamamen beyaz çerçevesi yanıp yanıp sönüyor...
Bu mesajdan alıntı yap

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 18-01-2009 #8
arkadaşlar size dosyaları gösteriyorum;
http://www.tcmline.com/news.pdf
http://www.tcmline.com/news.zip

bakın alt taraflarda ve boşluklarda aslında yazılar war fakat gözükmüyor:S sadece benim corel de zoom u %400 yapınca filan gözüküyor
Bu mesajdan alıntı yap
designeer_hsn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

designeer_hsn

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2009 #9
arkadaşım yazıyı kopyala sonra corelde text aracını tıkla yani ''A'' bir kere boşluğa tıkla ..imleç yanıp yanıp söndükten sonra yapıştır.. tabi yazılar küçük gelebilir. büyütmeside sana kalmış
Bu mesajdan alıntı yap

LeroanZ

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 19-01-2009 #10
arkadaşım siz de beni iice amatör yaptınz ya okadarını biliyorum eğer dediğin linklerle biraz ilgilenirsiniz anlıcaksınız beni
küçük olduğundan gözükmüyor değil; hiç gözükmüyor!!! %400lük zoom yapınca gösteriyor pdfde de göstermiyor ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
acil, fakat, gazete, gozukmuyor, yapiyorum, yazilar