Gaziantep sanayi odası (gso) logo çalışmam

Logo Tasarımları - Gaziantep sanayi odası (gso) logo çalışmam ...

yubak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

http://i.imgur.com/uWvtu.jpgfirmamca hazırlanan ,telif hakkı alınmış bu çalışmayla katılmıştım.ama herzaman ki gibi fiyasko..o kadar logodan bir tane bulamamak gerçekten ayıp..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fareliadam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fareliadam

Grafiker / İstanbul

Alt 10-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
guzel çalışma tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
Semih Taneri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Semih Taneri(48)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 10-06-2012 #3
Çok kalabalık. Çok fazla detay var. Kaç tane sembol olduğunu saymaya insan yorulur. Çark, çarkın oluşturduğu G harfi, Dünya, Yıldızlar, yıldızların oluşturduğu S harfi, her iki taraftaki bacalar, bacalardan tüten duman...
Çok fazla, çok...
Alt şeritteki yazı, kenarlara çok yakın. Boğucu olmuş. Font da özensiz seçilmiş kanaatimce.
Bu mesajdan alıntı yap

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #4
Çok kalabalık. Çok fazla detay var. Kaç tane sembol olduğunu saymaya insan yorulur. Çark, çarkın oluşturduğu G harfi, Dünya, Yıldızlar, yıldızların oluşturduğu S harfi, her iki taraftaki bacalar, bacalardan tüten duman...
Çok fazla, çok...
Alt şeritteki yazı, kenarlara çok yakın. Boğucu olmuş. Font da özensiz seçilmiş kanaatimce.

bu logoya times new roman dan başka kaç font gider acaba.kamu logolarına bakmanızı öneririm, topu topu kaç farklı font kullanılmış
Bu mesajdan alıntı yap
derinipek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

derinipek

Grafiker / Ankara

Alt 11-06-2012 #5
çok hoş bir çalışma olmuş.bunun gibi logolar arasından 1. liği kimseye vermemeleri çok ilginç ve düşündürücü
Bu mesajdan alıntı yap
Semih Taneri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Semih Taneri(48)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 11-06-2012 #6
bu logoya times new roman dan başka kaç font gider acaba.kamu logolarına bakmanızı öneririm, topu topu kaç farklı font kullanılmış
Kamu kurumlarında Times New Roman 'dan başka font kullanılmaz diye bir kural mı var? Hiç bilmiyordum. Bunu da öğrenmiş olduk. Eyvallah.

Ya da şöyle diyeyim, illa Times gibi tırnaklı font mu kullanmak lazım.
Siz biraz daha dikkatli bakarsanız bir çok bakanlık ve kamu kurumu bile artık tırnaklı font kullanımını çoktan bıraktı.
Bu mesajdan alıntı yap
mihrimanpolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mihrimanpolat

Grafiker / İzmir

Alt 11-06-2012 #7
gayet güzel olmuş tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #8
Kamu kurumlarında Times New Roman 'dan başka font kullanılmaz diye bir kural mı var? Hiç bilmiyordum. Bunu da öğrenmiş olduk. Eyvallah.

Ya da şöyle diyeyim, illa Times gibi tırnaklı font mu kullanmak lazım.
Siz biraz daha dikkatli bakarsanız bir çok bakanlık ve kamu kurumu bile artık tırnaklı font kullanımını çoktan bıraktı.
Yazımı dikkatli okursanız times new roman dan başka kullanılmaz demiyorum,ondan başka kaç font gider acaba diyorum.yani seçenek sınırlı anlamında...

Kurum logalarına bakarsanız font olarak en başta arial kullanılır . daha sonra times new roman gelir.

ayrıca enerji bakanlığının yeni logosu,yeni kurulan ekonomi bakanlığı logolarının fontları da times new roman dır.

font olarak arialı seçseydim daha özenlimi olacaktı acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #9
gayet güzel olmuş tebrikler
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

yubak

Hiç Biri / Ankara

Alt 11-06-2012 #10