Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı

Fotoğrafçılık - Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı ...

Qesta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qesta(50)

Webmaster / Manisa

Alt 01-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Umarım yanlış yere konuyu açmamışımdır.

Linkinde bulunan resim gece çekilmiş fakat bu ışıklandırma nasıl yapılıyor.Biz p.shop veya benzeri pro ile yapabilirmiyiz yoksa direk fotoğraf stüdyolarındamı yapılıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ysndkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysndkn

Grafiker / Konya

Alt 04-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
fotoğraf makinasını sabitliyorsun.. uzun pozlama vardır kaç saniye boyunca ışık alacağını yaptığın ayar.. ona göre çekersin.. başka birşeye gerek yok..
Bu mesajdan alıntı yap
burakosar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakosar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 04-07-2008 #3
fotoğraf makinasını sabitliyorsun.. uzun pozlama vardır kaç saniye boyunca ışık alacağını yaptığın ayar.. ona göre çekersin.. başka birşeye gerek yok..
bunu detaylı bır sekılde anlatırsanız cok yardımcı olmus olavaksınız yardımlarınız için simdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Qesta isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Qesta(50)

Webmaster / Manisa

Alt 09-07-2008 #4
Açıklama için sağolun.Uzun pozlama olarak aradım bazı bilgilere ulaştım.Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
LaYeR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

LaYeR(30)

Grafiker / Konya

Alt 13-07-2008 #5
p.shop kullanarak nasıl yapabiliriz birde o konuda bilgi verirseniz çok iyi olur çünki çoğumuz çekimleri kendimiz yapmıyoruz..
Bu mesajdan alıntı yap
ysndkn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ysndkn

Grafiker / Konya

Alt 13-07-2008 #6
photoshopta çok uğraşırsınız.. ışık şeklinde brush bulmanız gerek önce.. sonra her farklı ışık rengi için ayrı layerlar açıp o ışıkları brush ile yapmalısınız.. ardından o rengi verebilmek için hue and saturation üzerinde değişiklk yapmalısınız.. ardından layerın blend mode kısmını fotoğrafa göre hard light - ligten - overlay - screen seçeneklerinden birine getirmelisiniz..
Bu mesajdan alıntı yap
grafishop isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafishop

Grafiker / İstanbul

Alt 14-07-2008 #7
fotograf makinesinde çok bsit pho. gerek yok çekim ayarlarında bulunur bu kesin bişi sölemek sor cünkü markalarda farklılık oluyor ..

uzun pozlama ve arka arkaya çekimlerde kolaylıkla oluşuyor karanlık ve bol ışık Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı

ayrıca bilmiyorum yanlışmı biliyorum ama ki ben öyle yapıyorum bu çekimlerde benim bildigim kadarıyla bu sabitleyince gerçekleşmeyen bi çekim Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı)

yinede siz bilirsiniz

BAŞARILAR
Bu mesajdan alıntı yap
Deathkiss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Deathkiss

Fotoğrafçı / Adana

Alt 16-07-2008 #8
Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı sehpa (tripot) kullanmadan net sonuç alamazzsınız Gece Çekilen Resimlerde bu ışık oyununun yapılışı
Bu mesajdan alıntı yap
onur ulu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onur ulu

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 16-07-2008 #9
Net görüntü için makinenizin sabitlenmiş olması çok önemli. Uzun pozlama yapabilmek - pozlamayı uzun tutmak için diyaframı iyice kısmanız ( f değerini yükseltmeniz ) asa değerini düşük tutmanız yeterli olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 16-07-2008 #10
Onur bey ene katılıyorum.
Artı olarak İSO dediğimiz değeride ufaltarak gece çekim yapılırken bu şekilde sonuçlar alabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
çekilen, gece, oyununun, resimlerde, yapılışı, ışık