geçiş eklemek

Edius - geçiş eklemek ...

geçiş eklemek
hally222 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hally222

Fotoğrafçı / İzmir

geçiş eklemek

Alt 04-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

edius 4 kullanıyorum . videoları c ile parçalıyorum , sonra lazım olmayan kısımlarını delete ile siliyorum. yanyana getirip araya geçiş eklemek istiyorum. effect ten transition dan geçiş seçip iki klibin arasına sürükleyip bırakıyorum. ama bir türlü geçiş olmuyor eklenmiyor. izliyorum izliyorum bir değişiklik yok. yardımlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 04-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arasına bırakılmaz EDIUS'ta..video parçacığının üstündeki kısıma bırakılır..video parçacığı kendini audio,video ve trans diye 3'e ayırır..sen audio kanalına veya video kanalına değil trans kanalına da değil,videonun tam üstüne bırakıcan..örneğin fade in vermek istersen videonun üstünün en başına,fade out vermek istersen videonun üstünün en sonuna sürüklicen..

senin dediğin mantık adobe premiere mantığı..her programın mantığı farklı...final cut ve avid'i bilmiyorum mesela...vegas'ı da öyle...
Bu mesajdan alıntı yap
hally222 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hally222

Fotoğrafçı / İzmir

Alt 04-11-2010 #3
yine aynı şekilde dediğin gibi yaparak denedim yine olmuyor. geçişi ekliyorum ama bir şey farketmiyor . işte caps
geçiş eklemek Uploaded with ImageShack.us

Bu mesajdan alıntı yap
MIY1988 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MIY1988

Öğrenci (Diğer) / Mardin

Alt 04-11-2010 #4
dostum tekrardan selâm.

o video parçacığının üzerinde gri alan varya hani oraya sürükle.o sarı şeride değil,sarı şeritin hemen altındaki gri şeride sürükle..(gri alan demiyorum,gri şerit) hemen olucak..

cevabını bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 04-11-2010 #5
yine aynı şekilde dediğin gibi yaparak denedim yine olmuyor. Geçişi ekliyorum ama bir şey farketmiyor . Işte caps
[ımg]http://img820.imageshack.us/img820/8774/37145496.jpg[/ımg] uploaded with ımageshack.us

[ımg]http://img826.imageshack.us/img826/4447/51040741.jpg[/ımg] uploaded with ımageshack.us

[ımg]http://img573.imageshack.us/img573/8349/57454740.jpg[/ımg] uploaded with ımageshack.us
arkadaşım sen oraya efeckt atsanda bunu gözle göremezsin çünkü sen fit dediğimiz konumda yani bütün klibi timeline da görmek için yapılan ayarda çalışıyorsun şimdi edius da sol köşede "suquence1" yazan kısmın hemen altında ------ şeklinde görünen bir kısım var onun sonunda da aşşağı dönük olan bir ok var o ok'a tıkladığında uzun bir pencere açılacak o açılan pencerede sen en altta bsulunan fit konumundusın sen şimdi o pencereden 1 second seçeneğini işaretle böylece timeline da olan videon hakkında daha fazla detay göreceksin attığın efeckti de geçiş eklemek)) 1 socond'a alıp öyle bir dene ve neticiyide lütfen yaz

kolay gelisn...
Bu mesajdan alıntı yap