gelecek... gelemeyecek...

İllüstrasyon Çalışmaları - gelecek... gelemeyecek... ...

yorgunella isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Dosya22

Alt 29-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

gelecekteki küçük kız.. kuraklık, susuzluk, savaş her ne olarak algılayabilirseniz..
açıkçası bu çalışmama uygun bir de yazı yazmak istedim. dedim ki tüm duygularımı anlatıvereyim.. çocuklarımızın herşeye rağmen çocuk olmalarından bahsedeyim.. ama baktım ki anlatamıyorum. ne kelimeler yetiyor ne uzunca cümleler..

Duvarlar üzerime geldikçe kendime 10 parmaklı bir surat yaptım...
...
Meleklerimle fısıldaştım..
...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Emeğine, yüreğine sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #3
Emeğine, yüreğine sağlık..
teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 29-01-2009 #4
Umarım yanlış anlamassın Yorgunella..Ama ben gerçekten çok beğendim ve güldüm..Hislerinin tersine beni eğlendiren bir çalışma oldu..Vermek istedin mesaj açık ama kızın bacaklarının duruşu, maskesinin şekli oldukça şeker..Duygularını tam yaşayamasam da çalışmanı farklı fonksiyonlarda da kullanabileceğini söylemek isterim..Eline sağlık..
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 29-01-2009 #5
Mesaj güzel, çizimde eleştirecek pek bi şey yok...Ancak bikaç mantık hatası göz tırmalıyor...

-Kızımızın saçları o aralıktan çıkmışsa, havada oradan girip çıkıyordur...Bu durumda maske işlevini yitiriyor ve kafada takılı olması mantık dışı geliyor...

-Kızın saçının arkasından maske hatları görünmemeliydi...Saç saydam değildir...

-Kızımız sol kolunu nasıl öyle tutmuş yada niye öyle tutmuş...Normal de insan kolunun duruşu öyle değildirki?

-Ayakların altındaki boyutlandırma amaçlı çizginin yeride kötü bence, çünkü kız o çizginin tam üstünde durmuş...Yani yerle duvarın birleştiği nokta üzerinde durmuş gibi görünüyor...Buda imkansız bir durum...

-Kızın oyuncağı kızdan daha etkili gelecek... gelemeyecek...

-Ellerinde o boyutlarda eldiven varsa ayaklarında da uzun sarı çizmeler olmalıydı...Güzel papuçlar yeme beni diyor gelecek... gelemeyecek...

-Birde karşıdan bakıldığında soldaki etek askısı içe doğru daha fazla kıvrılabilirdi...Kasap önlüğü modunda durmuş...

İlk bakışta gördüğüm ve şöyle yapılsaydı dediğim şahsi eleştiri ve görüşlerim bu yönde...Ellerinize sağlık...İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #6
Umarım yanlış anlamassın Yorgunella..Ama ben gerçekten çok beğendim ve güldüm..Hislerinin tersine beni eğlendiren bir çalışma oldu..Vermek istedin mesaj açık ama kızın bacaklarının duruşu, maskesinin şekli oldukça şeker..Duygularını tam yaşayamasam da çalışmanı farklı fonksiyonlarda da kullanabileceğini söylemek isterim..Eline sağlık..
öncelikle gülümsemenize sevindiğimi söylemek isterim :smile:
tabiki yanlış anlamam. algı herkese göre farklıdır. bikaç kişiye gösterdim sadece biri ne amaçla yaptığımı anladı. ama hepsi de güldüler :smile:
yorumun için teşekkür ederim :angel:
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #7
Mesaj güzel, çizimde eleştirecek pek bi şey yok...Ancak bikaç mantık hatası göz tırmalıyor...

-Kızımızın saçları o aralıktan çıkmışsa, havada oradan girip çıkıyordur...Bu durumda maske işlevini yitiriyor ve kafada takılı olması mantık dışı geliyor...

-Kızın saçının arkasından maske hatları görünmemeliydi...Saç saydam değildir...

-Kızımız sol kolunu nasıl öyle tutmuş yada niye öyle tutmuş...Normal de insan kolunun duruşu öyle değildirki?

-Ayakların altındaki boyutlandırma amaçlı çizginin yeride kötü bence, çünkü kız o çizginin tam üstünde durmuş...Yani yerle duvarın birleştiği nokta üzerinde durmuş gibi görünüyor...Buda imkansız bir durum...

-Kızın oyuncağı kızdan daha etkili gelecek... gelemeyecek...

-Ellerinde o boyutlarda eldiven varsa ayaklarında da uzun sarı çizmeler olmalıydı...Güzel papuçlar yeme beni diyor gelecek... gelemeyecek...

-Birde karşıdan bakıldığında soldaki etek askısı içe doğru daha fazla kıvrılabilirdi...Kasap önlüğü modunda durmuş...

İlk bakışta gördüğüm ve şöyle yapılsaydı dediğim şahsi eleştiri ve görüşlerim bu yönde...Ellerinize sağlık...İyi çalışmalar...
uzun yorumunuz, eleştiriniz için ço teşekkür ederim.
yazdıklarınızda haklısınız. pek ayrıntıya girmediğim bir çalışma. eleştirilerinize antitaz üretemem :smile:
ama sadece biri için birşey söyleyebilirim..
"-Kızımızın saçları o aralıktan çıkmışsa, havada oradan girip çıkıyordur...Bu durumda maske işlevini yitiriyor ve kafada takılı olması mantık dışı geliyor..."
kızın saçları çıkmış çünkü gelecekte tasarlanmış bir maske bu. insanların onla yaşamaya ne kadar alıştığını belli etmek amaçlı böyle yaptım.
eleştirilerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. kısa zamanlı herhangi bir ticari amaç için kullanılmayacak bir illüstrasyon, ama yine de derli toplu dursun gelecek... gelemeyecek...
teşekkür ederim :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
tugi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 29-01-2009 #8
Yosa arkadaşımızım söylediklerine katılmakla beraber, şirin ve sevimli bir çalışma olmuş
özellikle;

...
...

mesajın bu kısmı çok güzel. Bu satırlar alıntımı sizmi yazdınız? merak ettim doğrusu.
emeğinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

yorgunella

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #9
Yosa arkadaşımızım söylediklerine katılmakla beraber, şirin ve sevimli bir çalışma olmuş
özellikle;

...
...

mesajın bu kısmı çok güzel. Bu satırlar alıntımı sizmi yazdınız? merak ettim doğrusu.
emeğinize sağlık.
teşekkür ederim tugi.
"Duvarlar üzerime geldikçe kendime 10 parmaklı bir surat yaptım..." sagopa kajmer"in "nedense" adlı şarkısının bir cümlesi :smile:

"Meleklerimle fısıldaştım.." önceden kullandığım bir cümleydi oda bana ait.
tekrar teşekkür ederim :angel:
Bu mesajdan alıntı yap
Rüzgar ALPASLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüzgar ALPASLAN

Grafiker / İstanbul

Alt 29-01-2009 #10
msj ve çalışma güze iyi bir kompozisyon cıkmış ortaya küçük bi ayrıntı naçizane keşke saçlarının gaz maskesinden cıkarmasaydın cunku gaz maskesinin sadece burun kısmında filitre eleyicisi var ordan hava alınması lazım yoksa bu kız bu şekilde ölür=) emeğine sağlık gayet başarılı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gelecek, gelemeyecek