Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

İllüstrasyon Çalışmaları - Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi... ...

jagermeisterAG isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jagermeisterAG

Heykeltraş / Eskişehir

Alt 29-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 30-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tebrik ederim. Tek kelime ile çok başarılı.
Çalışmalarını ara ara takip ettiğim marta Nael gibi pastel tonlar çok cezbedici. Tekrar tebrik ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 30-12-2013 #3
bu mevzuyla kadın yokmu ne alaka
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 30-12-2013 #4
Arkadaşımız sırf bu konu için yapmış çizimi, bir bakışta anlaşılıyor Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

Değişik bir fikir, tebrik ettim.
Bu mesajdan alıntı yap

jagermeisterAG

Heykeltraş / Eskişehir

Alt 30-12-2013 #5
Tebrik ederim. Tek kelime ile çok başarılı.
Çalışmalarını ara ara takip ettiğim marta Nael gibi pastel tonlar çok cezbedici. Tekrar tebrik ederim.
Teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

cevap en son resim...
gözden kaçması ihtimaline karşı en sonda resimden bir kesit koymuştum aslında...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

Arkadaşımız sırf bu konu için yapmış çizimi, bir bakışta anlaşılıyor Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

Değişik bir fikir, tebrik ettim.
Teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim ayrıca başlık ile resim arasındaki ayrıntıyı faketmen beni sevindirdi...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...
Bu mesajdan alıntı yap
sarp111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarp111

Hiç Biri / İstanbul

Alt 31-12-2013 #6
güzel çalışma tebrik ederim
Bu mesajdan alıntı yap

jagermeisterAG

Heykeltraş / Eskişehir

Alt 02-01-2014 #7
güzel çalışma tebrik ederim
teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim...
Bu mesajdan alıntı yap
futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 02-01-2014 #8
çizim yeteneğine birşey demiyorum. fantastik bir resim hayal gücü onada birşey demiyorum. resimlere bakmıştım ama oradaki resmi çocuğu görememiştim. bugün bakınca gördüm. matrixten esinlenmişsin sanırım.

avatarı izleyip bunlar neden mavi sevmedim diyen bir arkadaş vardı. onun gibi olup eleştiri yapmıyorum. hayalde sınır olmaz benim için

sadece gerçekten anlamak için soruyorum. resimi çizerken tam olarak ne düşündün?
uzay tepesinde tüp olsun, insan olsun ama terminatör gibi yarı insan,çocuk olsun kablolu.....gerçekten ilginç
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-01-2014 #9
Enteresan kurgunun yanı sıra oldukça başarılı bir çalışma..

Ne denilebilir ki.. Tebrikler..
Bu mesajdan alıntı yap

jagermeisterAG

Heykeltraş / Eskişehir

Alt 02-01-2014 #10
çizim yeteneğine birşey demiyorum. fantastik bir resim hayal gücü onada birşey demiyorum. resimlere bakmıştım ama oradaki resmi çocuğu görememiştim. bugün bakınca gördüm. matrixten esinlenmişsin sanırım.

avatarı izleyip bunlar neden mavi sevmedim diyen bir arkadaş vardı. onun gibi olup eleştiri yapmıyorum. hayalde sınır olmaz benim için

sadece gerçekten anlamak için soruyorum. resimi çizerken tam olarak ne düşündün?
uzay tepesinde tüp olsun, insan olsun ama terminatör gibi yarı insan,çocuk olsun kablolu.....gerçekten ilginç
Öncelikle konunun matrix ile pek bir alakası yok kısaca şöyle açıklamaya çalışayım:
Kadına yapılan şiddetin ve zulmün geleceğe yansıması olarak düşünebilirsin, bu şiddetin artarak devam etmesi gelecekte kadınların yok edilmesine kadar varabileceği düşüncesiyle yapılan bir çizim. aslında bu hep yapmayı planlayıpta birtürlü zaman ayıramadığım bir çizgi roman senaryosuydu ondan bi kesit diyebilirim. gelecekte kadınların olmayışından ve neslin devam etmesi gerekliliğiyle ölmüş sağlam bedenleri, icat ettikleri makineler yardımıyla yaşama döndürüp klonlama yöntemiyle neslin devam etmesini sağlıyorlar, sırtlarına bağlı olan makine düzenekleri,kablolar yardımıyla kan görevi gören sıvının dolaşımını sağlıyor.bebek olayına gelirsek bir hücrenin çekirdeği, daha önce çekirdeği çıkarılmış yumurta hücresi ile birleştiriliyor ve yeni yumurta hücresinin embriyona dönüşümü sağlanıyor. Başka bir deyişle, bir insanın deri dahil herhangibir hücresinden ikizi üretilebiliyor bu yöntemle insan ırkının devamlılığını sağlıyorlar ancak kadın olmadığı için kullanılan hücre veya gen örnekleri erkeklerden sağlanıyor ve doğan çocuklarda normal olarak erkek oluyorlar, resimdeki karakterde bu bahsetmiş olduğum gelecek dünyasında bir bilim adamının bulunan bir dişi fosilinden elde etmeyi başardığı dişi hücresini karakterimizde kullanmasıyla hikaye başlıyor yani ilk dişi genine sahip bebeği taşıyor.... gibi gibi...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi... hikayeyi tam oturtamadığım için hiç başlayamadığım hikayede diyebiliriz...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...

Enteresan kurgunun yanı sıra oldukça başarılı bir çalışma..

Ne denilebilir ki.. Tebrikler..
Ayrıca sizede teşekkür ederim beğenmenize sevindim...Gelecekte kadın yokmu :) Aşamalarıyla renk denemesi...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları