Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı

Ambalaj Tasarımı - Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı Sponsorlu Bağlantılar Gelenbey markası için hem logotype hem de zeytinyağı etiket tasarımı olarak koleksiyonumdan çıkmıştır. Tasarımlarda kullandığım tüm renkler zeytinin doğasından alıntıdır. Orjinal ürün fotoğrafları ile sunuyorum ... By byzed ...

byzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Gelenbey markası için hem logotype hem de zeytinyağı etiket tasarımı olarak koleksiyonumdan çıkmıştır. Tasarımlarda kullandığım tüm renkler zeytinin doğasından alıntıdır.
Orjinal ürün fotoğrafları ile sunuyorum ...

By byzed at 2011-09-08

By byzed at 2011-09-08

By byzed at 2011-09-08
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 09-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence alışılmışın dışında bi çalışma olmuş stadart çalışmaların ötesine geçmiş ve ben beğendim elinize sağlık.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
niLqün.672 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niLqün.672

Öğrenci (Grafik) / Edirne

Alt 09-09-2011 #3
Ben de çok beğendim, sunumunuz da çok hoş.Elinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 09-09-2011 #4
yine güzel bir iş, tasarım harika, sunumda bir o kadar başarılı, tebrikler...
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 09-09-2011 #5
Her şey İngilizce olduğu için, "gelenbey" kelimesi ve organik tarım logosu yakışmamış. Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı

(Sadece ihraç edilen, iç piyasaya satılmayan bir ürün ise, sözüm yok.)
Bu mesajdan alıntı yap

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-09-2011 #6
Bence alışılmışın dışında bi çalışma olmuş stadart çalışmaların ötesine geçmiş ve ben beğendim elinize sağlık.
Ben de çok beğendim, sunumunuz da çok hoş.Elinize sağlık.
yine güzel bir iş, tasarım harika, sunumda bir o kadar başarılı, tebrikler...
Beğeniniz için ayrı ayrı teşekkür ederim :smile:
Bu mesajdan alıntı yap

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-09-2011 #7
Her şey İngilizce olduğu için, "gelenbey" kelimesi ve organik tarım logosu yakışmamış. Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı

(Sadece ihraç edilen, iç piyasaya satılmayan bir ürün ise, sözüm yok.)
Tasarımlardaki zorunluluklar tasarımcının tasarrufunda değil tabi, bazı objeler yakışsın yakışmasın tasarım üzerine kullanılmak durumunda kalabiliyor. Organik ürün satıyorsanız ve bu ürünün organik olduğunu ispat etmek istiyorsanız ambalaj üzerinde o "dandik armayı" kullanmak zorundasınız. Ben daha iyisini yapıp onu kullanacağım diyemiyorsunuz, maaalesef :wink:
Marka olarak "Gelenbey" çok zarif bir zeytinyağı markası bence, yani yöresel bir ifade. Marketlerde raflara şöyle bir göz gezdirelim, acaba kaç tane Türkçe marka bulabileceğiz Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı Eğer marka değilde logoyu beğenmedim diyorsan, yorumun ve zahmetin için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 10-09-2011 #8
Tasarımlardaki zorunluluklar tasarımcının tasarrufunda değil tabi, bazı objeler yakışsın yakışmasın tasarım üzerine kullanılmak durumunda kalabiliyor. Organik ürün satıyorsanız ve bu ürünün organik olduğunu ispat etmek istiyorsanız ambalaj üzerinde o "dandik armayı" kullanmak zorundasınız. Ben daha iyisini yapıp onu kullanacağım diyemiyorsunuz, maaalesef :wink:
Marka olarak "Gelenbey" çok zarif bir zeytinyağı markası bence, yani yöresel bir ifade. Marketlerde raflara şöyle bir göz gezdirelim, acaba kaç tane Türkçe marka bulabileceğiz Gelenbey Zeytinyağı Etiket Tasarımı Eğer marka değilde logoyu beğenmedim diyorsan, yorumun ve zahmetin için teşekkür ederim.
İhraç edilmeyip, Türkiye'de üretilip, Türkiye'de satılacaksa etiketi de Türkçe olmalı diyorum. Bunun dışında logoya da, tasarıma da söyleyecek söz yok.

Zahmet edip, uzunca cevapladığınız için ben teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-09-2011 #9
İhraç edilmeyip, Türkiye'de üretilip, Türkiye'de satılacaksa etiketi de Türkçe olmalı diyorum. Bunun dışında logoya da, tasarıma da söyleyecek söz yok.

Zahmet edip, uzunca cevapladığınız için ben teşekkür ederim.
Burada yayınlanan çalışmalar birer grafik tasarım ürünüdür ve bu çalışmaların sahipleri de birer tasarımcı. Ben dört farklı dili aynı ambalaj üzerinde de kullanmıştım, bunun gibi bir çok örnekte var. Burada önemli olan tasarımın bütünü ve bu bütünü oluşturan grafik detaylardır.
Font, renk, resim, mizampaj, tipografik düzen gibi motiflerin, "ortaya koyduğu tasarım" üzerinde eleştirel yaklaşımlarda bulunursak hem üreten, hem üretilen hemde eleştiren adına daha verimli bir ortam oluşturabiliriz.
Bu alt bilginin akabinde ; Ürün Türkiye de üretiliyor, bu sene Türkiye de satılacak, seneye hem Türkiye de hem de Yurt dışında satılacak. Bu durumda söz konusu tasarımın evrenselliği hakkında soru işareti varsa karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabiliriz. İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
ambalaj, etiket, grafik tasarım, zeytinyağı