Gelin Dergi Yapalım :)

Basılı Yayınlar - Gelin Dergi Yapalım :) Sponsorlu Bağlantılar Merhaba grafikerler.net üyeleri... Defalarca aklımdan geçti, tasarımla ilgili bir televizyon kanalı hayali, ya da benimde katkımın olacağı grafikerler adına bir yayın...Durdum, kendime baktım, yapabildiklerime baktım, yapabileceklerimi gözden geçirdim. ...

hllyyc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 28-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba grafikerler.net üyeleri...
Defalarca aklımdan geçti, tasarımla ilgili bir televizyon kanalı hayali, ya da benimde katkımın olacağı grafikerler adına bir yayın...Durdum, kendime baktım, yapabildiklerime baktım, yapabileceklerimi gözden geçirdim. Herşey basılı tasarım, birazda interaktif yayın. Bu düşünce adına en iyi ne yapabilirim diye sordum kendime.
Herkese ulaşabilecek, bu alanda ilgili kişilere faydalı olacak ne olabilir. ne olabilirrr ? Gelin Dergi Yapalım :) Tüm doneleri birleştirince aklıma dergi yapmak geldi.

Sitemizde belirlenen grafiker arkadaşlarımızla 20-40-60 sayfa olabilecek, her sayfasını farklı bir arkadaşımızın tasarlayacağı, içeriğinde makaleler, dersler, portfolyolar, ipuçları gibi aklıma gelmeyen birçok bilgi ile her ay bir dergi yapalım. Giderini birkaç sponsor ile karşılayalım. Ekstra gelir olursa da hayrımıza bir yere yatıralım.

Amaç; bilmiyorum benim gibi düşünen ya da şimdi bu düşünceyi benimseyen kaç kişi var ? Hayal ettiğimiz birşeyi gerçekleçtirmek. Grafikerler.net adına yayınlanan bir derginin varlığı, bilinçli grafiker topluluğu oluşturmak, bu işe yeni başlayan kardeşlerimize faydalı olmak gibi birçok amaca yönelik olabilir.

Ne dersiniz ? Ayda sadece 1 sayfa tasarlayarak bu fikre katkıda bulunup gerçekleşmesine yardımcı olmaya ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benden tam destek Gelin Dergi Yapalım :)
ama ilk önce yönetimi bu konuda bilgilendirmek gerekiyor,
eğer bu işe sıcak bakarlarsa, önümüzü açarlar diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 02-08-2011 #3
benden tam destek Gelin Dergi Yapalım :)
ama ilk önce yönetimi bu konuda bilgilendirmek gerekiyor,
eğer bu işe sıcak bakarlarsa, önümüzü açarlar diye düşünüyorum.
Ben bu memleketten hiçbir zaman umudumu kesmedim...hakkaten de... :P ( cmylmz - soru&cevap - 1:30:00 )

abi 1 hafta olcak konuyu açalı, umudumu kesmek üzereydim, yönetim muhakkak görmüştür diye düşünüyorum. Zaten kafamıza göre olmaz, sağlam bir koordine lazım. Desteğin için teşekkürler

"2 sayfamız tamam Son 58 sayfa/kişi"
Bu mesajdan alıntı yap
graffe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffe

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 03-08-2011 #4
3. sayfanıza talibim Gelin Dergi Yapalım :)
Bu mesajdan alıntı yap
lisiaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisiaa

Grafiker / İstanbul

Alt 03-08-2011 #5
bendende tam destek Gelin Dergi Yapalım :)
Bu mesajdan alıntı yap

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 03-08-2011 #6
"4 sayfamız tamam Son 56 sayfa/kişi" Destekleriniz İçin Teşekkürler Gelin Dergi Yapalım :)
Bu mesajdan alıntı yap
tube_erd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tube_erd

Grafiker / Samsun

Alt 03-08-2011 #7
elimden gelen neyse payıma düşen görevi üstlenirim.
gerekli durumda arayabilirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 03-08-2011 #8
"5 sayfamız tamam Son 55 sayfa/kişi" Destekleriniz İçin Teşekkürler Gelin Dergi Yapalım :)
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 03-08-2011 #9
Dergi çıkartmak için yasal terminoloji süreçleri / Yayın ve basım hakları / Telif hakları / Tasarım / Montaj / Baskı / Baskı için Sponsor / Sponsor Anlaşmaları / baskı sonrası dağıtım.. vs..

İnteraktif olarak yapılsa dahi yasal süreç / kullanım ve dağıtım hakları / Ticaret mevzuatı vb..

Hayallerinizi yıkmak istemem ama ''Haydi bir şeyler yapalım ile bitmiyor olay. Hayalinizi askıda bırakmak gibi düşüncem yok ama işi araştırarak varsayımlarda bulunmak ve buna göre yol çizmek en mantıklı çözüm olur.

Saygılarımla.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 03-08-2011 #10
Ek olarak, Dergi yapıyorsunuz ama bu dönem ödevi değil, 1. sayfa senin, 2. benim, 3 bizim oğlanın diye gitmişsiniz. Güzel... Ancak. Dergiler sayfa sayfa değil, disiplin disiplin ayrılır. bi disiplinin içinde ortalama 2-5 sayfa bulunabilir, şimdi siz bu disiplinlerin her sayfasını ayrı kişilere tasarlatırsanız ortaya çıkan şey dergi olmaz. mergi olabilir Gelin Dergi Yapalım :) söylediklerimi de düşünerek dergiden, fanzin e doğru bi geçiş kendi önünüzü açabilir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları