Genesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi

Afiş Tasarımı - Genesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi ...

begumilin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Geneis/Yaratılış/Büyük Sır belgeseli için hazırladığm 2 örnek afiş çalışması. Beğenize..

YARADILIŞ: BÜYÜK SIR

Orjinal Adı : Genesis

“Microcosmos” fimiyle harika bir belgesele imza atan Claude Nuridsany-Marie Pérennou ikilisi, bu kez yaradılışın sırlarını araştıran başka bir belgeselle yeniden iş başında. Görüntüler, kurgu, şiirsel anlatım ve bilimsel tavrıyla harika bir belgeseldi gerçekten. Evrenin ve canlıların ortaya çıkışına dair açıklamalara eşlik eden görüntüler, insanı dünyanın 23 milyon yıllık serüvenine taşıyor.

Filmin temel duruşu Darwin'in yaradılışla ilgili evrimci düşüncelerine yaslanıyor. Afrikalı bir anlatıcının sunumuyla başlayan ve öyle devam eden belgeselde anlatılan gerçek bir hikaye, dünyanın ve canlıların hikayesi. Maddenin, patlamaların, değişimin, yaşamın ve ölümün hikayesi.

Belgeselde en çok etkilendiğim götüntülerden biri dalgaların kıyıya sürüklediği bir deniz anasının kısa bir süre sonra eriyerek kuma karışmasıydı. Bir çoğumuz bunu gözlemlemişizdir. Bunun bir varlığın geçirebildiği dönüşüme örnek olarak işlenmesi, tüm belgeselin kurgusu içinde ifade ettiği anlam o kadar etkileyiciydi ki yeni bir şey görmüş gibi, fakat aynı zamanda bildiğim bir şey olduğunu farkederek afalladım.

Deniz atlarının şiirsi sevişme sahneleri, örümceklerin çiftleşme görüntüleri, fetusun filme çekildiği bölümler, yavru kuşun yumurta içinden dışarı çıkma mücadelesinin görüntüleri, çıkan seslerin ustalıkla kaydedilmiş olması, eşlik eden müziğin uyumu tam bir orkestra mükemmeliyeti keyfi hissettiriyor izlerken. O çekimlerin nasıl kaydedildiğini, nasıl bir teknoloji kullanıldığını merek etmeden geçemiyor insan.

Yönetmen: Claude Nuridsany, Marie Pérennou
Senaryo: Claude Nuridsany, Marie Pérennou
Filmin Türü: Belgesel
Yapım: 2004, Fransa-İtalya
Süre: 80 dk

Not: Belgesel türü film Bilgileri alıntıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 28-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
teşekkürler paylaşım için
Bu mesajdan alıntı yap
grafikeri-m isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikeri-m

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #3
bizimle paylaştığınız için teşekürler
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-10-2008 #4
Geneis/Yaratılış/Büyük Sır belgeseli için hazırladığm 2 örnek afiş çalışması. Beğenize..

YARADILIŞ: BÜYÜK SIR

Orjinal Adı : Genesis

“Microcosmos” fimiyle harika bir belgesele imza atan Claude Nuridsany-Marie Pérennou ikilisi, bu kez yaradılışın sırlarını araştıran başka bir belgeselle yeniden iş başında. Görüntüler, kurgu, şiirsel anlatım ve bilimsel tavrıyla harika bir belgeseldi gerçekten. Evrenin ve canlıların ortaya çıkışına dair açıklamalara eşlik eden görüntüler, insanı dünyanın 23 milyon yıllık serüvenine taşıyor.

Filmin temel duruşu Darwin'in yaradılışla ilgili evrimci düşüncelerine yaslanıyor. Afrikalı bir anlatıcının sunumuyla başlayan ve öyle devam eden belgeselde anlatılan gerçek bir hikaye, dünyanın ve canlıların hikayesi. Maddenin, patlamaların, değişimin, yaşamın ve ölümün hikayesi.

Belgeselde en çok etkilendiğim götüntülerden biri dalgaların kıyıya sürüklediği bir deniz anasının kısa bir süre sonra eriyerek kuma karışmasıydı. Bir çoğumuz bunu gözlemlemişizdir. Bunun bir varlığın geçirebildiği dönüşüme örnek olarak işlenmesi, tüm belgeselin kurgusu içinde ifade ettiği anlam o kadar etkileyiciydi ki yeni bir şey görmüş gibi, fakat aynı zamanda bildiğim bir şey olduğunu farkederek afalladım.

Deniz atlarının şiirsi sevişme sahneleri, örümceklerin çiftleşme görüntüleri, fetusun filme çekildiği bölümler, yavru kuşun yumurta içinden dışarı çıkma mücadelesinin görüntüleri, çıkan seslerin ustalıkla kaydedilmiş olması, eşlik eden müziğin uyumu tam bir orkestra mükemmeliyeti keyfi hissettiriyor izlerken. O çekimlerin nasıl kaydedildiğini, nasıl bir teknoloji kullanıldığını merek etmeden geçemiyor insan.

Yönetmen: Claude Nuridsany, Marie Pérennou
Senaryo: Claude Nuridsany, Marie Pérennou
Filmin Türü: Belgesel
Yapım: 2004, Fransa-İtalya
Süre: 80 dk

Not: Belgesel türü film Bilgileri alıntıdır.
Arkadaşlar paylaşım değilki buGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi ARkadaşın çalışması....En üst bölümü dikkatli okursanız zaten belirtmiş.

Beğendim....Heleki çiçekle balığın birbirine empoze edilişi ve aynı zamanda bu epoze sonucunun çiçek kafalı bir insanı andırması gerçekten çok hoş...

Bu tip belgesellerin izlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum...
Ellerinize sağlık...

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #5
Açıklamayı afişten sonra okudum. Burada sunulan her işe yaptığım gibi. Ne düşündüyseniz aynen yansıtmışsınız. Evrim teorisi bile ben buradayım diye haykırıyor. Afişte kullandığınız slogan zaten haykırmış, belgeselin konusunu. Uygulamalarda da öyle çok gözüme batan birşey olmadı; yine de 2. yi daha çok sevdim. Ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #6
paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 28-10-2008 #7
Sade ve hoş bir afiş olmuş emeğinize sağlık.
Fakat daha güzel bir konu bulunabilirdi.
Bu mesajdan alıntı yap
begumilin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

begumilin(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-10-2008 #8
Arkadaşlar paylaşım değilki buGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi ARkadaşın çalışması....En üst bölümü dikkatli okursanız zaten belirtmiş.

Beğendim....Heleki çiçekle balığın birbirine empoze edilişi ve aynı zamanda bu epoze sonucunun çiçek kafalı bir insanı andırması gerçekten çok hoş...

Bu tip belgesellerin izlenmesini şiddetle tavsiye ediyorum...
Ellerinize sağlık...

Saygılar...
evet belirtmistim ama dikkat cekmemisGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi benim kendi calısmam afislerGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi

Güzel yorumlarınız için tessekürler.

Açıklamayı afişten sonra okudum. Burada sunulan her işe yaptığım gibi. Ne düşündüyseniz aynen yansıtmışsınız. Evrim teorisi bile ben buradayım diye haykırıyor. Afişte kullandığınız slogan zaten haykırmış, belgeselin konusunu. Uygulamalarda da öyle çok gözüme batan birşey olmadı; yine de 2. yi daha çok sevdim. Ellerinize sağlık.
Düşünceleriniz için tesekkür ederim. Saygılar...

Sade ve hoş bir afiş olmuş emeğinize sağlık.
Fakat daha güzel bir konu bulunabilirdi.
Daha unutulmus konuları seçmek, ve üzerine düsünülmesi gereken şeylere yönelmeyi seviyorum sanırımGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi Konu olarak sıkıcı gibi görünsede belgesel klasik belgesel tadında değil. İlgi alanınız olmasa bile bu tür bir yapımı seyretmenizi siddetle tavsiye ederim. Görüntüler, çekimler vs sizi bambaska diyarlara götürüyor. Biraz hikayelestirilmis cünkü. Ama belgesel kelime olarak bile sıkıcı duruyor o konuda haklısınızda haniGenesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi

Ayrıca beğeniniz içinde tesekkürlerimi iletirim. Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 28-10-2008 #9
Sayın Begumilin;

Flood (arka arkaya mesaj yazmak) forum kurallarına aykırıdır...Yöetimden uyarı almadan haber veriyim dedim..
Mesajınızı güncellemek yada değiştirmek isterseniz DÜZELT buttonunu kullanabilirsiniz...

Forum kurallarını okumayı ihmal etmeyin lütfen...Genesis:Yaratılış Büyük Sır Belgesel Afişi

Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 29-10-2008 #10
Balık insan çiçek ve darwin teoremi film ne diyorsa o var burda başarılı oldukça. Ama birinci yerleşim itibariyle oldukça başarılı. Ayrıca belgeselin üstüne basa basa haykırdığı özel G noktası kırmızı noktayla ve noktanın aynı zamanda sloganla birleşştirilmesi cok hosuma gitti.

Eline sağlık arkadaşım oldukça başarılı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
afişi, belgesel, büyük, genesisyaratılış, sür