gerçek bir tavsiye gerek bana

Temel Tasarım İlkeleri - gerçek bir tavsiye gerek bana ...

umutsuztasarim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

umutsuztasarim

Grafiker / Ankara

Alt 07-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba... Ben iletişim mezunuyum grafik tasarımı kendi çabalarım ve kurslarla geliştirdim...4 yıldır grafikerim, çalıştığım yerlerde fena değilim ancak ben gerçek bir tasarımcı olamıyorum. kendimi sahte gibi hissediyorum... Sanatın birçok alanıyla ilgiliyimdir ama çizim yeteneğim malesef yok! bu mesleğe aşığım program kullanımımda çok iyi ancak kendimde hep bir eziklik hissediyorum ve bazen bu stresle çok basit tasarımlarda iş çıkaramıyorum... şuanda ekmeğimi bundan kazanıyorum ama cidden ne yapmalıyım bilmiyorum. sizce bıramalı mıyım? Buradaki hocalarım, meslektaşlarım (nekadar kendimi layık görmesemde) bana bir iki nasihatınız olursa çok memnun olurum saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba... Ben iletişim mezunuyum grafik tasarımı kendi çabalarım ve kurslarla geliştirdim...4 yıldır grafikerim, çalıştığım yerlerde fena değilim ancak ben gerçek bir tasarımcı olamıyorum. kendimi sahte gibi hissediyorum... Sanatın birçok alanıyla ilgiliyimdir ama çizim yeteneğim malesef yok! bu mesleğe aşığım program kullanımımda çok iyi ancak kendimde hep bir eziklik hissediyorum ve bazen bu stresle çok basit tasarımlarda iş çıkaramıyorum... şuanda ekmeğimi bundan kazanıyorum ama cidden ne yapmalıyım bilmiyorum. sizce bıramalı mıyım? Buradaki hocalarım, meslektaşlarım (nekadar kendimi layık görmesemde) bana bir iki nasihatınız olursa çok memnun olurum saygılarımla...
Tatile çıkmalısınız.
Bu mesajdan alıntı yap

umutsuztasarim

Grafiker / Ankara

Alt 07-05-2012 #3
Tatile çıkmalısınız.
teşekkür ederim ama henüz hakkettiğimi düşünmemekteyimgerçek bir tavsiye gerek bana
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2012 #4
teşekkür ederim ama henüz hakkettiğimi düşünmemekteyimgerçek bir tavsiye gerek bana
Kime göre neye göre göre kendinize bir kriter oluşturduğunuzu bilmiyorum ama stresli ve karamsarlığınızın önüne geçmenin tek yolu kısa bile olsa herşeyden uzaklaşmaktır. Balık tutmaya gidin, başka bir şehri kısa bir turla gezin, bilmediğiniz bir yere fotoğraf makineniz ile gidip alakasız fotolar çekin...

Yapmış olduğunuz çalışmalardan uzaklaşıp kafanızı toplamanız en hayırlısı.
Bu mesajdan alıntı yap

umutsuztasarim

Grafiker / Ankara

Alt 07-05-2012 #5
Kime göre neye göre göre kendinize bir kriter oluşturduğunuzu bilmiyorum ama stresli ve karamsarlığınızın önüne geçmenin tek yolu kısa bile olsa herşeyden uzaklaşmaktır. Balık tutmaya gidin, başka bir şehri kısa bir turla gezin, bilmediğiniz bir yere fotoğraf makineniz ile gidip alakasız fotolar çekin...

Yapmış olduğunuz çalışmalardan uzaklaşıp kafanızı toplamanız en hayırlısı.
Çok teşekkür ederim... Farklı bir bakış açısı. Ancak bu nekadar kalıcı olur bilemiyorum. Kriterlerimi özgün çalışmalara göre belirlediğimde çok yetersiz olduğumu düşünüyorum. Yani ilistrasyon, gerçek sanatsal tasarımlar. Bu tür tasarımları çoğu zaman hayal edebiliyorum, yorumlayabiliyorum; ancak gerçek anlamda ortaya birşey çıkaramıyorum.27 yaşındayım çok geç olmadan bu alaylı olmanın verdiği, belkide yersiz kompleksten kendimi geliştirerek kurtulmam gerek . Ama nasıl bilemiyorum. Başarabilirmiyim bilemiyorum...gene de teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 07-05-2012 #6
Elmasla Pırlanta arasındaki farkı biliyormusun?
Eğer biliyorsan sana yardımcı olabilirim...
Bu mesajdan alıntı yap

umutsuztasarim

Grafiker / Ankara

Alt 08-05-2012 #7
Elmasla Pırlanta arasındaki farkı biliyormusun?
Eğer biliyorsan sana yardımcı olabilirim...
biraz biliyorum evet pırlanta daha ince işçilikle kesilip işlenir ve daha parlaktır; daha da pahalı. elmasın daha düz kesimleri vardır gibi sanırımgerçek bir tavsiye gerek bana
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-05-2012 #8
credwar güzel demiş. çizim eksikliği büyük eksiklik. velhasıl olmazsa olmaz değil. heleki teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde... iyi tasarımlar çıkaramamanızın 2 sebebi olabilir.

1. yeteneksizsinizdir.
2. iyi tasarımın ne olduğuna dair bir fikriniz yoktur.

ilk madde aşılamaz. derhal meslek değiştirmeniz gerekir.
ikinci madde çok fazla gözlem yaparak, inceleyerek. akıl yorarak kolayca aşılabilir.

ama bende herşeyden önce, bi tatile çıkmanızı öneriyorum.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

umutsuztasarim

Grafiker / Ankara

Alt 08-05-2012 #9
credwar güzel demiş. çizim eksikliği büyük eksiklik. velhasıl olmazsa olmaz değil. heleki teknolojinin bu kadar ilerlediği bir dönemde... iyi tasarımlar çıkaramamanızın 2 sebebi olabilir.

1. yeteneksizsinizdir.
2. iyi tasarımın ne olduğuna dair bir fikriniz yoktur.

ilk madde aşılamaz. derhal meslek değiştirmeniz gerekir.
ikinci madde çok fazla gözlem yaparak, inceleyerek. akıl yorarak kolayca aşılabilir.

ama bende herşeyden önce, bi tatile çıkmanızı öneriyorum.
ne olduğunu bilmiyorum... hayatımı hevesle bu şiin üstüne kurdum 5 yıldır vasat düzeyde işlerle çalışıyorum. Ama ben müzisyenim aynı zamanda; ek olarak dersler veririm ve bugüne kadar en yeteneksiz öğrencimi bile azçok başarıya ulaştırdım. Buna bağlayarak yeteneksizliği hiç kabullenmemeye çalıştım. Ama bilmiyorum. Bu saatten sonra ne iş yaparım. Kabullenebilmek çok güç...
Bu mesajdan alıntı yap
YuBayer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YuBayer

Hiç Biri / Bursa

Alt 08-05-2012 #10
biraz biliyorum evet pırlanta daha ince işçilikle kesilip işlenir ve daha parlaktır; daha da pahalı. elmasın daha düz kesimleri vardır gibi sanırımgerçek bir tavsiye gerek bana
Sorduğum, konuyla alakasız gibi görünen çelişkili/tuzak soruya doğru yanıt aldım. Doğru yanıt derken verdiğin yanıt değil, aradaki farkı bilmediğini anlamamdır.
Buda bana hangi konuda sana yardım edebileceğimi netleştirdi.

Senin için birşeyler hazırlıyorum, biraz zaman alabilir. sabırlı ol...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları