Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı

Baskı - Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı ...

N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar aranızda gestetner kullanan arkadaşlarımız var ise ve arada sırada alkolden dolayı problem yaşıyorlar ise size önereceğim bu miktarları uygulamanızı tavsiye ederim

1. Parlak kağıtlarda (Mat Kuşe) (Parlak Kuşe) vs Alkol Oranı %30 + %5 Hazne Suyu

2. Mat Kağıtlarda (1'inci hamur) (otokopi) vs Alkol Oranı %10 + %20 Hazne Suyu

3. Zeminli Baskılarda + Çok Tramlı Baskılarda %40 Alkol

Not: Zeminli Baskılarda Hazne Suyu Kullanmayınız
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

N/A9 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 02-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Paylaşım için teşekkürler grafix.. Bu arada konu hazne suyundan açılmışken, kalıbınızın patlamasından muzdaripseniz... Hazne suyunu değiştirin...
Bu mesajdan alıntı yap

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-03-2008 #3
Paylaşım için teşekkürler grafix.. Bu arada konu hazne suyundan açılmışken, kalıbınızın patlamasından muzdaripseniz... Hazne suyunu değiştirin...
kalıp deforme olmadığı sürece patlamaz ve fazla gerdirmemek şartıyla hazne suyuyla ne alaka anlayamadım?
Bu mesajdan alıntı yap

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 04-03-2008 #4
Bunu bir ipucu olarak söyledim... Genelde matbaalarda ustalar birbirlerine suikast yaparlar.. Anlayamadıysanız anlatayım, aklınızda bulunsun... Şöyleki; deforma olmayan ve fazla gerdirmediğiniz bir kalıp takılıyken hazne suyuna bir damla benzin damlatın... İki dk. içinde patlayacak Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı
Bu mesajdan alıntı yap

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-03-2008 #5
Bunu bir ipucu olarak söyledim... Genelde matbaalarda ustalar birbirlerine suikast yaparlar.. Anlayamadıysanız anlatayım, aklınızda bulunsun... Şöyleki; deforma olmayan ve fazla gerdirmediğiniz bir kalıp takılıyken hazne suyuna bir damla benzin damlatın... İki dk. içinde patlayacak Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı

size bunu kim söylemiş ise sallamış derim size mantıklı açıklamasını yapıyım ben ilk önce ondan sonra siz bi düşünün (15 mgr) kalınlığında üstelik alüminyum bir malzeme 1 damla benzin ile nasıl patlar 1 damlayı bırakın size derimki eğer elinizde var ise ofset bir makina %50 hazne suyu %50 benzin karıştırarak su kombinasyonuna doldurun ve merdaneleri kalıba verin 1 saatte o şekilde kalıba su verdirerek çalıştırın makinayı eğer patlar ise bende deniyecem sizde patladığına göre bendede hayli hayli patlayacaktır ben bu mesleği ölene dek bırakıcam her kulvarında hemde Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol OranıDGestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı size birşey demiyorum burda çünkü ofset kullanmıyorsunuz heralde ama bunu size söyliyen bir usta ise ve yanınızda çalışıyor ise hemen işine son verin derim Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol OranıDGestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı çünkü o adam hiçbirşey bilmiyor demekki
Bu mesajdan alıntı yap

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 04-03-2008 #6
Öncelikle bunu bana söyleyen usta babam ve kendisi 40 yıllık matbaacı ve ayrıca bir matbaacı oğlu yani biz 3 kuşaktır matbaacılık yapıyoruz... (Yani sadece fazla forse verildiğinde patlamaz kalıp, böyle nüans şeyleri bilmek gerek) Ben burada kimseye yanlış bilgi vermem. Önce bir araştırın... Kovulmaktan korktuğunuz için deneyemiyorsanız, bir montöre sorun... Size bir şey daha söyleyeyim hazne suyuna benzin karıştırmak makinanın berbat bir şekilde ton yapmasına da neden olur ayrıca.. bunuda aklınızın bir köşesine yazın.. Niyetim kimseyle polemiğe girmek değil. Bildiklerimi aktarıyorum sadece...
Bu mesajdan alıntı yap

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-03-2008 #7
Öncelikle bunu bana söyleyen usta babam ve kendisi 40 yıllık matbaacı ve ayrıca bir matbaacı oğlu yani biz 3 kuşaktır matbaacılık yapıyoruz... (Yani sadece fazla forse verildiğinde patlamaz kalıp, böyle nüans şeyleri bilmek gerek) Ben burada kimseye yanlış bilgi vermem. Önce bir araştırın... Kovulmaktan korktuğunuz için deneyemiyorsanız, bir montöre sorun... Size bir şey daha söyleyeyim hazne suyuna benzin karıştırmak makinanın berbat bir şekilde ton yapmasına da neden olur ayrıca.. bunuda aklınızın bir köşesine yazın.. Niyetim kimseyle polemiğe girmek değil. Bildiklerimi aktarıyorum sadece...

bende bu anlattıklarınız üzerime alınmıyorum zaten 14 yılım oldu matbaacılık sektöründe acayip derecede ton yapmayı sadece benzin değil bi çok şey sağlar ama sizin demiş olduğunuza bi anlam veremedim ozaman şöyle birşey yapalım ben bu işlemi videoya kayıt edicem ve burda yayınlıycam sizin dediğiniz şeyi ve göreceksiniz hangisi doğru hangisi yanlış kovulmaktan bahsederkenede sanki bana biraz aşşağılayıcı cevap verdiniz gibime geldi siz bu tür şeylerden dolayı eleman kovabiliyorsunuz yani ilginç Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı
Bu mesajdan alıntı yap
ss_sena isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ss_sena(33)

Öğrenci (Grafik)

Alt 04-03-2008 #8
arkadaşlar bilgilerinizden yararlanıyoruz teşekkürler de herkesin iyi olduğu konular vardır ve bunu yıllarla sınırlandırmak yanlıştır...insan 1 yılda kendini vererek gayret ederse 10 yılda öğrenen kişi kadar bilgiye sahip olabilir...tartışmaya gerek yok...ve bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap

N/A9

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 04-03-2008 #9
yazdıklarınızı unutuyosunuz galiba bunu yapan ustayı kovmamızı söyleyen sizdiniz... Ben ona istinaden böyle bir cevap yazdım... Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı Siz bu işlemi yapıp videoya kaydedersinizde... Hazne suyuna karıştırdığınız maddenin benzin olduğunu koklayarak mı anlayacağız.. Yanlış anlamayın ama sizi tanımıyorum... Bana özelden matbaanızın adresini pm atın gelip benzini ben koyayım makinanıza öyle videoya çekelim o zamanGestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı nasıl fikir ama.. ben sevdim..Gestetner'lerde Alkol Sistemi ve Alkol Oranı
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 04-03-2008 #10
Arkadaşlar. Bilgilerinizi paylaşmanız çok güzel bişey tabiki, ben hayalin arkadaşımızın söylediği şeyi yıllar önce bir ustadan duymuştum. ama denemedim şimdi bir kişiden daha duyunca doğru olma olasılığı yüksek bence.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gestetnerlerde, alkol, sistemi, oran