gimdes dernek amblemi

Logo Tasarımları - gimdes dernek amblemi ...

gimdes dernek amblemi
tabu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tabu

Grafiker / İstanbul

gimdes dernek amblemi

Alt 16-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Gimdes; Gıda ve ihtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği, helal ürün sertifikası veren bir dernek.gimdes dernek amblemi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dmtsign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dmtsign

Desinatör / İzmir

Alt 16-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba, hazırlamıs oldugun amblemde; noktanın, noktaya dogru yönünü değiştirmiş okun, turuncu ve yeşil renklerin, üc boyutlulugun ve bu üc boyutlulugun yönünün saga dönük olmasının sebepleri nelerdir, "savunması" nedir yani bu secimlerin? eger tüm bunlar amaca yönelik ise begenilesi bir amblem olmuş.belkide ilk anda tek rahatsız eden ısık alan alandır...ufak detaylar yinede tartısılır. Elinize saglık, iyi calısmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

tabu

Grafiker / İstanbul

Alt 16-12-2007 #3
gıda ve ihtiyaç maddelerinin renkle algılanmasında "sektör" yeşil ve turuncu etkili olarak kullanılan renklerdir. hilal "islami" bir simge gimdes müslüman inancı ile yaşayan insanların gıda ve ihtiyaç maddelerine helal sertifikası vermek için kurulmuş. ok uçundaki daire ile insanı simgeliyor. sağa bakış ise islami inançta kullanılan bir görsel dil.
yorumunuz için teşekkür ederim
saygıları
Bu mesajdan alıntı yap

dmtsign

Desinatör / İzmir

Alt 16-12-2007 #4
Bu desifre için teşekkür ederim gimdes dernek amblemi

(Yine de semiyolojik acıklamalarının dısında kalan ve ilk anda dikkat ceken o ısık noktası denenmelidir başka yerlerde ve derecelerde diye düşünmekteyim.)

İyi calısmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

tabu

Grafiker / İstanbul

bu bir deşifre değil gerçeğin kendisidir.

Alt 16-12-2007 #5
Bu desifre için teşekkür ederim gimdes dernek amblemi

(Yine de semiyolojik acıklamalarının dısında kalan ve ilk anda dikkat ceken o ısık noktası denenmelidir başka yerlerde ve derecelerde diye düşünmekteyim.)

İyi calısmalar dilerim.

bu bir deşifre değildir. gerçeğin kendisidir.
burada inanç ve değerler tartışması yapmıyoruz. burada yaptığımız tasarımlarımızı paylaşmak, bu yaklaşımınızı şik ve saygıdeğer bulmadım, sanırım site yöneticileri de bu konuya duyarlı davranacaklardır.
bundan sonraki yorumlarınızda daha duyarlı davranacağınıza inanıyorum
Saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 16-12-2007 #6
Sayın tabu; lütfen kurallara aykırı tartışmalara girmeyiniz.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

dmtsign

Desinatör / İzmir

Alt 17-12-2007 #7
Sayın tabu,
Volkan Bey'den uyarı almanıza sebep oldugum için özür dilerim. Sanırım sorumun ve yorumlarımın "şık ve saygıdeger" bulmamanız nedeni ile sizin de bana bir özür borcunuz var, zira "deşifre"den kastım tasarımınızın inanç ve değerleri ile ilgili değildir. kaldı ki Gıda ve ihtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği ile ilgili bir bilgim olmadıgı ve kullanmıs oldugunuz sembollerin acılımını bilmediğim için değerlendirme yapmadan önce tasarımın sizin tarafınızdan "savunma" sını istemem cok dogal bir durumdur.Yapmış olduğunuz savunmada calısmanızın alt yapısının var oldugunu göstermiş, beni sevindirmiştir.
Not: Buradaki "savunma" dan kastım da akademik tasarım ortamlarında yapılan her tasarımda kullanılan biçim ve değerlerin anlamlandırılması sürecini takip edip etmediğinizi ögrenmektir. Umarım bunu da saygıdeğmez bir yaklaşım olarak bulmazsınız. gimdes dernek amblemi

İyi calısmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
FRTDESIGN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FRTDESIGN

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2007 #8
Güzel ama daha güzel olabilirdi bence gimdes dernek amblemi
Bu mesajdan alıntı yap

tabu

Grafiker / İstanbul

Alt 17-12-2007 #9
Sayın tabu,
Volkan Bey'den uyarı almanıza sebep oldugum için özür dilerim. Sanırım sorumun ve yorumlarımın "şık ve saygıdeger" bulmamanız nedeni ile sizin de bana bir özür borcunuz var, zira "deşifre"den kastım tasarımınızın inanç ve değerleri ile ilgili değildir. kaldı ki Gıda ve ihtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Derneği ile ilgili bir bilgim olmadıgı ve kullanmıs oldugunuz sembollerin acılımını bilmediğim için değerlendirme yapmadan önce tasarımın sizin tarafınızdan "savunma" sını istemem cok dogal bir durumdur.Yapmış olduğunuz savunmada calısmanızın alt yapısının var oldugunu göstermiş, beni sevindirmiştir.
Not: Buradaki "savunma" dan kastım da akademik tasarım ortamlarında yapılan her tasarımda kullanılan biçim ve değerlerin anlamlandırılması sürecini takip edip etmediğinizi ögrenmektir. Umarım bunu da saygıdeğmez bir yaklaşım olarak bulmazsınız. gimdes dernek amblemi

İyi calısmalar dilerim.
Kardeşim.
mail ile tekrar ulaşmana sevindim. evde serbest çalışıyorum. "grafikerler.net" çok seviyeli paylaşımların yaşandığı ortam olduğu için üye oldum ve paylaşmaya başladım. aslında iyi bir de eğitim ortamı.
Sanırım bende bir kelime yüzünden çok tepkili davrandım, bazan büyük dostluklarda böyle başlar. bu maille yaklaşımınız daha iyi algılamış oldum.
sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 18-12-2007 #10
iş tasarımdan çıkmış farklı bi boyut kazanmış.Heyecenla okudum bütün msjları gimdes dernek amblemi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gimdes, gida, dunya, islam