Gio Junior

Logo Tasarımları - Gio Junior ...

Gio Junior
onerim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onerim

Grafiker / İstanbul

Gio Junior

Alt 17-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..
Gio junior için logo çalışması.Ayrıca zemine göre tasarımını da ekstra eklemek istedim. Yorumlarınızı bekliyorum...
Gio Junior
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 17-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence birinci çalışma daha sevimli fakat el ve göz illüstrelerini kendiniz çizmelisiniz.
Ve ilave olarak bebe-genç yazısını ovalin içine almamanızı öneririm. Zaten zemin yeterince kalabalık.
Ellerinize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
aykiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aykiri

Grafiker / Bursa

Alt 17-01-2009 #3
Daha Yumuşak fontlar kullanmalısın. fontları değiştirirsen daha güzel olacaktır. yinede güzel olmuş eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
ALe..! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALe..!

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 17-01-2009 #4
Daha Yumuşak fontlar kullanmalısın. fontları değiştirirsen daha güzel olacaktır. yinede güzel olmuş eline sağlık.
Evet arkadaşa katılıyorum..
Biraz daha yumuşak bi font bulabilirsen daha qöze hitap edici olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Kazak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 17-01-2009 #5
onerim. logonun içinde maskot çalışmaların olmuş, konsepte gayet uygun hoşuma gitti. ama ilk çalışmanda hem g harfinde hem o da kullanmışsın o olmamış. bir tanesinde kullan geç, birbirini tekrar etmesin. ilk çalışmadan harflerin açılarıyla oynamanı da uygun buluyorum tamam. ama çalışmalarında renklerin bollugundan ve detay fazlalılığından ötürü bir odaklanma, algılama sorunu var. bence detayları ve renkleri azaltırsan ufak baskılarda bile anlaşılabilecek güzel bir çalışman olacak.

ben senin yerinde olsam ilk çalışma üstünden devam eder, ve harflerin etrafındaki "outer glow" efektini kaldırdıktan sonra Gio Junior, g ve o daki maskotlardan birisini kaldırır ve renkleri azaltarak bir çözüme ulaşmayı denerdim. şimdi hangisi dersen, g nin farklı bir havası var, kuyruğundan kaynaklı, neşeli bir ifadesi var. ben olsam onu seçedim, ilk harf olması da bi avantaj, biraz daha değiştirilip maskot da yapılabilir. birde yani çocuk giyimi diye illa pembe ve mavi göze bu denli sokulmamalıdır diye düşünüyorum. bence güzel olacak, dediklerimi bir düşün. Gio Junior
Bu mesajdan alıntı yap
hakan9292 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakan9292

Webmaster / Kocaeli

Alt 17-01-2009 #6
2 bence daha güzel durur. İş yerinde
Bu mesajdan alıntı yap
onerim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

onerim

Grafiker / İstanbul

Alt 18-01-2009 #7
yorumlar için teşekkürler.Kazak grafiker arkadaşımın bahsettiği konularda düzeltmeler yaptım.Fakat tahmin ettiğim gibi hoşuma gitmedi ama yinede yorumunuza açtım...
Gio Junior
Bu mesajdan alıntı yap

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 18-01-2009 #8
onerim. logonun içinde maskot çalışmaların olmuş, konsepte gayet uygun hoşuma gitti. ama ilk çalışmanda hem g harfinde hem o da kullanmışsın o olmamış. bir tanesinde kullan geç, birbirini tekrar etmesin. ilk çalışmadan harflerin açılarıyla oynamanı da uygun buluyorum tamam. ama çalışmalarında renklerin bollugundan ve detay fazlalılığından ötürü bir odaklanma, algılama sorunu var. bence detayları ve renkleri azaltırsan ufak baskılarda bile anlaşılabilecek güzel bir çalışman olacak.

ben senin yerinde olsam ilk çalışma üstünden devam eder, ve harflerin etrafındaki "outer glow" efektini kaldırdıktan sonra Gio Junior, g ve o daki maskotlardan birisini kaldırır ve renkleri azaltarak bir çözüme ulaşmayı denerdim. şimdi hangisi dersen, g nin farklı bir havası var, kuyruğundan kaynaklı, neşeli bir ifadesi var. ben olsam onu seçedim, ilk harf olması da bi avantaj, biraz daha değiştirilip maskot da yapılabilir. birde yani çocuk giyimi diye illa pembe ve mavi göze bu denli sokulmamalıdır diye düşünüyorum. bence güzel olacak, dediklerimi bir düşün. Gio Junior

yorumlar için teşekkürler.Kazak grafiker arkadaşımın bahsettiği konularda düzeltmeler yaptım.Fakat tahmin ettiğim gibi hoşuma gitmedi ama yinede yorumunuza açtım...
Gio Junior
ben sana civciv sarısıyla cırtlak yeşili kullan, formu yeniden araştırmadan bu işi yap demedim ama. Gio Junior sadece renk değiştirmek değil ki bu iş, formun üzerinde de bir çok araştırma yapman gerkiyordu. mesela "o" harfindeki maskotu kaldırmışsın ama espas aralığıyla bile oynamamışsın, tahmin ettiğim gibi üzerinde hiç uğraşamışsın. sonra "tahmin ettiğim gibi olmadı" diyorsun Gio Junior. neyse kolay gelsin onerim. Gio Junior
Bu mesajdan alıntı yap
ALe..! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ALe..!

Öğrenci (Grafik) / Balıkesir

Alt 18-01-2009 #9
ben sana civciv sarısıyla cırtlak yeşili kullan, formu yeniden araştırmadan bu işi yap demedim ama. Gio Junior sadece renk değiştirmek değil ki bu iş, formun üzerinde de bir çok araştırma yapman gerkiyordu. mesela "o" harfindeki maskotu kaldırmışsın ama espas aralığıyla bile oynamamışsın, tahmin ettiğim gibi üzerinde hiç uğraşamışsın. sonra "tahmin ettiğim gibi olmadı" diyorsun Gio Junior. neyse kolay gelsin onerim. Gio Junior
Bu çalışmayı yapan arkadaş herhalde çocuk ve genç derken renklerle bi uyum olsun die böle renkler kullanmış
-Pembe (Kız)
-Mavi (erKek)
Yani renkler qüzeL bi qörünüm ortaya cıkartıyo kastettiqi de qüzeL bundan başka bi ayrı renk olcaqını sanmıyorum :S
Bu mesajdan alıntı yap

Kazak

Grafiker / Adana

Alt 18-01-2009 #10
Bu çalışmayı yapan arkadaş herhalde çocuk ve genç derken renklerle bi uyum olsun die böle renkler kullanmış
-Pembe (Kız)
-Mavi (erKek)
Yani renkler qüzeL bi qörünüm ortaya cıkartıyo kastettiqi de qüzeL bundan başka bi ayrı renk olcaqını sanmıyorum :S
mavi erkek, pembe kız. o zaman bu bütün yaşlar için geçerli de olabilir. yani her giyim firması kullansın bu renkleri. "herkes öyle yapıyor, genel kanı bu ben de öyle yapmalıyım" diyen tasarımcı mıdır? siz değişik bir tasarım gördüğünüzde "vay bee adam ne güzel düşünmüş!!" demiyor musunuz? işte orada adam herkes gibi mavi ve pembe kullanan zihniyette olmadığı için diyorsunuz Gio Junior

bakın şu aşağıdaki çocuk giyim firmalarının logolarına, kaç tanesinde bu denli göze batan pembe ve mavi var;

Gio JuniorGio JuniorGio JuniorGio Junior

özellikle 2 yerli iki yabancı seçtim. yerlilerden birisi de yerel bir firma, kullanılan tipgrafinin sadeceliğine bakın (Kidjoy). Ceylan ise, hiç mavi ve pembe kullanmamış, renk ve sembollerle gençliği vermiş. Lc Waikiki ve Chicco'nun renkleri ise bildiğimiz amerikan bayrağı laciverti.

sonuç olarak ne dediğimi anlatabildim umarım? mavi ve pembe kullanılmadan da çocuk giyim yapılabiliyormuş. hele o onerim'in kullandığı cırtlak sarı ve yeşil nereden geldi onu hiç anlamadım, ben öyle bir renk söylememiştim. Anlaşılan arkadaş ilk yaptığı tasarımı çok sevdi ve uğraşmak istemedi, iki kötü renk seçti bile bile, bir tasarım faciasına yol açtı, sonra da "tahmin ettiğim gibi olmadı" dedi. Gio Junior

yani bir insan bir işe umutsuz başlıyorsa o işten zaten hayır gelmez. tasarımdaki o harfinin maskotunu kaldırıp, "o" harfinin espas arasını düzeltmeye bile tenezzül etmemesinden hiç uğraşmak istemediği anlaşılıyor. o halde verin böyle canım. biz de iyi niyetli yorum yazıyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
gio, junior