Girdap reklam İlk Kartvizit Çalışmam İçin Yorumlarınız

Kartvizit Tasarımları - Girdap reklam İlk Kartvizit Çalışmam İçin Yorumlarınız Sponsorlu Bağlantılar Merhaba. Uzun zamandır Photoshop kullanıyordum ama arkadaşlarımın kurmak istediği şirket için bir kartvizite ihtiyacımız oldu. Onu Corel Draw'da tasarlamam gerekiyordu ancak ben yeterince bilgili değildim Corel konusunda. Derslerden, ...

emineren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

emineren

Öğrenci (Grafik) / Kayseri

Dosya23

Alt 02-02-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba. Uzun zamandır Photoshop kullanıyordum ama arkadaşlarımın kurmak istediği şirket için bir kartvizite ihtiyacımız oldu. Onu Corel Draw'da tasarlamam gerekiyordu ancak ben yeterince bilgili değildim Corel konusunda. Derslerden, videolardan bakıp elimden geleni yaptım. Hatalarımı veya beğendiğiniz yönleri söylerseniz çok sevinirim.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tdemirtas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdemirtas

Webmaster / Kocaeli

Alt 02-02-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Font seçimin kurumsallk dışı
Kesim paylarına göre çalışmayı unutmuşssun örneğin o logonun bir kısmı kesimde uçar
Bu mesajdan alıntı yap

emineren

Alt 02-02-2014 #3
Font seçimin kurumsallk dışı
Kesim paylarına göre çalışmayı unutmuşssun örneğin o logonun bir kısmı kesimde uçar
Yorumunuz için teşekkürler. Logo kısmını düzelteceğim. Peki font için nasıl bir şey tercih etmeliydim? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
tdemirtas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tdemirtas

Webmaster / Kocaeli

Alt 02-02-2014 #4
Yeni başlayan bir arakdaş olarak çalışmanız çok güzel. Ancak açıkçası ben titiz çalışan biri olarak o çalışmada bir umut göremiyorum.

Logo baştan ele alınması gerekir.
Logonun belli bir matematiğe sahip olması gerekir
Firmanın kurumsal font ailesinin belirlenmesi gerekir.

gibi 30. üzerinde eksik çıkartılır burada ne desem bilemedim ama daha düz fontlar kullanmanızı öneririm diyebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

emineren

Alt 02-02-2014 #5
Önerileriniz için teşekküler. Kırk fırın ekmek yemeye başlıyorum hemen şimdi Girdap reklam İlk Kartvizit Çalışmam İçin Yorumlarınız
Bu mesajdan alıntı yap
baruttkeremm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baruttkeremm

Grafiker / İstanbul

Alt 19-02-2014 #6
bence öncelikle kendine bir çalışma alanı belirlemelisin kart ebat ölçülerini belirle demo veya normal giyotin kesime göre ayrıca arkadaşın dediği gibi biraz promosyon hazır kartvizit çalışması gibi olmuş özelliklede sektör olarak reklam seçtiysen daha çok creative bir çizgi yakalaman gerekli benden tavsiye kahve rengi bir zemin ve pastel renkler kurumsal güzel bir font helvatica light futura light vs. gibi Girdap reklam İlk Kartvizit Çalışmam İçin Yorumlarınız
Bu mesajdan alıntı yap
ddenizoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ddenizoglu

Grafiker / Sinop

Alt 08-03-2014 #7
Tek bir şey söylicem bu tasarımla ilgili. Baktığım anda aklıma ilk gelen şey televizyonlarda eskiden olan teletext sayfaları. Siyah üzerinde bu kadar renk ve basit font basit boyut basit logo. Bu tasarımı unutup bence logo dahil baştan başla.
Bu mesajdan alıntı yap
reddark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

reddark

Grafiker / Aydın

Alt 23-03-2014 #8
Tek bir şey söylicem bu tasarımla ilgili. Baktığım anda aklıma ilk gelen şey televizyonlarda eskiden olan teletext sayfaları. Siyah üzerinde bu kadar renk ve basit font basit boyut basit logo. Bu tasarımı unutup bence logo dahil baştan başla.
Tam içimden geçenler...

Diğer yandan acizane yorumum şöyle;

84mmx52mm bir kartvizit çalışmasında 0,50mm kadar kesim payı verin ki bıçak tasarımınızı bölmesin... Diğer yandan arkaplanın siyah olması üstteki renklerle birleşince, bir de font seçimin yanlış olmasıyla curcunaya dönmüş.
Bu mesajdan alıntı yap