Girift Logo Tasarımım

Logo Tasarımları - Girift Logo Tasarımım Sponsorlu Bağlantılar merhaba logolarımı önce ajans için yaptığımı söylemek isterim. bu benim ilk tasarımım logo konusunda kendimi geliştirmem gerektiğinin farkındayım lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşır mısınız? Bu tasarımda bir de girift'in ...

Girift Logo Tasarımım
porcelain isimli Üye şimdilik offline konumundadır

porcelain

Grafiker / İstanbul

Girift Logo Tasarımım

Alt 22-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba logolarımı önce ajans için yaptığımı söylemek isterim. bu benim ilk tasarımım logo konusundaGirift Logo Tasarımım kendimi geliştirmem gerektiğinin farkındayım lütfen düşüncelerinizi benimle paylaşır mısınız?
Girift Logo Tasarımım
Bu tasarımda bir de girift'in sözlük anlamı üzerinde durdum. Hani pek Ajans logosunu andırmaz ise diyorumGirift Logo Tasarımım:rofl:

Girift Anlam:
# karmaşık, kompleks.(madalyonun güzel yüzü,
# türk musikisinde ney'e benzer çalgı. girift çalana "giriftzen" denilir.
# "bütün bunlar sendedir, bu girift bilmeceler;
sakarya, kandillere katran döktü geceler."
# birbirinin içine girip karışmış, girişik, çapraşık. anlaşılmaz ve takdire şayan...
# jeolojideki bir çeşit tabakalanma tanımı olan serilerin bir cinsidir. tabakalar yanal yönde ya da üstüste dizilerek girift serileri oluşturur.
#telaffuz edilmesi haz veren,hiç bilmeyen birine söylendiğinde bile anlayabileceği-imaj yaratabilen- sayılı kelimelerden biri.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 22-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk bakışta siz okuyabiliyormusunuz Girift oludğunu ?Belki anlamı karışık olabilir ama bence bunu logoya yansıtmamalısınız.Herkesde bunun anlamını bilmez zaten.Ne kadar karışık bir logo olmuş denilir ve geçilir.Birde bence bir ajans için daha ağır daha ciddi bir logo yapmanızı tavsiye ederim.Çok fazla geometrik olmuşlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 22-04-2009 #3
Düşünce güzel ama uygulama yanlış.Mehmet'in de dediği gibi logonun okunurluğu yok.
Bu mesajdan alıntı yap
Dilara GENÇYILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dilara GENÇYILMAZ(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #4
Logotype'ını düzgün yazıp amblemini grftn anlamından yola çıkabilir daha sonra ikisini birleştirerek logonu oluşturabilirsin diye düşünüyorum.. Gerçekten çok zor algılanıyor ama ilk denemen için mükemmel gözüküyor Girift Logo Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap
grafikçe_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikçe_

Eğitimci / Eskişehir

Alt 22-04-2009 #5
şekilsel olarak güzel gözüküolar..ama ajansın adını direk yansıtmıo.okumada zorluk yaratmış..biraz daha düzenleme yapılırsa güzel olucağına inanıyorm..emeğinize sağlık..kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

porcelain

Grafiker / İstanbul

Alt 22-04-2009 #6
yorumlarınız için çok teşekkür ederim bana da çok karışık geldiler zatenGirift Logo Tasarımım ama yine de sizin yorumlarınız benim için çok önemliydi ve şansımı denemek istedim gerekli düzenlemeleri yapmaya çalışıp tekrar size sunacağım. çok teşekkür tekrar
Bu mesajdan alıntı yap
T.L.Y. isimli Üye şimdilik offline konumundadır

T.L.Y.(28)

Webmaster / Yurtdışı

Alt 25-04-2009 #7
ilk bakışta bende okuyamadım Girift Logo Tasarımım font güzel ama daha okunaklı bir yerleştirmeye ihtiyacı var.. ve de " t " harfini ters çevirip kullansan daha iyi bir sonuç alırsın..her baktığımda " j " olarak okudum Girift Logo Tasarımım
Bu mesajdan alıntı yap

porcelain

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2009 #8
ilk bakışta bende okuyamadım Girift Logo Tasarımım font güzel ama daha okunaklı bir yerleştirmeye ihtiyacı var.. ve de " t " harfini ters çevirip kullansan daha iyi bir sonuç alırsın..her baktığımda " j " olarak okudum Girift Logo Tasarımım
teşekkür ederim yorumun için ama çok yumaşak geçişli köşeler oval oldukları için t yi ters çevirip bütünlük yaratmaya çalıştım kuyruk dışta kalınca sanki bütünlüğü bozuyormuş gibi geldi ama haklısın. teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 28-04-2009 #9
hakkatten girift olmuş yani okuyabilmek ne mümkün bence eleştiriler üzerinden yola çıkın değişik bir tarz tapmak istemişsiniz ancak logotype bunu kaldıramıyacak durumda kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap