google maps icon ekleme

Google - google maps icon ekleme ...

google maps icon ekleme
tuNc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuNc(25)

Webmaster / İzmir

google maps icon ekleme

Alt 18-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar google maps e icon nasıl eklenir bi fikri olan varmı ?

Google Maps ASP.NET :: Ikon Galerisi

şu adresteki gibi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuNc(25)

Webmaster / İzmir

Alt 18-11-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu konuda bi fikri olan yok mu :S ?
Bu mesajdan alıntı yap
barisb17 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisb17

Fotoğrafçı / Bolu

Alt 01-12-2009 #3
türkiyeden ikon eklenmiyor ama sadece google kendi bilgisinde olan yerleri otomatik olarak ekliyor
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 06-12-2009 #4
türkiyeden ikon eklenmiyor ama sadece google kendi bilgisinde olan yerleri otomatik olarak ekliyor
Türkiye içinde icon ekleyebiliyorsun icon bölgeye göre değişmiyor örnek: arkadasaozel.com adresinden gmail sekmesine tıklarsan görürsün ..

Icon eklemeye gelince burda yardımcı olmak kod bakımından çok zor çünkü oldukça fazla api bulunmakta ve yaptığın kodlamaya yadaiçeriğe göre değişiyor fakat http://code.google.com/p/google-maps-icons/wiki/HowToAddNewIcons#Put_"placemarks"_on_your_map adresi incelersen icon değiştirme olayını en azından html bir dosya için anlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

tuNc(25)

Webmaster / İzmir

Alt 10-12-2009 #5
Icon eklemeye gelince burda yardımcı olmak kod bakımından çok zor çünkü oldukça fazla api bulunmakta ve yaptığın kodlamaya yadaiçeriğe göre değişiyor fakat http://code.google.com/p/google-maps-icons/wiki/HowToAddNewIcons#Put_"placemarks"_on_your_map adresi incelersen icon değiştirme olayını en azından html bir dosya için anlayabilirsin.
Hocam çok sağol ben ordan ekleyebiliyorum fakat benim amacım kodlarla ekletebilmek yani yaptıgım sistemde kendi sitemin panelinden ekletebilmek enlem ve boylam kodlarıyla ekletebilmek. Bilmem anlatabildim mi ?
Bu mesajdan alıntı yap

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 10-12-2009 #6
google da sistemde enlem ve boylama göre kendi admin paneline ekletip algılayacak kod yoktur en fazla admine api numarası girişi yaptırırsın ve ona göre otomatik ip den alır , diğer kodlama konusuna gelince kodlamanın türüne , diline ve bir çok şeye göre değişiyor fix kodlama yok bunda yukarda verdiğim yerde sadece o sayfaya bakma diğer sayfalarıda incelersen orda kodlama sistemi dillere göre verilmiş durumda başka türlü burdan bu şekilde anlatılması verdiğin bu bilgiyle zor.
Bu mesajdan alıntı yap
zozz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 11-12-2009 #7
google maps file=api sistemini inceleyebilirsin
bunun için google üye girişi yapman gerekiyor.
Google Maps API Concepts - Google Maps API - Google Code
googleın vereceği key değeriyle kendi sitene çağıracağın googlemap i istediğin gibi şekillendirebilir,istediğin yere tanıtıcı resim vs ekleyebilirsin.

kolaycı ve bir elin parmakları kadar olan koordinat bilgileri için getlatlon.com a, seçmeli ve değişken koordinatlar içinse yakın zamanda çıkan googlemap lat-long apisini incelemeni tavsiye ederim.
son projemde fazlasıyla çıldırttı ama hallettim hepsini. sadece hobi içinse hiç bulaşma derim, proje için falansa allah kolaylık versingoogle maps icon ekleme
Bu mesajdan alıntı yap

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 11-12-2009 #8
google maps file=api sistemini inceleyebilirsin
bunun için google üye girişi yapman gerekiyor.
Google Maps API Concepts - Google Maps API - Google Code
googleın vereceği key değeriyle kendi sitene çağıracağın googlemap i istediğin gibi şekillendirebilir,istediğin yere tanıtıcı resim vs ekleyebilirsin.

kolaycı ve bir elin parmakları kadar olan koordinat bilgileri için getlatlon.com a, seçmeli ve değişken koordinatlar içinse yakın zamanda çıkan googlemap lat-long apisini incelemeni tavsiye ederim.
son projemde fazlasıyla çıldırttı ama hallettim hepsini. sadece hobi içinse hiç bulaşma derim, proje için falansa allah kolaylık versingoogle maps icon ekleme
Bu mesajdan alıntı yap

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 11-12-2009 #9
googlemap lat-long apisi nedir ?

Map overlays lermi ? yoksa iphone companentlermi ?
Bu mesajdan alıntı yap

zozz

Webmaster / Antalya

Alt 16-12-2009 #10
evet map overlaystan bahsediyorum.
Google Maps JavaScript API Example: Tile Detector
bu sample kodlarıyla geliştirilebilir

bu da geliştirilmiş örneği,
Google Maps Latitude, Longitude Popup
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links