Google ın sdk ve robotları

Google - Google ın sdk ve robotları ...

Cevapla
Google ın sdk ve robotları
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart

Google ın sdk ve robotları

Alt 12-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar google in robotlarının sdk ve gwt teknolojisini inceleyince asyncget sistemiyle siteleri okuduğunu ve önce birini okuduktan sonra diğer bir siteye geçtiğini öğrendim yani tek ve kuvvetli bir ana robot var ortada . Bu sisteme de bağlı mini robotlar sitenizin içerisinde şu şekildeki yöntemle okuma gerçekleştiriyor :

HTTPRequest.asyncGet(GWT.getmodulesBaseURL()+
"/sitemapiniz.xml",
new ResponseTextHandler(){
public voide onCompletion(string ResponseText){
}
});Ana robot mini robotlarını yolluyor

Ve bu SDK sını daha 10 dakika önce kendi resmi sitesinde kullanıma açtı yani robotunun bir bölümünü piyasaya tanıtmaya başladı. Enteresandır ki en iyi web uygulama okuma tekniğini önceden javasun teknolojisi olarak ilan etmişti şimdi sdk ları 15dk önce POX işlemi yaparak yani async teknolojiyide ekledi kendini. Bu durumda tüm işlemlerini şu yöntemle yaptığı ortaya çıkıyor robot stratejilerini

interface FleetRemoteService extends RemoteService
@gwt.typeArgs fleets
<com.manning.gwtip.servercom.client.Fleet>
.....................tag argları bu argümente göre oku..................
@gwt.typeArgs
<lang.String,[....]servercom.client.FLeet>
.....................okuduktan sonra geri dön................................

Şimdi dikkat edilirse tüm siteleri bir çatı altında birleştirecek farklı bir tür robot çıkarttı yani tüm flash , asp,aspx,php..... adreslerde artık site haritanıza .Yani önceden mini robotlarını yenilerken şimdi ana robotunu yenilemeye başladı yada yeniledi.


<source>gwt-1.*<source>
<google.webtoolkit.home>
<google.webtoolkit.extramargs> gibi google webmaster tool kit ibareleri eklediğinizde google robotları sizi okumak için bekletmiyebiliyor şu andaki sisteminde önce site haritasında yapılan google kit sırasından başlayarak okuyor üstelik.Ve google ın sevdiği yazılım dili ve yazılımlar bulunmakta sırasıyla siteye uğruyor.

Bu durumdada daha ii incelemem lazım ama sitenin içerisine bu tür yeni sdk kitlerini yerleştirdiğiniz de google size mini robot bile tahsis ediyor sitenizin tamamen taranıp günlük ziyareti olması için . Ve bazı durumlar da mini robot size ait olduğu için rakip sitelerinizi eleyebiliosunuz üst sıralara kelime aramadanda çıkabiliyosunuz çünkü robot otomatik sizi hiçbi işlem yapmadan alakalı konuların üst sıralarına çıkarabiliyor..Bu durum şu anda tamamen google in onayladığı bir durum sitesinde de yazıyor . Ama nedir bu özel durumlar sdk larını çok ii incelemek gerekiyor....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Standart
Alt 12-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok teşekkürler bu güzel bilgileri bizimle paylaştığınız için Google ın sdk ve robotları
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 12-01-2009 #3
Google ın sdk ve robotları Paylaşarak öğretebilir karşılığında da sorarak öğrenebiliriz ... Bende teşekkür ederim yazdıklarım için bana incelik gösterip teşekkür ettiğiniz için..
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 13-01-2009 #4
Google web toolkit leri kullanarak Google içerisinde web uygulamaları yazabiliyorsunuz bu durumun bize sıralamadaki google daki aramalarda avantajından bahsetmeye gerek yok fazlasıyla bulunmakta . Ancak dil olarak java ve ajax kullanabiliyorsunuz . Nasıl yapıldığına gelince :

Bu uygulama google web toolkit i indirdikten sonra 2006 yılında free licanse ile çıkartmış oldukları aşagıdaki sunucularda desteklemektedir.

Google ın sdk ve robotları
Google ın sdk ve robotları

Google ın apileriyle yazılan web uygulamalarını şu şekilde düzenleyebilirsiniz shell ve sunucu ile ilgili gwt-ll.dll and swt-win32-3235.dll:lerini kullanırsanız sadece windows hostlar için uygulamalarınız çalışacaktır

libgwt-11.so, libswt-gtk-3235.so, libswt-mozilla17-profile-gcc3-gtk-3235.so, libswt-mozilla17-profile-gtk-3235.so, libswt-mozilla-gcc3-gtk-3235.so, libswt-mozilla-gtk-3235.so, and libswt-pi-gtk-3235. dll leri sadece linux hostlarda çalışacaktır.

i18nCreator: Uygulamanızı google apilerinin altında script olarak yayınlama.

Uygulamayı debug ederkende aşağıdaki gibi shell ve port işlemlerini ayarladıktan sonra hem sunucunuzda hemde google apilerinin altında artık uygulamalarınız çalışmaktadır.

Google ın sdk ve robotları
Google ın sdk ve robotları

Uygulamanızın google ın shell api sunucularında çalışma örneğini ben bu komutla görebildim @java -cp "gwt-user.jar;gwt-dev-windows.jar" com.google.gwt.dev.

Google ın sdk ve robotları Google ın sdk ve robotları

Linux serverlardada bu apiler 32-bit SWT yer kaplıyor aslında linux larda 64-bit yer kaplaması gerektiği halde .

Daha detaylı şekilde google ın içinde googlun tüm açık fonksiyonlarını ve onların sunucu hizmetlerini kullanarak nasıl uygulamalar yapılabileceği konusunda devam edeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
google, robotlari, sdk

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Google Frame D2bilisim Google 1 19-12-2008 00:11:26
Google 10 yaşında. melek ata Google 5 28-09-2008 13:10:41
'Google Chrome' melek ata Google 2 02-09-2008 23:04:59
Google Sandbox SanaLisyan Google 1 01-08-2008 11:26:47

Kapat
Şifremi Unuttum?