Google ve Flash Siteler

Google - Google ve Flash Siteler ...

Konu Kapatılmıştır
Google ve Flash Siteler
SanaLisyan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SanaLisyan

Forumdan Uzaklaştırıldı

Baskıcı / İstanbul

Standart

Google ve Flash Siteler

Alt 09-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Flash site Google da çıkabilir. Ama sandığınız şekilde normal bir site gibi sıralanmaz.

Çünkü Flash sitelerin optimizasyonu diğer statik HTML ve ASP-PHP gibi dinamik web dilleri ile yazılmış siteler gibi güçlü değildir.

Bu yüzden Flash web tasarımı yaptırmak istiyorsanız önceden nasıl satış yapacağınız konusunda düşünmelisiniz.

Eğer sadece internetten satış yapacaksanız ve müşterilerinizin size arama motorlarından ulaşmasını istiyorsanız içerik yönetim sistemi içeren ASP veya PHP dili ile yazılmış dinamik bir site yaptırmalısınız.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hengame isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hengame

<google>:)</google>

Bilg. Teknikeri / Bursa

Standart
Alt 22-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Flashta bildiğim kadarıyla swf ye title ve açıklama eklenebiliyor image kodundaolduğu gibi rahat indexlenirsiniz
msntasarim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

msntasarim

Grafiker / İzmir

Standart
Alt 01-08-2008 #3
Merhaba

flash sitenin en altına , her sayfa için text olarak site haritasının verilmesi indexlenme konusunda yardımcı olmaktadır

Google en çok text leri sever ve rahatça bulup indexler
berdos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berdos

Webmaster / Ankara

Standart
Alt 19-11-2008 #4
Flaş sitelerin nedeyse %90 ında sadece bir swf ve birde bunu yayınlayan index.html gibi bir dosya vardır başkada bir şey yoktur. Geri kalan %10 luk flaş siteler ise her sayfa ayrı bir swf dosyası ve ayrı bir html dosyasından ibarettir. Böyle bir sistemde ayrı ayrı olan flaş site bütün hepsi tek bir dosyadan toplanan flaş siteye göre daha şanslıdır. Müşterilerimiz Flaş site istediği zaman ilk sorduğumuz soru amaclarının ne oldugu. Tanıtım ise farklı bir tasarım aramalarda da kolay bulunmak istiyorsa farklı bir tasarım uygulanıyor. Bu anlattıgım İllede Flaş diye tutturan müşterilerimiz için geçerli. Gördüğüm yanılgılardan birisi şu İndexlenme terimi ile sıralamaya girmeyı karıştırıyoruz. Temiz bir flaş site illaki indexlenir. Önemli olan onun sıralamaya girip giremeyeceğidir. Akla hemen xxx sitesi flaş ama 3. sırada gibisinden örnekler gelebilir. Bu noktada devreye giren doğal ziyaret sayısıdır. Hiç bir çalışma %100 garanti ve başarı getirmez. Bu asla unutulmamalıdır.
..REKLAM YASAK..
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Standart
Alt 13-12-2008 #5
Bu konuda yanılmaktasınız arkadaşım flash ülkemizde çok farklı tanınmıştır. Flash ile yapılan her site ve flash server destekli uygulmalarda türkiyede flashın sadece animasyon zamanlama boyutuyla ilgilenildeiğinden dolayı diğer konularında eksik kalmış bulunulmaktadır. Flash ve flex programını dikkatlice incelenirse flash içerisinde kullanılan actionscript+java ile google ın kendi yayınlamış olduğu sdk ları en az php,asp,asp.net gibi diller kadar entegre edilip sıralamalara katılmanızı sağlar ve üst sıralarda google ın kendi sdk ve gwt ile kodlama yaptıgınızdan dolayı daha hızlı bir şekilde aramalarda yükselebilmektesinize olanak tanır.Bu konuda eğerki istenirse google ın agile lightweight injection framework kaynaklarını ve sdk larını sizlere sunmaktan memnuniyet duyarım. Bunun haricinde flash sitelere sadece java katkıda bulunmamaktadır. Bununla birlikte as aslında bir nevi script olmanın yanında ,yan programlamalarla php , asp , .net gibi yazılım dilleriyle birleştirilebildiği bu birleşme sonucunda her türlü veri tabanı kullanabilindiğini veri tabanı kullanılan bir uygulamadada yönetici panelinin çok rahatlıkla olabileceğini internette çok sıklıkla görebilirsiniz. Object orient programing kullanarak as ler yazılabileceğini ajax ile as nin desteklenmesi sonucu google mapin ortaya çıktığını , flash server side controling kullanarak okey tavla gibi çok kullanıcılı oyunları javadan daha az kodla ve görsel olarak yazılabileceği , multiproccessing kullanarak sunucu yada serverinin banwith kontrolü yapılabileceği video ekleme ve multimedya destekli tüm öğeleri uzaktan çok kullanıcılı kişilerin erişebilme imkanı sunduğu flashta ortadadır ve yurdumuzda da kismen kullanilsada, dünyada yapılmış ve yapılabileceğinin örneği fazlasıyla bulunmaktır.

Flexe gelince microsoftun gelistirdiği .net frameworklerinin ardından adobe atağa kalkarak kendiside tüm programlama dillerini bir çatı altında toplayıp flashın estetiğini kodlamanın gücünü xmlin esnekliğini veri tabanlarının güvenliğini birleştirecek bir platform çıkardı. Bu platform ile yukarıda saygığım flashın yapabildiklerinin haricinde yönetici panelinin çok daha görsel ve şu an için çok daha güvenilir olmasını sağlayarak bizlere sundu . Flex ile her türlü sitelerin panelleri , flash içine katılarak uygulamalar mobile çözümler ve hatta online rnb oyunlarının yapımındaki kolaylığı sağlıyor. Ama flex tabiki daha yeni.

Şimdi herhangi bir konuyla ilgili önyargıya kapılmadan önce internetten çok iyi araştırılması gerektiğini düşünmekteyim . Çünkü flash ile günümüzde hiçbişey yapılmıyor sadece 2 kare şey oynatıyor demek yerine aslında biz yurt dışlarında kullanılan ölçüde bir programı hakkıyla biliyormuyuza %100 olmasada %90 nını verimli şekilde kullanıyormuyuz , kodluyormuyuz gibi eleştirilerde bulunursak bu sektörde başarılı oluruz.

Eğerki istenirse flash sitelerde nasıl admin panellerin yapılacağı , php ve flashın nasıl birleşileceği, google ın tüm sdk larını (bu sdk lar sırf flash için değildir tüm diller için geçerlidir) multimedya gibi sistemleri ve server kullanımı multiprocessing en verimli banwith kullanımı gibi konularda yardımcı olmaya çalışırım . Ama lütfen bişeyi kötülemeden önce ne kadarını biliyoruz diyelim ve birbirimize sağlıklı bilgi verelim .
Konu Kapatılmıştır

Tags
flash, google, siteler

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Dreamweaver'da Frameset ile Sık Kullanılan Siteler Ali Emre Dreamweaver 12 07-08-2008 11:52:56
en çok tıklanan siteler... naklov Google 3 21-12-2007 14:39:27
Google Picasa Rx_Lose_xR Google 2 11-08-2007 19:39:04

Kapat
Şifremi Unuttum?