Görkem inşaat logo çalışması

Logo Tasarımları - Görkem inşaat logo çalışması Sponsorlu Bağlantılar inşaat üzerine bir logo tasırımı yaptım sizce nasıl olmuş...

ayyyperisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayyyperisi(28)

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

inşaat üzerine bir logo tasırımı yaptım sizce nasıl olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
inşaat sektörü için fazla hareketli bana göre..yani hiçbir işverenin bu logoyu kullanmak isteyecegini sanmıyorum cünkü ciddi bir sektörden bahsediyoruz..ayrıca kullandıgın renkler ve yazı fontları da uyumsuz ve konuyla alakasız gibi geldi..inşaat diye illa evimsi birsey cizme bence..sadece silüet halinde inşaatı anımsatan, hatta 'görkem' isminden yola cıkarak tipografik birsey calışabılırsın..:neutral1:
Bu mesajdan alıntı yap

ayyyperisi(28)

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-11-2007 #3
ben biraz acemiyim yani tam grafiker değilim ve sizin dediğiniz tipografik ne anlama geldiğini bilmiyorum
Bu mesajdan alıntı yap
frp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

frp(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2007 #4
yani 'görkem' den yola cıkarak 'g' harfinden birseyler cıkarmaya calışabilirsin..yada tam bir ev görüntüsü olmasada. yarım bir catı gorseli veya yamuk bir tugla ile yazıyı birleştirirsen cok daha verimli bi calısma olacagına inanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
orkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkan

Matbaacı / Bursa

Alt 26-11-2007 #5
bir logo için çok basit kalmış bence.Görkem yazısı logo içinde boğuluyor.Bu ebatlarda bakınca sorun yok.Ancak bu logo kartvizit antetli zarf vs. gibi evraklara basılacak ve ebatları küçülecek.Görkemi daha ön plana çıkaran, daha sade, uyumlu renklerden oluşan bir çalışma daha makbul görecektir müşteri tarafından.frp arkadaşımızın dediği gibi tipografik olaraka da çalışmayı bi dene...başarılar
Bu mesajdan alıntı yap

ayyyperisi(28)

Matbaacı / İstanbul

Alt 26-11-2007 #6
hmm anlıyorum dediklerinizi dikkate alarak hasırlıyacağım herkesden çok teşekkür ederim yazdığınız yorumlar için
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 26-11-2007 #7
bencede bı ınsaat fırması ıcın cok hareketlı ama tecrübelı olmamana ragmen güzel
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 26-11-2007 #8
hmm anlıyorum dediklerinizi dikkate alarak hasırlıyacağım herkesden çok teşekkür ederim yazdığınız yorumlar için
dostlarım. goruyorum ki biraz bilgi olarak eksikliğimiz var.
bu işi bilen veya bilmeyen herkes bence bu iş için yazılan makale ve yazıları bi gözden geçirmesi hepimiz için iyi olacaktır. forumumuzda arama özelliğini kullanarak çeşitli konular hakkında açılan konulara ve bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Örneğin: tipografik... gibi

şimdiden kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
h.salma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2007 #9
Amblem ve logo tasarımını bu kadar basit görmeyiniz.
Bir firmanın baskılı medyalardaki yüzünü çizdiğinizi unutmayınız.
Eğer birşeyler öğrenmek istiyorsak adobe'un da belirttiği gibi arama yapıp makaleleri okuyalım. Biraz daha araştırma ve pratikle bu iş olacaktır diye ümit ediyorum. Görkem inşaat logo çalışması
Bu mesajdan alıntı yap
mgrafik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mgrafik

Grafiker / İstanbul

Alt 27-11-2007 #10
Bence daha düz kesitler kullanmalısın "GÖRKEM" erkek arkadaşını eve davet etmişsin gibi duruyo ama gel gelelim ev virane nasıl olcek bilmiyom "inşaat" yazısının karekteri hiç ama hiç olmamış logo daha çok şömine firmasına yapılmış gibi biraz daha özen gösterip yoğunlaşmalısın...başarılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
almas, calismasi, gorkem, insaat, logo