Görsel iletişim tasarımı

Kantin - Görsel iletişim tasarımı ...

Görsel iletişim tasarımı
Pandaros54 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pandaros54

Hiç Biri / İstanbul

Görsel iletişim tasarımı

Alt 08-08-2018 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar,bildiğiniz gibi tercih dönemi başladı ve ben görsel iletişim tasarımı hakkında düşünmeye başladım.Biraz soru bombardımanına tutmuş gibi olacak ama çizim yeteneğim sıfır yinede bu mesleği yapabilir miyim?Görsel iletişim tasarımı bölümünün grafik tasarım bölümünden farkları nelerdir?Tercih edebileceğim üniversiteler Gazi,Eskişehir Osmangazi ve Kocaeli üniversiteleridir.Hangi üniversitede daha iyi bir eğitim alabilirim?Beni aydınlatırsanız çok sevinirim.Teşekkürler.(Konuyu yanlış yere açtıysam şimdiden özür dilerim.)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Meriande isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Meriande

Grafiker / İzmir

Alt 18-09-2019 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Görsel iletişim tasarımı çok geniş bir alan. Bu bölümü bitirdikten sonra bir meslek değil, çeşitli meslekler edinebilirsin. Hangi alana yönlenmek istediğine göre değişecektir bunun cevabı.

Eğer film/reklam prodüksiyon alanında ilerleyeceksen çizim yeteneğine gerek yok. Video editleme, effekt uzmanlığı alanında çalışıyorsun. Benim bir arkadaşım bu alanda ilerledi ve şuanda associate art director. Çöp adam bile çizemezdi, ama yaratıcı bir kızdı ve efsane fotoraflar&videolar çekerdi.

Eğer illustrasyon, animasyon, grafik tasarım alanında ilerlersen evet, çizim yeteneğine ihtiyacın olacak. Ama endişelenme, bizim hocamız "Talent helps but its practice that makes it perfect." derdi. Yine de çizim yeteneği olmayan biri bu alanda zorlanır gibime geliyor.

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde iki farklı opsiyondan birini seçebiliyorsun. Yetenek sınavı ile almıyor ama grafik tasarım opsiyonu dersinde çizim üzerine dersler veriyorsun. Yetenekli öğrenci o dersleri çok daha kolay verebilir.
Bu mesajdan alıntı yap