Görsel İletişim ve Grafik Tasarım

Basılı Yayınlar - Görsel İletişim ve Grafik Tasarım ...

mavitayfa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mavitayfa

Grafiker / Tekirdağ

Alt 29-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tevfik Fikret Uçar

[COLOR=DarkRed] İNKILAP KİTABEVİ[/COLOR]

İşaret ve simgelerle iletişim kurmaya çalışan insanoğlu, seslere karşılık gelen şekiller yaratarak günümüzdeki alfabenin temellerini attı. İnsanlığın en önemli ilerlemelerinden biri olan bu noktadan sonra her şey eskisinden çok farklı gelişti. Kolaylaşan öğrenme süreci, kültür ve insanlığın gelişiminde önemli farklılıklar yarattı. Artık fikirler, tarih ve olaylar daha kolay paylaşılabiliyordu. Yazmayı ve yazdıklarını basit yöntemlerle çoğaltma yolunu keşfeden insan, iletişimin yepyeni bir kulvarını keşfetti. Binlerce yıllık bu evrim günümüzde grafik tasarımı veya görsel iletişim tasarımı adı verilen bir mesleğin temellerini oluşturmuştur.

200'den fazla resim, çizim ve grafikle zenginleştirilmiş bu kitapta; semboller, görsel iletişim, yazı, tipografi, sayfa tasarımı, baskı teknikleri gibi grafik tasarımın başlıca uygulama alanları ele alınıp incelenmektedir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hande Dilek AKCAM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande Dilek AKCAM

Ressam / İstanbul

Alt 31-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
elimden düşürmediğim başucu kitabım..grafik sanatıyla uğraşan bütün arkadaşların arşivinde olması gereken bir kitap.Görsel İletişim ve Grafik Tasarımeace1:
Bu mesajdan alıntı yap
-(siyah)- isimli Üye şimdilik offline konumundadır

-(siyah)-

Grafiker / İstanbul

Alt 10-11-2007 #3
Bu kitabı görmüştüm,elimde yok ama Emre Becer'in "İletişim ve Grafik Tasarım" da çok güzel...Grafikte okuyan yada grafikle ilgilenenlerle tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
jekfer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jekfer

Grafiker / Mersin

Alt 10-11-2007 #4
bu kitap bende de var ..süper başucu kitabı..hande nin de dediği gibi..
Bu mesajdan alıntı yap
ByGRAFF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByGRAFF

Grafiker / İstanbul

Alt 16-11-2007 #5
Hemen tedarik etmem lazım çok geç kaldığımı düşünüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
TEACHOFB isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TEACHOFB

Grafiker / Aydın

Alt 12-12-2008 #6
gerçekten çok hoş bir kitap..
Bu mesajdan alıntı yap
sercan001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sercan001

Grafiker / İstanbul

Alt 26-06-2009 #7
bu kitap bana okulda hocamız tarafından ders kitabı diyerekten zorla aldırılmıştı. tabi normal öğrencilik hali olaraktan ders kitabı diyerek kenara koymuştum. bu sene okul bitince odada boş boş otururken bu kitap gözümün önüne geldi
bari okuyim dedim . kitabı son sayfasına kadar kelimesi kelimesine okudum
güzel kitap herkese tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
gorsel, gorsel iletisim, grafik, grafik tasarim, iletisim, tasarim, tevfik fikret ucar