Görsellerde Pixellenme

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Görsellerde Pixellenme ...

Görsellerde Pixellenme
Ulgen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ulgen26

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Dosya23

Görsellerde Pixellenme

Alt 21-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar yine ben bambaşka bir sorunla karşınızdayım. Görsellerde Pixellenme
Şimdi elimde 2 görsel var 2 side aynı, ana görsel kullanılarak Adobe cs 3 te bir alana eklendi. Ama biri gördüğünüz gibi çok net iken diğeri pixellenme yapıyor. Resolution 300. 2 side cmyk ya ayarlı vs. Ama böyle bir fark oluşuyor. 2 farklı kişi tarafından yapıldı ama sorduğunuzda aynı işlemleri yaptıklarını söylüyorlar. Bu farkın sebebi ne olabilir? Pixellenme yapan görselde hangi işlem yada işlemler unutulmuş olabilir acaba?

Teşekkür ediyorum...

http://img101.imageshack.us/img101/7321/aedc.jpg

http://img810.imageshack.us/img810/5004/jfkakfja.jpg
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

leod isimli Üye şimdilik offline konumundadır

leod

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 21-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşlemleri yaptıktan sonra farklı boyutlarda kaydedilmiş sanırım. çözünürlüğü aynı olsa bile boyutlar farklıys böyle bir durum olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

Ulgen26

Alt 21-09-2010 #3
2 fotonun farklı ebatta gözükmesinin nedeni ben eklerken pixellenme yapanı görün diye o görseli daha büyük yüklememdir. Yoksa 2 side standart a4 ebatına aynı ölçü ve boyutta yerleştirildi. sol üst e küçük olarak. Ama birinde çok net iken diğerinde pixellenme yapıyor. Anlayamadık sebebini. Anlayabilen arkadaşlar varsa. Mesela pixelli olanda yapılmayı unutulan bir işlem vs. mi var falan. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-09-2010 #4
Arkadaşın dediği gibi çalışmayı kaydederken jpeg options penceresindeki quality değerlerini tekrar gözden geçirin. maximum en iyi görüntüyü verir. Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap

Ulgen26

Alt 22-09-2010 #5
Görsellerde Pixellenme Haklısınız sorunda tam olarak oradaymış. Teşekkürler. İlginiz ve bilgi paylaşımınız için.
Bu mesajdan alıntı yap