Görselleri vektöre çevirmek nasıl yapılır?

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Görselleri vektöre çevirmek nasıl yapılır? ...

ruzgar-arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 09-12-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar herkese iyi forumlar

illüstratör de jpeg bir objeyi vektörel nasıl yapabilirim veya

Vector Silhouette Graphic Depicting A Child Playing On A Tire Swing - 1248589 : Shutterstock

resimde ki gibi salıncakta(lastik) sallanan bir çocuk vektöreli arşivinizde var mı benimle paylaşır mısınız şimdiden çok teşekkürler ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ultio isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ultio

Magic & Mayhem

Eğitimci / Yurtdışı

Alt 09-12-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Forum içinden arama yapabilirsiniz.

İlgili konulardan:

Illustrator / Live Trace ile fotoğrafları vektörel hale getirmek
Bu mesajdan alıntı yap
futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 09-12-2013 #3
arşivimde yok tamda yukarıdaki arkadaşın dediğini yazacaktım. illustatörde aç resmi live trace butonu yukarıda çıkar. onun yanında küçük bir ok göreceksin onun içinden renk seçeneklerine bakabilirsin. tıkladığın zaman vektör olur ama renk kalitesi düşecektir. resmin kopyasını al. vektör olunca çocuğu keser alırsın.

yada daha değişik bir yöntem önereyim. google görsel arama de görselini buraya sürükle ve yukarıya vector yaz arat bu resimin başka sitelerdeki vektörlerini bulursun.
Bu mesajdan alıntı yap
ruzgar-arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 09-12-2013 #4
aradım ama vektör bulamadım Görselleri vektöre çevirmek nasıl yapılır? ikinize de çok çok teşekkür ediyorum Görselleri vektöre çevirmek nasıl yapılır? ..
Bu mesajdan alıntı yap
memiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memiko

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 04-01-2014 #5
Şimdi anlatıcağım yöntem biraz uzun sürer ama yeni bir boş layer oluşturup ardından 'pen tool' ile resmin aynısını üzerinden çizersen (kopya kağıdı gibi) bu yeni layer'da istediğin vektörel çizimi elde etmiş olursun. Tabi resme göre ne kadar uzun sürebileceği tartışılır. Bu yöntem biraz uğraş gerektirir.
Kolay yoldan resmin vektörel çizimi almak istiyorsan 'live trace' resmin silüetini kolayca siyah beyaz olarak elde etmeni sağlar.
Bu mesajdan alıntı yap