Görüşleriniz önemli yardımcı olursanız sevinirim Beyazhan Mühendislik

Logo Tasarımları - Görüşleriniz önemli yardımcı olursanız sevinirim Beyazhan Mühendislik Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar herkese kolay gelsin... Doğalgaz ve klima yani iklimlendirme işleri yapan bi firmaya kurumsal kimlik hazırlıyorum. Logo aşamasındayım henüz. Güçlü bi logo yapmaya çalışıyorum. Bu tür durumlarda tek ...

Alleyezonme isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar herkese kolay gelsin... Doğalgaz ve klima yani iklimlendirme işleri yapan bi firmaya kurumsal kimlik hazırlıyorum. Logo aşamasındayım henüz. Güçlü bi logo yapmaya çalışıyorum. Bu tür durumlarda tek çalışmak zordur beyin fırtınası yapamazsınız... Şimdiye kadar 8 tane logo hazırlayabildim görüş ve eleştirilerinze sunuyorum. Farklı düşünceleriniz ve eleştirileriniz olursa yardımcı olursunuz...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 08-07-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Logolarını çok fazla detaylandırmamanı öneririm. Yaptıklarının arasından öne çıkan daha iyi diyebileceğim ikinci sıradaki baş ve son çalışmaların. Baştakinin içeride olan kuyrukları olmamalı, sondakinin ise hilal ay şeklinde değilde birbirine daha iç içe geçmiş virgül tarzı bir çalışma olabilir diye düşünüyorum. Renk varyasyonları hakkında çok da sıcak kırmızıdır soğuk mavidir gibi bir takıntın olmasın.

İşin en zor kısmındasın, ama eminim daha güzel şeyler çıkarabileceksin. Çalışmaların güzel.
Eline sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Furkan EKMEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Furkan EKMEN

Arı Üye

Öğrenci (Diğer) / Muğla

Alt 08-07-2011 #3
Açık söylemek gerekirse olmamış. Çalışmalar Paint'te yapılmış gibi duruyor. Firmanın ismi "Beyazhan Mühendislik" diye baş harfleri kullanmanıza gerek yok. Fakat daha güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2011 #4
2001 yılından beri grafikerlik 2008 yılından beri de hem grafikerlik hem öğretmenlik yapıyorum. Bugüne kadar sayısız firmaya logo tasarımı ve kurumsal kimlik hazırladım. Logoraki tarzım sadelik tipografiyi ön plana çıkartmak oldu bugüne kadar. Eleştirileriniz benim için çok önemli fakat bunları sağlam temellere dayandırarak yaparsanız daha mantıklı olur. Yine de teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
razis42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

razis42

Grafiker / Konya

Alt 08-07-2011 #5
bencede biraz daha uğraşmalısın ama emeğine sağlık yinede bende içlerinden 2. olandan çıkan B harf yarısını beğendim ama anlatılmak istenen bu değil sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2011 #6
sıcak soğuk ilişkisini renk dışında anlatmanın yolunu arıyorum açıkçası... bu yüzden o noktada kilitlendim ve farklı bakış açıları olabilir diye sizlere sundum.

Bu arada yarım B figürünün esprisi yandan bakılınça M olmasıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 08-07-2011 #7
2001 yılından beri grafikerlik 2008 yılından beri de hem grafikerlik hem öğretmenlik yapıyorum. Bugüne kadar sayısız firmaya logo tasarımı ve kurumsal kimlik hazırladım. Logoraki tarzım sadelik tipografiyi ön plana çıkartmak oldu bugüne kadar. Eleştirileriniz benim için çok önemli fakat bunları sağlam temellere dayandırarak yaparsanız daha mantıklı olur. Yine de teşekkür ederim.
Bu kadar çalışmanızın arasından dikkatimi çekenleri söylemek istedim. Tek bir firmanın logo taslak çalışmalarında hepsinin aynı düzeyde olması zaten doğru olmaz kanaatindeyim. Benim amacım görebildiğimi bilebildiğim kadarıyla söyleyebilmek. Çalışmalarınızı yerecek düzeyde değil söylediklerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2011 #8
Bu kadar çalışmanızın arasından dikkatimi çekenleri söylemek istedim. Tek bir firmanın logo taslak çalışmalarında hepsinin aynı düzeyde olması zaten doğru olmaz kanaatindeyim. Benim amacım görebildiğimi bilebildiğim kadarıyla söyleyebilmek. Çalışmalarınızı yerecek düzeyde değil söylediklerim.
size demek istemedim onu yanlış anlamayın. kendimi ve beklentilerimi ifade ettim. yanlış anlama olduysa kusura bakmayın
Bu mesajdan alıntı yap
razis42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

razis42

Grafiker / Konya

Alt 08-07-2011 #9
yarım B nin espirisini anladım ama yandan bakmak dediğiniz şeyi müsteriye anlatamazsınız o zaman herkez sagdan soldan yandan bısyler yapsında ve altına sürekli açıklamarını yazsın sizce doğrumu ? yinede güzel daha güzelleride olucaktır yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Alleyezonme(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-07-2011 #10
Açık söylemek gerekirse olmamış. Çalışmalar Paint'te yapılmış gibi duruyor. Firmanın ismi "Beyazhan Mühendislik" diye baş harfleri kullanmanıza gerek yok. Fakat daha güzel çalışmalar yapabilirsiniz.
13 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin yapacağı eleştiri bu kadar olur sanırım Görüşleriniz önemli yardımcı olursanız sevinirim Beyazhan Mühendislik neyse evlet yine de teşekkür ederim.

yarım B nin espirisini anladım ama yandan bakmak dediğiniz şeyi müsteriye anlatamazsınız o zaman herkez sagdan soldan yandan bısyler yapsında ve altına sürekli açıklamarını yazsın sizce doğrumu ? yinede güzel daha güzelleride olucaktır yapabilirsiniz.
Kimsenin anlamasına ya da açıklamasını müşteriye yapmaya gerek yok. O, o anlık ortaya çıkan bi figürdür ve anlama kaygısı olmadan yapılmalıdır bence. Özgür işler böyle ortaya çıkıyor. Benim görüşüm yıllardır böyle olmuştur.

Bu arada desteğiniz için teşekkür ederim.

Bir de yazı karakteri tavsiyeriniz olursa sevinirim. Ben Helvetica hayranıyımdır vazgeçemem genelde o yüzden çoğu çalışmama Helvetica kullanırım. Serifsiz okunaklı ve sade bi karakter önerilerinize açığım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları