Göz rengi değiştirmek ...

Photoshop Dersleri - Göz rengi değiştirmek ... ...

^Castiel^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

^Castiel^

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 03-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar elimde bir göz var bir türlü istediğim efekti yapamadım.
Şu adımları uyguluyorum.İlk önce resmi siyah beyaz yapıyorum sonra layer ı çoğaltıyorum.Göz bebeğini seçip hue den renk veriyorum sonra göz bebeğine belirgin hale getirmek için parlaklık efekti uyguluyorum fakat sanki renk çıkmıyor
eski tüplü ekran kullanıyorum sizce ondan kaynaklanan bir sorun mu.Gözün rengini tam alamıyorum edit yaparken zaten.Basit bir uygulama ama bir türlü renkleri göremiyorum bir yerdemi hata yapıyorum sizce?
Cam mavisi rengini uygulamaya çalışıyordum yapamadım.Resim karanlık olduğu için mi sizce öyle başka resimlerde yapabiliyorum ama bunda bir türlü olmadı :sweating:
Zamanı olan bir arkadaş denerse sevinirim.Nerede hata yaptığımı anlamış olurum.
Teşekkürler.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

berglakin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berglakin(35)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hiç Biri / İzmir

Alt 03-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
su dersi bir inceleyin isterseniz
Bu mesajdan alıntı yap
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 03-04-2010 #3
Kesinlikle resmin karanlık (rengin koyu) olmasından kaynaklı.
Bu mesajdan alıntı yap
PrcDark isimli Üye şimdilik offline konumundadır

PrcDark

Bilg. Teknikeri / Diyarbakır

Alt 03-04-2010 #4
Merhabalar, fotoğraf üzerinde biraz deneme yanılma ile birşeyler yapmaya çalıştım.

ADIMLAR:

1.Orjinal layer yani (Background) da göz iris'ini seçerek "Levels" kısmından biraz aydınlattım (maksat orjinal renk biraz daha belirginleşsin ki yeni renk'de uygulamamızdan sonra görünür olabilsin diye)
2.Yeni bir katman oluşturdum ve Layer özelliğini "Hue" olarak değiştirdim
3.Oluşturduğum layer üzerinde brush yardımı ile göz kısmını açık mavi bir renk ile renklendirdim
4.Smudge Tool Göz rengi değiştirmek ... yardımı ile oluşturduğum layer da göz üzerinden geçtiğim rengi dağıttım (tabi bu aracı kullanmayabilirsiniz'de) umarım istediğiniz gibi bir sonuç verebilmişimdir. iyi çalışmalar kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
^Castiel^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

^Castiel^

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 03-04-2010 #5
Teşekkürler arkadaşlar.Sorun resmin karanlık olmasından kaynaklanıyor.Renk verilse bile canlı renk elde edilemiyor.Ve birde eski monitör olduğu için iyice karanlık gözüküyor.
PrcDark teşekkür ederim en azından biraz belirgin.Anlattığın içinde teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap