Gözde balık Restaurant logosu

Logo Tasarımları - Gözde balık Restaurant logosu ...

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(34)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

illustrator cs3 ile yapıldı

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
crazyglad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

crazyglad

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
emeğinize sağlık verilen bir emek var

ama olmamış bu...fırça darbeleri ile balık hatalı bir seçim bence
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(34)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-04-2009 #3
küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım diye düşlenmiş bir fikirden geliyor fırça izleri.

yorumunuza teşekkür ederim.

Bu mesajdan alıntı yap
ByELİTE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByELİTE

Hiç Biri / Bursa

Alt 08-04-2009 #4
hoş duruyo Gözde balık Restaurant logosu
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-04-2009 #5
eline sağlık hoş durmuş
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink(34)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-04-2009 #6
hoş duruyo Gözde balık Restaurant logosu
eline sağlık hoş durmuş

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 08-04-2009 #7
hoş ve sade bir çalışma olmuş
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(29)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 08-04-2009 #8
küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım diye düşlenmiş bir fikirden geliyor fırça izleri.
Ozaman ben olsam , alırım elime fırçayı boyayı...Büyükçe bir tahta parçası üstüne başlarım logoyu yapmaya...Orijinalliği bozulmasın diye.Çünkü böyle "mış" gibi olacak.İmkan varsa fırçayla gidip yapmak daha güzel kanımca...

Logoya gelecek olursam;

-Üst yüzgeç nedeniyle sanki bu balık lokantasında köpek balığı yada yunus balığı pişiriyorlar gibi bir izlenim var.
-Alttaki balık taklamı atmış, alttaki yüzgeç balığa nazaran bukadar büyük olmaz.
-Balık restaurant yazısı kalabilir ama gözde'nin fotu kesinlikle değişmeli diye düşünüyorum...

Tamami şahsi fikirlerimdir...İyi çalışmalar dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap

Grafink(34)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 08-04-2009 #9
@yosa
tahtaya fırçayla yapılmış bir tabelaya benzetilmek istediğim fikrini nerden edindin bilemedim XD Alıntı yaptığın cümleyi anlamadığını düşünüyorum.

yani miş gibi olacağı bir durum yok zaten böyle bir amaç yok, Fırça efekti kısaca amatörlüğe bir göndermeden ibaret.

logo hakkındaki eleştirilerine gelirsek...
balık dünyasında alt yüzgeci üstündekinden büyük bir çok balık var.
ama konumuz bu değil Gözde balık Restaurant logosu o bir sitilizasyon, andırma, hatırlatmadır... yeteri kadar hamsiye benzemiyor diye eleştirmek bazı bilgilerimizin yetersiz olduğunu göstermez mi?

gözdenin fontu gayet uygun. belki 2 renkten tek renge düşürebilirim. çok ufak boyutlarda anlamsız kalabilir. Belki logo type ı biraz daha aşşağıya çekerim. ufak bir sıkışma gözüme çarptı tekrar bakınca.

yorumların için teşekkür ederim.
sana da iyi çalışmalar.

Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(29)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 08-04-2009 #10
tahtaya fırçayla yapılmış bir tabelaya benzetilmek istediğim fikrini nerden edindin bilemedim XD Alıntı yaptığın cümleyi anlamadığını düşünüyorum.
Peki Gözde balık Restaurant logosu

"küçük bir kasabacığın küçük bir lokantası, orda bir lokanta açsam alır fırçayı elime tabelasını yapardım."

Düşledim...Ahşap bir yapı,etrafta tahta iskemleler,yanda eskimiş bir kayıktan arta kalanlar, ortalık yemyeşil,küçük lokatanın sahibinin özenle yetiştirdiği ama inatla büyümeyen seyrek çiçekler...vs vs...düşlerim böyle gider...Ben olsam diye bir cümleye başladım, akabinde ekledim; Alır elime fırçayı bu doğallığı bozmamak adına fırçayla yapardım dedim (ki amaç o izlenimi vermekse) yorum yazmadan önce konu sahibinin açıklamalarını ve çalışmasını özenle incelerim herzaman...Sizde yorum yaparken aynı titizliği gösteriyor musunuz? yazdığınız yorumdan göstermediğiniz izlenimini çıkarıyorum zira alta bariz bir not düşmüştüm;" Tamamı şahsi fikirlerimdir" diye

Balık dünyasında alt yüzgeci büyük olan birçok balık var evet doğru ama balık figürü kullandığınız için açıklama yapmaya gerek duymamıştım. Aceba bu ufak lokanta balık dünyasından zengin bir menümü sunuyor? Balık dünyasıyla yakından ilgilenirim...

Logonuza baktığımda balık pişiren bir mekan gelmedi aklıma, içimden balık yemek hiç gelmedi...Sadece yazdığınız yazı nedeniyle mekanı düşledim.

Birtek yoruma bakıp (ki ne amaçla yazdığım anlaşılmamış) kişilerin bilgi düzeyini irdelemek bizim nekadar büyük bir hata yaptığımızın bir göstergesi değil mi? Bilgi düzeyim hakkında bir merakınız varsa forumda mevcut onlarca çalışmam var...

Yaptığım yorumları özenle yazarım...Aynı özeni sizin konunuzda da gösterdiğimi bilmenizi isterim...Ben bukadar özenli davranıyorsam , karşımdaki kişiden azıcıkta olsa özen göstermesini rica etmek kabalık olmaz sanırım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links