Grafik için uygun monitör yardımı

Donanım Rehberi - Grafik için uygun monitör yardımı Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhaba. Orta düzey matbaa işletmesinde çalışmaktayım. corel ve ptoshop kullanıyorum. Ofset baskıya en yakın önizlemeyi görebileceğim Profesyonel PC monitörü almayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan ...

zafografi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 01-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba. Orta düzey matbaa işletmesinde çalışmaktayım. corel ve ptoshop kullanıyorum. Ofset baskıya en yakın önizlemeyi görebileceğim Profesyonel PC monitörü almayı düşünüyorum. Bu konuda bilgisi ve deneyimi olan arkadaşların önerilerini rica ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 01-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sanırım 5-6 yıl olmuştur. Ofis ve evde HP 24" LCD w2448 kullanıyorum. Benim gibi faal olanların tercihi midir bilinmez ama çok uzun zamandır problem çıkartmaması gerek oyun gerekse iş için kullandığım ve sevdiğim bir monitör. Tavsiye eder miyim? Evet. Alternatifleri mutlaka vardır..Çok daha iyileri de çıkmıştır..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 01-04-2013 #3
Bütçenize göre "IPS" panel sahibi herhangi bir Mat LCD işinizi görür. Eizo monitörler sıf bu iş için üretilmiştir ve hala devam ediyorsa Kalibrasyon makinası ile birlikte gelir. Bununla beraber Asus'un 21-25" ebatlarındaki Pro Art serileri de %95 doğru renk verecek uygun fiyatlı monitörlerdir. Parlak LEd monitrölere takılmamanızı öneririm, Mat led ler ise olduça pahalılar. Apple Cinema Display pro mat serileri normallerinin 2 katı fiyata satılmakta.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 01-04-2013 #4
peki Apple Cinema Display'in PC kasa ile uyum sorunu olamaz dimi
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 01-04-2013 #5
Apple sistem kullanmıyorsanız apple monitör almayın. Eizo en az mat apple kadar iyidir. hatta daha iyidir. Daha ucuza gelir.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

zafografi

Grafiker / Manisa

Alt 02-04-2013 #6
ilgilenen arkadaşlara çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
grafik için uygun monitör, led ekran, monitör