Grafik Kart Önerisi

Donanım Rehberi - Grafik Kart Önerisi Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar; Çalışmalarımda 3D max, photoshop vb. programları kullanmaktayım. Mevcut bilgisayarımı değiştirmek istiyorum fakat nasıl bir grafik kartı almam gerektiği konusunda kararsız kaldım. Ayrıca işlemci olarak intel Q9500 leri ...

Grafik Kart Önerisi
CKAMS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CKAMS

Hiç Biri / Konya

Grafik Kart Önerisi

Alt 10-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar;

Çalışmalarımda 3D max, photoshop vb. programları kullanmaktayım. Mevcut bilgisayarımı değiştirmek istiyorum fakat nasıl bir grafik kartı almam gerektiği konusunda kararsız kaldım.

Ayrıca işlemci olarak intel Q9500 leri mi tavsiye edersiniz yoksa İ5-İ7 işlemcileri mi tavsiye edersiniz. AMD işlemciye bakış açınız nedir? (fiyat-performans benim için çok önemli fazlaca kaynak ayıramıyorum)

Yardımcı olursanız sevinirim. Önerilerinizi bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 10-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
x7 işlemciler tercih edilmeli, ekran kartı fiyat performans açısından en uygun seçenek olan GTX 460 olabilir. bunun altındaki kartlarla randıman sorunu yaşarsınız.

AMD hiç kullanmadım, 11 yıllık meslek hayatımda da bu işler için kullanana rastlamadım.

tabi 8 çekirdekli i7 li bir mac alıp sözü geçen ekran kartını takabilecek maddi gücünüz varsa en doğru sistem bu olacaktır.

kolay gelsin.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap

CKAMS

Hiç Biri / Konya

Alt 14-03-2011 #3
Ati firegl ve nvidia quadro serisi hakkında bir bilginiz var mıdır? Bu seriler mi daha iyi olur yoksa nvidia gtx serisi mi daha iyi olur sizce?
Bu mesajdan alıntı yap
smart995 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smart995

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-04-2011 #4
ati hd 5750 sizce nasıl after affects ve photoshop için yada aklınızda eski kartlardan vasa 2.el alabilirim
Bu mesajdan alıntı yap

CKAMS

Hiç Biri / Konya

Alt 06-04-2011 #5
Ati hd 5750 gibi kartların oyun için güçlendirilmiş kartlar olduğunu düşünüyorum. Yapmış olduğum araştırmalar ve incelemeler neticesinde elde ettiğim bilgilere göre nvidia, ati ve amd grafik kartlarının piyasaya sunduğu ürünlerin geneli oyun kullanıcılarına yönelik. Üst düzey çizim ve masaüstü uygulamaları için nvidia ve atinin; çizim ve masaüstü uygulama geliştirmeye yönelik üretmiş oldukları kartlar mevcut. Geforce ve Atinin üretmiş oldukları bu güçlendirilmiş kartların oyun performansları düşük ama çizim gibi alanlarda müthiş farklar yaratacak kadar üstün.
Bu mesajdan alıntı yap
smart995 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

smart995

Alt 30-04-2011 #6
8800gts 320mb 320bit nasıldır ?
Bu mesajdan alıntı yap
mXEnan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mXEnan

Alt 12-05-2011 #7
Selamlar, ben de yeni bir bilgisayar toplayacağım. 2D-3D işler yapacağım. Bayadır araştırıyorum, Nvidia Quadro 2000D ekran kartında karar kıldım. İşlemci olarak da Intel i7 2600 3.4 işlemci alacağım. İşlemci i7 serisi alırsanız uzun vadede çok verimli olur. Çok hızlı gelişen bilgisayar ve parçaları yüzünden ürün alırken çok dikkatli seçmelisiniz. Gtx serisi ekran kartıları tamamen oyun tabanlıdır. Çizim kartlarının yanına yaklaşamaz. Ancak çizim kartları da oyunlarda aynı performansı göstermez doğal olarak. Yapılacak işe göre kart seçmek de fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
burnufuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burnufuk

Sanat Yn. / İstanbul

NVIDIA® Quadro® NVS 450

Alt 16-05-2011 #8
s.a. merhaba arkadaşlar

arkadaşlar elimde 2 adet NVIDIA® Quadro® NVS 450 var.Çok baba bir grafik kartı piyasa fiyatı 1100 den başlıyor 2000 e kadar gidiyor piyasa fiyatının yarısına yani 750 tl ye veriyorum sıfır kart , kartları özel olarak yurtdışından getirttim şu an eksende yüzde 10 indirimli fiyatı bile 1000 tl den fazla ilgilenen arkadaşlar pm atabilir ya da arayabilir.

Tel : 546 565 68 30
Bu mesajdan alıntı yap