Grafik okulu mezunu musunuz??

Graficafe - Grafik okulu mezunu musunuz?? ...

igoala isimli Üye şimdilik offline konumundadır

igoala

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 29-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar...
Burada bir çok grafiker var. Ben de merak ettim. Çoğu okuldan mı, kendi uğraşıyla mı grafikerlik mesleğine atılmış??
Ben grafik okumadım. Kendi uğraşlarımla başladım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 29-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
10 yılı aşkın bir süredir bu camiaanın iiçindeyim. Mektepli değilim.
Bu mesajdan alıntı yap
peri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peri(38)

Happy Woman

Grafiker / Çanakkale

Alt 29-12-2007 #3
6 yıldan beri bu sektördeyim asıl mesleğim muhasebe fakat eşim reklamcı olduğu için bende bu mesleğe yöneldim alaylıyım.
Bu mesajdan alıntı yap
toprakasi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

toprakasi

Grafiker / İstanbul

Alt 29-12-2007 #4
Ben ilk fotoğrafçılıkla başladım bilirsiniz stüdyo çekimi ve photoshp kullanıyorduk ki ozamanlar 8 seneden fazla tabi böle bişi ilk biz yapmştık sonra bi corel diye program öğrendim tabi öle karakalem cizimlerim işde var ama cizim yapamıyorum photoshpla yani kalem gibi olmuyo corelde baktım öğrendikçe daha böle yaratıcı oluyorum ozaman işde grafiker oluyomuşuz adımızıda bilmioz bu arada hani garfik programını kullanıoz ama grafiker oldumuzun farkında değiliz tabi ben fotoğraftan gerçekten çok iyi anlarım tamamen manuel makinelerle öğrendik mesleği ordan bu resmi böle efekt buna şöle şekil derken ajans işine girdik sonra gazete tasarımına başladım mizampaj yaptım kendimce ilk başlarda yerel gazetelerde sonra turkuaz diye bir gazete var karadenizde bölgesel orda 12 sayfa 4 sayfa renkli ödül aldım tasarım ödülü gazeteciler derneğinden afiş lerimiz falan beğenildi ama sorarsan süpermi kullanıyosun aslında şimdi sadece işime gelen yerleri kullanıyorum eskiden photoshpta millet ağlardı biz çalşırken şimdi bi decobe bi rutuş atıoz unuttuk corelde zaten işde kullandıklarımız aklımızda ihtiyaç olursa bakıyoruz burasında buda varmış diye ama dediğim gibi ben kendimi bildim bileli çocukluktan abuk subuk deftere falan derslerde hep cizerdim fotoğrafta benim hayatımın bi parçası ve baktım adımıza grafiker koymuşlar tabi bu alaylı olmak eğitim almamak değil bu işin ustalarının yanına gittim nebilim üniversitede fotoğrafçılık dersi veren hocalardan kitaplar adı aldım gittim ışığı çizigiyi pozlandırmanın bizim alaylı onların işde formullu hesaplarını baktım grafikerlik kitaplarına baktım bizim alaylı onların çizgi düzlem ışık renk falan ama sonuç olarak insanın içinde varsa bi şekilde okusa da okumasada öğeriniyor bide unutmayınki en üstad sanatçılar mektepleri okuyarak değil sahneleri süpererek yetişmiştir...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 01-01-2008 #5
Okulunu zamanı gelınce okuyacağım. Grafik okulu mezunu musunuz??
Bu mesajdan alıntı yap
tasariman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tasariman(48)

Grafiker / Bursa

Alt 01-01-2008 #6
Grafik Tasarım ve Resim okul ile sadece renklenir. Asıl olan Allah her insana yaradılışında farklı bir meziyet vermiş. Bin insanın yeteneği yoksa okula da gitse boş. Ama bu konuya meyilli bir insanın okumasını tavsiye ederim. Ben 15 yıldır bu sektördeyim. Bazen güzel sanatlara gitmediğime pişman oluyorum. Yeteneği olan arkadaşlar muhakkak güzel sanatları okusun. Ondan sonrası kendi çaba ve becerilerine kalıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 01-01-2008 #7
ben bu meslek için konservatuarı bıraktım arkadaşlar
her zaman derim insan sevdiği ve yapmaktan zevk aldığı işi kendine meslek edinmeli
ama günümüzde bunu yapan insan sayısı çok az
tabi müziği de seviyorum ama sadece hobi olarak meslek olarak değil
ben bu işin okulunu okumadım ama şundan eminim okulunu okusaydım şimdi olduğum yerde olmazdım kesinlikle daha geride olurdum
bu iş yerinde uygulamalı şekilde öğrenilir kanısındayım tabi okulunu da bitirmek lazım ama sadece okul bitirmekle olmuyor işte bu işe gönül vermek ve herzaman eleştiriye ve gelişime açık olmak önemli olan
4 senedir bu işin içindeyim ve hala bilmediğim o kadar çok şey varki
eğitim herzaman okulunda alınmaz insan kendi kendini de eğitebilir ...
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 01-01-2008 #8
bende 4senedir içindeyim ama bilmediğim çok fazla şey var. Alaylıyım.
Bu mesajdan alıntı yap
blacktower460 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blacktower460

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 01-01-2008 #9
Okulunu okumadım. Yaklaşık 3 yıl oluyor. Ama kendimi daha çok geliştirmek için çalışıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2008 #10
ben grafik tasarım mezunuyum şu anda da asistan olarak çalışıyorum. Dedikleriniz doğru yetenek olması şart ama okul olmasıda şart, eğer okul okumadıysanız o zaman kendinizi çok geliştirmeniz lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafik, mezunu, musunuz, okul mezunu musunuz, okulu