Grafik tablet alacağız

Photoshop ve Tablet kullanımı - Grafik tablet alacağız Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar biz (ajans olarak) grafik tablet alacağız.. photoshop kullanımındaki yeri ve kullanımı hakkıonda bilgi sahibi olan varsa lütfen burada yazsın.. Bizim için çok önemli.....

Grafik tablet alacağız
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Grafik tablet alacağız

Alt 07-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar biz (ajans olarak) grafik tablet alacağız.. photoshop kullanımındaki yeri ve kullanımı hakkıonda bilgi sahibi olan varsa lütfen burada yazsın.. Bizim için çok önemli..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Başka bir tabletle ilgili konuyada yazdım. Madem ajanssınız o zaman paraya kıyın ve wacom alın. Diğer markaların ürünlerinin fiyatları çok uygun ama kullanışsız. Photoshopta kitlenme yapıyor. Mac te sorun çıkıyor. Brushlarla çalışırken basınç seviyeleri iyi olmuyor. Ama wacomdan %100 memnun kalırsınız. Ben wacom intuos a5 kullanıyorum. İsteğe göre a5 yada a4 alabilirsiniz ama ben a4 te kullandım fazla büyük olduğundan kol ağrıtıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 08-12-2007 #3
bende uc-logic WP8060 (A5) kullanıyorum şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Fiyatlarıda gayet hesaplı. Ne basınçlarında nede brushlarda hiç sorun yaşamadan gayet rahat kullanıyorum. Aşağıdaki testi 2 dakikada photoshopta yaptım.
Gerek basınç değişimlerinde ve gerek çizgi kalınlıklarında, gerekse çizgilerdeki ton şiddetinde rahatlıkla görebileceğiniz gibi gayet rahat ve kullanışlı bir alet.

Grafik tablet alacağız

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
N/A3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A3(42)

Alt 08-12-2007 #4
Başka bir tabletle ilgili konuyada yazdım. Madem ajanssınız o zaman paraya kıyın ve wacom alın. Diğer markaların ürünlerinin fiyatları çok uygun ama kullanışsız. Photoshopta kitlenme yapıyor. Mac te sorun çıkıyor. Brushlarla çalışırken basınç seviyeleri iyi olmuyor. Ama wacomdan %100 memnun kalırsınız. Ben wacom intuos a5 kullanıyorum. İsteğe göre a5 yada a4 alabilirsiniz ama ben a4 te kullandım fazla büyük olduğundan kol ağrıtıyor.
Bende Microsoft mouse almıştım radyo frekanslı hiç bir zaman verim alamamıştım. En ucuzundan başka bir marka aldım verimliydi. Taki ben board değiştirene kadar. O zaman microsoft ürününün kalitesini anladım.

Demek istediğim bilgisayar dünyasında bir çok şey kati kesin sonuçlara bağlı değil. Donanım , yazılım uyumu gibi kullanıcı da önemli kriterler.

Örnek bir çalışmada sunulmuş. Kullanan başka arkadaşlar var mı dinlemek lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 08-12-2007 #5
bende uc-logic WP8060 (A5) kullanıyorum.sorunsuz.Yanında 3 Adette uç veriliyor 6 aydır kullanıyorum teklemedi daha
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-12-2007 #6
mrhaba Fiyat olarak ne kadarlar ortalama bir tablet ?
Bu mesajdan alıntı yap
merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-12-2007 #7
bende bende uc-logic WP8060 (A5) kullandım arkadaşlar ama wacom kullanırsanız aradaki farkı anlıyorsunuz onu anlatmaya çalıştım. herkesin kendi tercihi. Eğer sadece mouse ve basit çizimler için kullanıcaksanız pek bir sorun yok ama illustrasyon için kullanıcaksanız o zaman kesinlikle wacom diyorum.

uc-logicler 100-200 ytl arası
wacomlar ortalama 400 den başlıyor 600, 800.. diye gidiyor boyutuna göre
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 08-12-2007 #8
bilgi veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.. bu bilgiler ışığında karar vereceğiz.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 08-12-2007 #9
bir grafikerin zaten olmazsa olmazı kadar önemli bir alet bu

normal mouslarda olmayan bir çok özelliği var.
psd de path' lamada çok daha hızlı olursun. mousa göre farkı şu (patlh' amada) kalemle dokunduğun her nokta mousun sol tuşuna dek geliyor. yani mous ile iki işi yaparken burda tek bir iş yapıyorsun. bir diğer farklılığı ise başlangış noktasının ince/ince şeffaf/şeffaf/normal gibi ayarlarının olması. tabi bitişinin de.
farklı basıç seviyesi ile kolaylıkla degrade geçişleri yapıyorsun.

Ancak bunu kullanırken daha çok %60-70 koyulukta kullanmkata yarar var. koyultmak için 2. defa geçersin ama açmak içinse daha uzun bir yol izliyorsun. diğerlerini kullanmadım ama vacom a3 kullanmıştım hal arıyorum. illustrasyonlarda ise kesinlikle açık tonlarda kullan. geçişlerdeki yumuşaklığı ancak o şekilde sağlarsın.

bana göre bu aletler en güzel çalışmaları corel painter ile yaparsın.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-12-2007 #10
uc-logic grafik tabletleri demo noktalarında deneyebilirsiniz.

1-2 gün içerisinde Vatan Bilgisayar Topkapı mağazasında demo sistemde Photoshop CS2, OpenCanvas , Corel Painter ile deneyebilirsiniz.

Photoshop'da dekupe işlemini kolaylaştırıyor. Foto manipülasyonda yaygın olarak kullanılıyor.

Tablet asıl maharetini hazır objeler yerine kendi görselinizi oluşturduğunuzda gösteriyor. 1024 kademede inceden kalına geçiş çizim ve boyama konusunda büyük kolaylık sağlıyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
alacağız, grafik, grafik tablet alacagiz, tablet