Grafik tablet kullanımı?

Photoshop ve Tablet kullanımı - Grafik tablet kullanımı? Sponsorlu Bağlantılar Aylardır düşünüyorum bi'tane alsam mı diye..Ama bazı tedirginliklerim var..Kullanabilecekmiyim acaba... Mouse ile çizim yapabilen biriyim,aynı zamanda da kalemle..Pc ortamında fare kursörü ile kalemin ucu nerede olduğu anlaşılabiliyor ama ...

Konu Kapatılmıştır
Grafik tablet kullanımı?
Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Grafik tablet kullanımı?

Alt 20-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Aylardır düşünüyorum bi'tane alsam mı diye..Ama bazı tedirginliklerim var..Kullanabilecekmiyim acaba...

Mouse ile çizim yapabilen biriyim,aynı zamanda da kalemle..Pc ortamında fare kursörü ile kalemin ucu nerede olduğu anlaşılabiliyor ama grafik tabletlerde bu anlaşılabiliyor mu?göz monitörde el tablette ama kalemin ucu nerede?bunu belli eden eden bir iz oluyor mu ekranda?hiç görmediğim için bilgi sahibi değilim..özellikle çizimleri boyamak için lazım olacak bana...

wacom a-4 intuos düşünüyorum..
kolay gelsin..
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Mouse ile ne yapıyorsan tablet ilede aynı şeyleri yapabilirsin artı olarak çizimde inanılmaz kolaylık saglıyor mouse daki ok işareti kalemde de aynı şekilde ekranda oluyo bunumu sordun tam olarak bilmiyorum ama...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Ali KASAPOĞLU isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali KASAPOĞLU(36)

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 20-12-2007 #3
Mouse ile ne yapıyorsan tablet ilede aynı şeyleri yapabilirsin artı olarak çizimde inanılmaz kolaylık saglıyor mouse daki ok işareti kalemde de aynı şekilde ekranda oluyo bunumu sordun tam olarak bilmiyorum ama...

mesela kalem,yüzeye değmediği zaman son kaldığı nokta olarak bir ibare bulunuyormu ekranda..Mesela Ps de çizim yaparken son bıraktığımız noktada fare kursorü duruyor..
bunun gibi yani..umarım anlatabilmişimdir..
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-12-2007 #4
yok
tablet / kalem ucu arasında ki boşluk belli bir yere gelene kadar devam eder cursor oynamaya ama çizmez
merveporay isimli Üye şimdilik offline konumundadır

merveporay(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-12-2007 #5
alırken a4 ve a5 boyutlarına bakmanı tavsiye ederim bana a4 çok buyuk gelmişti wacom a5 kullanıyorum tavsiye ederim
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-12-2007 #6
a4 çalışırken kesinlikle büyük gelmiyor
neden derseniz çalışma alanı nı siz ayarlıyorunuz
yani a4 tableti a5 gibi kullanabilirsiniz
Alt 10-01-2008 #7
Arkadaşlar sizce garip olacak fakat ben bu grafik tasarım işini öğrenmek istiyorum, kurs için farklı düşünceler var genelde kendi başına öğreneceksin dediler hatta en son bir arkadaşım grafikerler.net sitesine gir oradan öğrenebilirsin demişti.O sebeple bu siteye girdim..bundan sonraki aşamalar için yol arıyorum.

saygılar sunarım / adım Cem.
mustafa akcelik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mustafa akcelik

Grafiker / Ankara

Alt 20-01-2008 #8
Arkadaşlar sizce garip olacak fakat ben bu grafik tasarım işini öğrenmek istiyorum, kurs için farklı düşünceler var genelde kendi başına öğreneceksin dediler hatta en son bir arkadaşım grafikerler.net sitesine gir oradan öğrenebilirsin demişti.O sebeple bu siteye girdim..bundan sonraki aşamalar için yol arıyorum.

saygılar sunarım / adım Cem.

eger ileriyi düşünüyosan okulunu oku derim ben.zaten bu işe hevesliysen kendini bu işe verdinmi bir dahada geri alamıyosun Grafik tablet kullanımı? en azından bende öyle Grafik tablet kullanımı?
swanp isimli Üye şimdilik offline konumundadır

swanp

Webmaster / Ankara

Alt 04-02-2008 #9
trust a4 kullanıyorum oldukça başarılı bir aygıt tavsiye ederim.saygılar
witchking isimli Üye şimdilik offline konumundadır

witchking

Grafiker / Tokat

Alt 10-02-2008 #10
Ben de Trust A4 kullanıyorum; daha doğrusu kulllanmaya çalışıyorum. Çok fazla kullanamadım çünkü elim alışmadı henüz. Fareye alışan kişiler için ilk etapta zor geliyormuş, bende de öyle oldu. Ama kullanışlı bir şeye benziyor. En güzeli aslında dokunmatik ekran kullanmak. Çok pahalı bir tavsiye biliyorum ama çalıştığım yerde dokunmatik ekran var ve tabletten ve fareden kat kat daha kullanışlı. Direkt programın üzerinde elinizle veya ucu sivri olmayan herhangi bir aletle ekran üzerinden çizim yapabiliyorsunuz. İlerde yeterince param olur ve grafik işleriyle ilgilenmeye devam edersem dokunmatik ekran düşünüyorum. Masanın üzerine yatırıp kağıt gibi kullanırım Grafik tablet kullanımı?
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Tags
grafik, grafik tablet kullanimi, kullanımı, tablet