:( grafik tablet önerin lütfen.

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - :( grafik tablet önerin lütfen. ...

slhoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

slhoz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

selam arkadaşlar. Ben grafik tablet almak istiyorum. Photoshop, freehand, corel ve illustrator ve vs. programlarda çizim yapmak istiyorum. Fakat ayıracağım fazla bir bütçem yok. 200 max 250 TL olabilir sanırım. Wacom biraz ilgimi çekti ama hiç tablet kullanmayan biri olarak kararı ben vermek istemedim uzman arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim. Ayrıca A6 bana çok ufak gibi geliyor. A5 ebatlarında profesyonelce çizim yapacağım bütçemi aşmayacak bir tablet var mı acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

slhoz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar kaç kişi bakmış lütfen ama yorum yok lütfen yardımcı olun. Bütçem kısıtlı bu nedenle işime yaramayan bişey alıp kenarda kalmasını istemiyorum o zaman yenisinide alamam.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 25-04-2010 #3
Merhaba ,

Öncelikle hangi amaç için kullanacağınızı yazarsanız tavsiye verirken daha faydalı olabilir .

Yapacağınız çizimlerin detay oranlarına göre belkide çok fazla bir bütçeye ihtiyacınız yok .
Sebebe gelince tablet alanı kendini ekran çözünürlüğü ile eşleyerek çalışır bu sayede küçük tabletlerle de tam ekranda çalışabilirsiniz.

A6 -A5 Çizim alanları size dışardan küçük gelebilir ama yapılan bazı örnekler size ilham verebilir ;

dwarf 3 by ~Karayell on deviantART
Neytiri by ~Talipsisman on deviantART

Türkiyede şuanda ençok satan model tüm markalar dahil UC Logic WP8060 ama siz alternatif olarak 5540 veya 4030 gibi bir modelle başlayabilirsiniz böylelikle kaliteli bir mosue fiyatına tablet kullanmaya adım atarsınız .Denemeniz sonucu fazla kullanmak istemediğinize karar veriseniz ( zor ama oldu diyelim :( grafik tablet önerin lütfen. ekonomik olarak fazla yük altına girmemiş olursunuz.

Tablet ile çalışacağınızdan eminseniz 200 raporlama hızına sahip yeni Hotkey serisinden önerebilirim
Hepsiburada.com : Uc-Logic Lapazz TWHA60 Çift Kalemli Geniş Tip Hot-Key Grafik Tablet (UC-TWHA60) | Bilgisayar
Bu mesajdan alıntı yap

slhoz

Grafiker / İstanbul

Alt 28-06-2010 #4
Teşekkür ederim yorumunuz için yeni gördüm. wp8060 aldım 3 ay kadar oldu. Tabletimden memnunum tek sıkıntımsa bazen algılamıyor onun için de usb tekrar çıkarıp takmam gerekiyor, o zaman düzeliyor. Henüz çok fazla kullanamadım, kullandığım zamanlarda da boyama ve rotüş için kullandım. Nedense pen tool dan kopamıyorum :( grafik tablet önerin lütfen. çizimleri onla çizip tablet yardımıyla boyuyorum, yada karakalem çizip öyle boyuyorum. Sanırım başlı başına tabletle yapmak için bol bol pratik lazım.
Bu mesajdan alıntı yap
bodytr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bodytr

Hiç Biri / İstanbul

Alt 22-07-2010 #5
Keşke Amerika'dan aalsaydınız, buradaki 300 liralık tabletler orada 50 dolar bile değil ve oradaki 150dolarlık bir tabletin burada kaça satılacağını tahmin edersiniz...

Keşke mesajınızı daha önce görseydim, sizi engelleyip Amerika'dan almanız konusunda yardımcı olurdum.
Bu mesajdan alıntı yap

slhoz

Grafiker / İstanbul

Alt 23-07-2010 #6
Keşke Amerika'dan aalsaydınız, buradaki 300 liralık tabletler orada 50 dolar bile değil ve oradaki 150dolarlık bir tabletin burada kaça satılacağını tahmin edersiniz...

Keşke mesajınızı daha önce görseydim, sizi engelleyip Amerika'dan almanız konusunda yardımcı olurdum.
İlk olarak bu tarz şeylerin yurt dışından nasıl alabileceğimi bilmiyorum. Bilsem bana notebook lazım ona bakarım. Gene tablette pek oynamıyor kanımca uygun aldığımı zannediyorum 190 tl 12 taksitle :( grafik tablet önerin lütfen. Ama siz nasıl alınacağını biliyorsanız tarif edin de alacağımız zaman uygun alalım. Öyle yurt dışında eş dost yok. Bir İngiltere ark. var ordanda nasıl olur bilemem. Birde bilginiz var mı yabancı ülkeden alınan pc leri burada çevirttirmek gerekmiyormuş, kimi kullanılmıyor diyor. Macbook'ların ucuz olduğunu duymuştum yurt dışında ama bağlantı kurmak yol yordam bilmek lazım tabi...
Bu mesajdan alıntı yap
B-RoCK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

B-RoCK

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 23-08-2010 #7
Uc-logic lappaz serisi işini görür fiyatına göre performansı çok iyi pişman olmazsın
Bu mesajdan alıntı yap
sithocan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sithocan

Hiç Biri / Ankara

Alt 09-09-2010 #8
Avrupa ile arada bariz fiyat farkı yoktur ama Amerika'dan getirtebilirseniz en az %30 ucuza mal olur.
Bu mesajdan alıntı yap
UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 29-09-2010 #9
Amerikadan getirdiğiniz veya getireceğiniz ürünün 2 yıl garantisinin olmadığını unutmamakta fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
grevs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grevs

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2010 #10
çok teşekkürle çok işime yaradı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları