Grafik tablet ve yazı yazma

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - Grafik tablet ve yazı yazma Sponsorlu Bağlantılar İyi günler Öncelikle grafiker değilim. Matematik öğretmeniyim. Siz grafik tablet kullanıcılarından yardım rica ediyorum. Ders videoları hazırlamak istiyorum. Bununla alakalı tablet, grafik tablet, elektronik kalem, dijital ajanda vb. ...

mat61 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mat61

Eğitimci / Trabzon

Dosya23

Alt 25-01-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi günler
Öncelikle grafiker değilim. Matematik öğretmeniyim. Siz grafik tablet kullanıcılarından yardım rica ediyorum.
Ders videoları hazırlamak istiyorum. Bununla alakalı tablet, grafik tablet, elektronik kalem, dijital ajanda vb. bir çok seçeneğe baktım ve kafam çok karıştı. Çok uzun süre kullanmayacağım içinde en ekonomik olan seçeneği tercih etmek istiyorum.

Yapmak istediğim;
Power point sunusu ile laptopda ders anlatırken gerekli yerlerde formül vb açıklamayı yazmak istiyorum(sunu modunda) ve bunun kağıda yazdığım kalitede olmasını istiyorum. Malum mouse ile yapabilirim ama matematiksel semboller iyi olmayınca kalite düşüyor.
Sorularım;
1) Grafik tablet mi Dijital kalem mi (wacomun ki gibi)
2) Grafik Tablet ise hangi boyut yeterli olur.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 03-02-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba,

Öncelikle amacınız tasarım değil sadece yazı yazmak ve soru çözmekse küçük çizim alanına sahip bir grafik tablet ile bu işinizi kolaylıkla görebilirsiniz.

Aşağıdaki model işinizi fazlasıyla görecektir.
UC Logic Lapazz W963 A5+ Profesyonel 5080LPI Grafik Tablet (Siyah) - Grafik Tablet - Çevre Birimleri

Çok detaylı ilustrasyonlar yapmıyorsanız grafik tablet boyutu sizi çok etkilemeyecektir.
ancak geometri sorularında işaretlerinizin belirgin olması için gönderdiğim A5 boyutu mantıklı bir tercih olacaktır.

Umarız yardımcı olmuştur.

UC Logic Türkiye
Akortek Bilişim
Bu mesajdan alıntı yap