Grafik Tasarım Bölümü çok mu Masraflı?

Kantin - Grafik Tasarım Bölümü çok mu Masraflı? ...

nilshtein isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nilshtein

Sanat Yn. / Çanakkale

Alt 15-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar resmi ve grafiği çok seviyorum karakalemim de gayet iyi.
Bu yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarına girmek istiyorum. Bir kaç kişi diyor işte çok masraflı o okul falan filan her ay ücret ödersin gibi şeyler...
Ama yinede çok istiyorum gitmeyi.
Bi bilgim yok sonra neyle karşılaşırım diye.
Siz bölümü okumuş arkadaşlar olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.
Eğer masrafı fazla olucaksa yazın çalışıp para biriktirmeyi düşünüyorum aileme yük olmadan şu bölümü okursam başka bişi istemem. :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(45)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grafik bölümü okumak, bir öğrenci için büyük şanstır ve çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü okul dönemi boyunca bölümünle ilgili işler bulma sansın vardır. Ayrıca bu bölümün öğretmenleri çalışan öğrenciyi severler ve desteklerler... Bunların dışında, bölmüne 1. yada 2.likle girersen güzel bursların sahibide olabilirsin... Bölümü 1. yada 2.le bitirirsen ve yeterliysen çok güzel iş olanaklarıyla meslek hayatına başlaya bilirsin. (böyle bir program dahilinde güzel bir iş yerine sahip olup yazdığım aşamaları yaşadım). Sen yeterki kazan...Maddiyatida sorun etme... öğrencilik her koşulda güzel. Birtek öğrenciyken o uzun yolar kısa geliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
burakosar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burakosar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 16-06-2008 #3
Grafik bölümü okumak, bir öğrenci için büyük şanstır ve çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü okul dönemi boyunca bölümünle ilgili işler bulma sansın vardır. Ayrıca bu bölümün öğretmenleri çalışan öğrenciyi severler ve desteklerler... Bunların dışında, bölmüne 1. yada 2.likle girersen güzel bursların sahibide olabilirsin... Bölümü 1. yada 2.le bitirirsen ve yeterliysen çok güzel iş olanaklarıyla meslek hayatına başlaya bilirsin. (böyle bir program dahilinde güzel bir iş yerine sahip olup yazdığım aşamaları yaşadım). Sen yeterki kazan...Maddiyatida sorun etme... öğrencilik her koşulda güzel. Birtek öğrenciyken o uzun yolar kısa geliyor.
tamamen katılıyorum iin maddiyatına bakarsan hıçbir üniversitede okuyamazsın bence işin içeriğine ve kendi apabıleceklerıne güven ve ona göre karar ver eğer elin bu işlere yatkın ve hayal gucun iyi ise hiç kafanı yorma ve yetenek sınavına hazırlan...
Bu mesajdan alıntı yap
semra çakmak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

semra çakmak

Grafiker / Mersin

Alt 18-06-2008 #4
çalışıp okumak kolay olmaz,özellikle grafik bölümü öğrencisi için.bölüm gereği derslere özellikle bölüm derslerine oldukca zaman kaybediyoruz,resim çizim ayrıntı,zaman ve titizlik ister hem gözlerini yorcan hem bileğini,,çoook zor....
Bu mesajdan alıntı yap
omerayar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

omerayar

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 25-06-2008 #5
merhaba.evet gerçekten çok masraflı.temel sanat dersi var.bu derste alacagın boyalar cok masraflı.grafik okursan eger baskı dersleri var bu dersin masrafıda cok.bir guaj boya 5 milyon.30 tane aldıgını varsayarsan sen düsün yani
Bu mesajdan alıntı yap
moon.light_19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

moon.light_19

Eğitimci / Edirne

Alt 26-06-2008 #6
4 yıl güzel sanatlar lisesinde okudum üniversitede de 3ünü sınıfa gectim babam bir ev parası yatırdım dio:P yatılı olmak zor sanat öğrencisi olmak dahada zor Grafik Tasarım Bölümü çok mu Masraflı?
Bu mesajdan alıntı yap
bubblegum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bubblegum

Öğrenci (Grafik) / Eskişehir

Alt 28-06-2008 #7
Ben Anadolu Üniversitesi'nde Grafik bölümünde okuyorum. Bölümün masraflı olduğu doğru fakat eğitimin süresince bu masraflar hep kendini geliştirmek adına olacaktır. Bunun için de birşeyler feda etmek gerekebilir. Umarım çok çalışıp kazanırsın diyorum çünkü kazandıktan sonra fazlasıyla yoğun ve zevkli bir çalışma temposu seni bekliyor olucak bence bu da bütün masraflara değer :wink: (masraflarını da okuldan mezun olunca kat kat çıkarabileceğini düşünüyorum)
Bu mesajdan alıntı yap
serkoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkoy

Sanat Yn. / Ankara

Alt 19-07-2008 #8
Evet çok masraflı, fakat birde yoğun ve ağır bir çalışma temposu bekliyor seni...
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bölümü, cok, grafik, masraflı, tasarım