Grafik tasarım bölümü hakkında

Kantin - Grafik tasarım bölümü hakkında ...

Like Tree5Likes

Alt 26-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı.
Ben Grafikerlik okumak istiyorum. Üniversitelerde böyle bir bünye varmı ?
Varsa kaç yıllık oluyor. Ortalama kaç puanla alınıyor. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden tşk ediyorum.
Konunun nereye açılacağı hakkın tereddüt ettim en son burda karar kıldım umarım doğru yere açmışımdır saygılar.
hasankaplan, sadk ve cazibe bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 26-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba ben sorunuz icin tesekkur edecegim Grafik tasarım bölümü hakkında

cunku benim aklimdada ayni sorular var.
Bu mesajdan alıntı yap
pasayusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pasayusuf

Grafiker / Ankara

Alt 26-01-2008 #3
bende de aynı soru vardı sanırım soru herkez de var Grafik tasarım bölümü hakkındaGrafik tasarım bölümü hakkındaGrafik tasarım bölümü hakkında Ama cevap ....
Ben duyduğum kadarını sizlere aktarayım
Özel yetenekten +185 ve üzeri puanlada özel yetenek sınavına girilebiliyormuş
Ancak 2 yıllık ta varmı varsa şartları nasıl bilemeyecem
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-01-2008 #4
arkadaşlar bende istiyorum grafikerlik mesela sınavlar ne gibi sartlara göre uygulanıyor benı bilgilendirirseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Nüket HOTALI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nüket HOTALI(41)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-01-2008 #5
Güzel Sanatlar Fakülteleri, Grafik Bölümü
Eğitim Fakülteleri, Grafik Bölümü Resim İs Öğretmenliği
Mesleki Eğitim Fakülteleri, Grafik Bölümü, Mesleki Grafik Öğretmenliği
Biçiminde 4 yıllık fakülteler var. Bu fakülteler, her yıl 10 ila 20 kişi arasinda öğrenci almakta. Günümüzdeki puan sınır nedir bilimiyorum. Ben mezun olali 10 yılı geçmiş. Bu puanı aldıktan sonra, özel yetenek sınavi ile okula kabul ediliyorsunuz? Okulun kendi bünyesinde yaptığı sınavlardır. Okullara göre değişkenlik görterir. Fakat hepsinde ölçülen ana kural desen bilginizdir.
Çizgi karakteriniz, Kompozisyonu kağıda yerleştirme, Ölçülendirme, Işık ve gölgeyi oluşturabilme gibi becerilerinizin ölçüldüğü bir sınavdır.
İlgili fakültereni sitelerine girerek bilgi alabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
unılee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unılee

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 29-01-2008 #6
Yetenek sınavına girebilmek için ÖSS puanının fazla istendiği ( Yıldız T. Kocaeli gibi) üniversitelerde var. Eğitim fakültesinde ÖSS puanının etkisi normal GSF lere göre fazladır. Ama istenen bölüm Grafik Tasarımı vb. ise Yeteneğinize çok güveniyorsanız pek bir sorun yok demektir.
Bu mesajdan alıntı yap
hondarslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hondarslan(29)

Grafiker / Bursa

Alt 29-01-2008 #7
arkadaşlar grafik tasarım bölümü var bildiğim kadarıyla eskişehir de var antalya da var bu yıl da konya ya açılıyor bu bölüm bende 2 yıllık tasarım basım yayın mezunuyum dikey geçişle antalya veya eskişehire geçmeyi düşünüyorum ilk olarak girmek isteyen arkadaşlar
bu bölüme girebilmek için bildiğim kadarıyla önce sayısal sözel veya eşit ağırlık puanı olarak barajı geçmek zorundalar ve daha sonra özel yetenek sınavı ile bu bölüme girmeye hak kazanılabiliyor
Bu mesajdan alıntı yap
<tsunami> isimli Üye şimdilik offline konumundadır

<tsunami>

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 29-01-2008 #8
[b]mrb hondarslan , ben meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim programlama okuyorum ama ben çizime daha yatkınım öss de başarılı olamasamda konyadaki grafik tasarım bölümüne gitme gibi bir durumum olabilir mi ve ordan direk geçişle 2+2 okuyabilirmiyim cvp bekliyorum tşk. Bide konyadaki üvn isimini verebilir misiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 02-02-2008 #9
Bilgileriniz için tşkler arkadaşlar. Duyduğuma göre öss de brajı aştıktan sonra kazanabiliyormuşuz. lakin bununla kalmıyor birde yetenek sınavı oluyormuş. Sandalya üzerinde oturan bir objeyi çizcekmişiz gibi olaylar varmış. Grafik tasarımla bunun ne alakası olabilir ki. ?
Bu mesajdan alıntı yap
guuggu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

guuggu

Öğrenci (Diğer)

Alt 19-02-2008 #10
Grafik tasarım okuyacaksan dikkatin, ayrıntıları görme gücün, hayali tasarım kabiliyetin vs nin yanında çizim kabiliyetin de olmalı derim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
bolumu, bölümü puanı kaç, grafik, grafik tasarim hakkinda, grafik tasarım bolumu, grafik tasarım bölümü, hakkinda, tasarim