Grafik Tasarım İçin Monitör Tavsiyeleriniz..

Donanım Rehberi - Grafik Tasarım İçin Monitör Tavsiyeleriniz.. ...

Mr.Brainy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mr.Brainy

Grafiker / Kocaeli

Alt 21-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Monitör almayı düşünüyorum. LCD ve 22" 23" 24" olabilir. Baskıda cıkabilecek en iyi rengi yakalamak için tavsiye ettiğiniz, kullandığınız monitörlerin marka ve modellerini bekliyorum.

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

istakozzz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

istakozzz

Grafiker / Adıyaman

Alt 22-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
EİZO CG SERİSİ grafik ve fotoğrafçılar için özel monitördür tek geçerim... nec markanında bazı pro serileri var, bir ara çok araştırmıştım ama gerçekten pahalı monitörler bu yüzden yurtdışından getirtmeni tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
cok_yasa_kamil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cok_yasa_kamil

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 22-01-2011 #3
kullandığım HP S2031a model monitörden memnunum.... baskı ile hemen hemen örtüşüyor.
çok özel monitör alamayacağım için, bunu kullanıyorum. yoksa yukarıdaki mesajda yer alan monitörler elbette profosyoneller içindir. ama bizim gibi orta ölçekler için de ideal olanlar var tabi Grafik Tasarım İçin Monitör Tavsiyeleriniz..

ayrıca, geçen bir yerde okumuştum, yapılan araştırmaya göre 22" üzeri monitörlerde çalışma verimi düşüyormuş, en ideali 20-22 inçmiş...
Bu mesajdan alıntı yap