Grafik tasarım için yardım

Afiş Tasarımı - Grafik tasarım için yardım Sponsorlu Bağlantılar Selamlar herkese, Daha önce birçok yerde gördüğüm tarzda bir çalışma yapmak istiyorum. aşağıdaki görseldeki gibi bişey; Bu tarz çalışmalar naısl hangi programda yapılıyor bilgisi olan varmı acaba? Mesela ...

simonmc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

simonmc

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selamlar herkese,

Daha önce birçok yerde gördüğüm tarzda bir çalışma yapmak istiyorum.
aşağıdaki görseldeki gibi bişey;

Bu tarz çalışmalar naısl hangi programda yapılıyor bilgisi olan varmı acaba?
Mesela path içine otomatik olarak yazıyı distort etmek gibi bir uygulamamıdır bu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Jek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jek

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 01-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu bir tipografi çalışmasıdır. sade anlatım ile, yazı fontlarını kullanarak yapılan çalışmalara bu ad verilir. örnekler için google'a "typography" yazıp aratabilirsin. Photoshop da yapman da mümkündür. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
simonmc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

simonmc

Grafiker / İstanbul

Alt 17-01-2010 #3
bu bir tipografi çalışmasıdır. sade anlatım ile, yazı fontlarını kullanarak yapılan çalışmalara bu ad verilir. örnekler için google'a "typography" yazıp aratabilirsin. Photoshop da yapman da mümkündür. İyi çalışmalar.
Yanıt için teşekkür ederim.
Bende tipografi olduğunu biliyorum dostum, verdiğim örnekteki karakterlere yapılan transform nasıl yapıldı diye sormuştum. Mesela path içerisine yazıyı otomatik olarak deforme ederek oturtma gibi bişey...
Bu mesajdan alıntı yap
Jek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jek

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 20-01-2010 #4
Evet olabilir pen tool u seçip yazının yazılacığı hatları belirleyip akabinde yazıyı üzerine yazarsın, sonrasında yazıyı katman haline getirip transform ile şeklin ortaya çıkmasını sağlayabilirsin. Ki bu baya zor bir çalışma. James Brown amcamız baya güzel resmedilmiş.
Bu mesajdan alıntı yap
alisalur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alisalur(38)

Grafiker / Konya

Alt 30-01-2010 #5
Hoş olmamış
Bu mesajdan alıntı yap