Grafik Tasarım ile ilgili bir soru

Temel Tasarım İlkeleri - Grafik Tasarım ile ilgili bir soru Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar Üç yılı aşkın bu işi yapıyorum ama yeterli olmadığımı düşünüyorum. Sorun program bilgim değil, tasarımlarımın daha iyi olmasını istemem. Bu yüzden bir sanat eğitimine ihtiyacım olduğunu ...

Alt 24-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar
Üç yılı aşkın bu işi yapıyorum ama yeterli olmadığımı düşünüyorum.
Sorun program bilgim değil, tasarımlarımın daha iyi olmasını istemem.
Bu yüzden bir sanat eğitimine ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bir araştırma yaptım ve RYD : Reklam Yaratıcıları Derneği ni buldum. Bir yıllık bi kurs ama içinde program eğitimi de var. Bu kursun grafik uygulama kısmına daha önce katılan arkadaşlar varsa fikirlerini almak istiyorum. Tasarım ağırlıklı mı yoksa program ağırlıklı mı? Gittiğime değer mi? Veya sizlerin bildiği, özellikle tasarım ağırlıklı kurslar varmı? Uzun süreli de olabilir. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim. İyi günler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba arkadaşlar
Üç yılı aşkın bu işi yapıyorum ama yeterli olmadığımı düşünüyorum.
Sorun program bilgim değil, tasarımlarımın daha iyi olmasını istemem.
Bu yüzden bir sanat eğitimine ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Bir araştırma yaptım ve RYD : Reklam Yaratıcıları Derneği ni buldum. Bir yıllık bi kurs ama içinde program eğitimi de var. Bu kursun grafik uygulama kısmına daha önce katılan arkadaşlar varsa fikirlerini almak istiyorum. Tasarım ağırlıklı mı yoksa program ağırlıklı mı? Gittiğime değer mi? Veya sizlerin bildiği, özellikle tasarım ağırlıklı kurslar varmı? Uzun süreli de olabilir. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim. İyi günler.
Açıkçası kursa gitmiş ve beklentilerinin altında bir sonuç almış biri olarak.Eğer program bilginize güveniyor ve bir eksiğiniz olmadığını düşünüyorsanız kursa gitmenizi tavsiye etmiyorum.Kursun size program bilgisinden fazla bir şey vereceğini sanmayın.Bahsettiğiniz dernek hakkında bir fikrim olmadığı içi bir şey diyemeyeceğim.Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-09-2008 #3
Sizi anlıyorum, haklısınız. Artık çoğu kurs para tuzağı haline geldi ama mutlaka aldığı paranın hakkını veren kurumlarda vardır. Ben de burda en doğru yeri bulmaya çalışıyorum. Çünkü bu işi yaptıkça geçen zamanda eksikliklerinizi tasarımlarınızda görmeye başlıyorsunuz. Bu eksiklikleri bir uzman yardımıyla aşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Tabi ki tasarım yeteneği kazandıramazlar ama deneyimlerinden yararlanabiliriz. Hatalarımızı görmemize yardımcı olabilirler. Mesela geçenlerde Bsf adında bir yer buldum. Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum zaten kursta başlamış ama istediğim gibi bir yerse diğer döneme başlayabilirim ben de. Bana bu konuda tavsiyede bulunacak arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum. Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-09-2008 #4
Sizi anlıyorum, haklısınız. Artık çoğu kurs para tuzağı haline geldi ama mutlaka aldığı paranın hakkını veren kurumlarda vardır. Ben de burda en doğru yeri bulmaya çalışıyorum. Çünkü bu işi yaptıkça geçen zamanda eksikliklerinizi tasarımlarınızda görmeye başlıyorsunuz. Bu eksiklikleri bir uzman yardımıyla aşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Tabi ki tasarım yeteneği kazandıramazlar ama deneyimlerinden yararlanabiliriz. Hatalarımızı görmemize yardımcı olabilirler. Mesela geçenlerde Bsf adında bir yer buldum. Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum zaten kursta başlamış ama istediğim gibi bir yerse diğer döneme başlayabilirim ben de. Bana bu konuda tavsiyede bulunacak arkadaşlar varsa mesajlarını bekliyorum. Teşekkürler.

http://www.grafikerler.net/grafik-ta...eler-t589.html
Grafikerlik Kursuna Gitsem mi?
grafik ve web tasarımı eğitimi almak istiyorum
grafik tasarım eğitimi hakkında yardım lütfen

Bu sayfalarda sorunlarınızın birçoğu cevap bulacaktır sanırım.Olumlu olumsuz yorumları incelerseniz daha doğru bir sonuca varırsınız diye düşündüm.
Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
tugi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tugi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 29-09-2008 #5
http://www.grafikerler.net/grafik-ta...eler-t589.html
Grafikerlik Kursuna Gitsem mi?
grafik ve web tasarımı eğitimi almak istiyorum
grafik tasarım eğitimi hakkında yardım lütfen

Bu sayfalarda sorunlarınızın birçoğu cevap bulacaktır sanırım.Olumlu olumsuz yorumları incelerseniz daha doğru bir sonuca varırsınız diye düşündüm.
Kolay gelsin.
teşekkürler the one faydalı bir paylaşım olmuş
Bu mesajdan alıntı yap

BSF Bilgi

Alt 20-10-2008 #6
Merhaba,

Tasarımda belirli bir seviyeye geldiyseniz ve daha ileri bir eğitim istiyorsanız bsf yi size öneririm. Dersler tasarımlarınıza farklı ve sanatsal açıdan bakmanıza, tasarımlarınızı ve yaratıcı yönünüzü geliştirmenize yardımcı olacaktır. Ders veren hoca gerçekten bu konuda iyiydi.

Deniz Özmen
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bir, grafik, ile, ilgili, soru, tasarım