Grafik tasarım işi için alabileceğim en iyi notebook nedir

Ürün Tanıtımı - Grafik tasarım işi için alabileceğim en iyi notebook nedir Sponsorlu Bağlantılar öncelikle herkese meraba iyi forumlar .. 21 yaşında bir öğrenciyim(bilgisayar programcılığı (lise,web programcılığı)) grafik tasarım konusunda meraklı bi o kadar da heycanlıyım masaüstü(taka) beni sık sık yolda bırakır ...

ruzgar-arslan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Dosya23

Alt 12-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

öncelikle herkese meraba iyi forumlar ..

21 yaşında bir öğrenciyim(bilgisayar programcılığı (lise,web programcılığı)) grafik tasarım konusunda meraklı bi o kadar da heycanlıyım masaüstü(taka) beni sık sık yolda bırakır oldu ve bende bir notebook edinmek istiyorum, haşır neşir olmasamda kullandığım kurcaladığım bunları yapmaya çalışırken başında uyukladığım programlar; Adobe cs5, photoshop ıllustrator dreamweaver fireworks ve flash 1.900 gibi bir üst limitim var siz değerli arkadaşlardan isteğim bu bütçe ile alabileceğim en iyi notebook nedir ? ..

konuyu birden fazla yerde açtığım için üzgünüm :sweating:

21 yaşında bir öğrenciyim(bilgisayar programcılığı (lise,web programcılığı)) grafik tasarım konusunda meraklı bi o kadar da heycanlıyım masaüstü(taka) beni sık sık yolda bırakır oldu ve bende bir notebook edinmek istiyorum, haşır neşir olmasamda kullandığım kurcaladığım bunları yapmaya çalışırken başında uyukladığım programlar; Adobe cs5, photoshop ıllustrator dreamweaver fireworks ve flash 1.900 gibi bir üst limitim var siz değerli arkadaşlardan isteğim bu bütçe ile alabileceğim en iyi notebook nedir ? ..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 12-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Birdaha üzgün olmamak ve uyarı almamak adına konularınızı doğru yere açınız ve lütfen Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)
Bu mesajdan alıntı yap

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 12-07-2012 #3
teşekkürler Grafik tasarım işi için alabileceğim en iyi notebook nedir ..
Bu mesajdan alıntı yap
Yontucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yontucu(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-07-2012 #4
Notbook alma, mac mini al 5 sene kafadan kullan
Bu mesajdan alıntı yap

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 12-07-2012 #5
mac mini araştırıyorum ama ekran kartı biraz düşük ..
Bu mesajdan alıntı yap
kurthan84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurthan84

Hiç Biri / Bursa

Alt 12-07-2012 #6
arkadaşım bence şu özelliklerde bir pc senin işini görür ;
İ7 bir işlemci
min. 8 GB DDR3 ram
min. 2 Gb ekran kartı ( geforce yada ati radeon serisi ) bunlar yazmaz ise ekran kartın onboard olur ki işine yaramaz..
min.750 GB harddisk
zaten geri kalan özellikler standart... böyle bir makina abartmayayım ama ufak takfiyelerle seni 5 yıl götürebilir. Arkadaşım sana MAC. tavsiye etmiş ama MAC.hurdası 2500 dolardan başlıyor... ama sonuç olarak MAC.LER grafik canavarı olarak anılır... bunuda unutmamak gerekir..
Bu mesajdan alıntı yap

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 13-07-2012 #7
kurthan84 tavsiye ettiğin özellikler benim istediğim özellikler ..
Bu mesajdan alıntı yap
kurthan84 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kurthan84

Hiç Biri / Bursa

Alt 13-07-2012 #8
kurthan84 tavsiye ettiğin özellikler benim istediğim özellikler ..
arkadaşım şimdi söyleyeceğim markadan uzakdur... CASPER VE EXPER bunlar bela makinedir servisten çıkmaz... PACKERD BELL İYİ MARKADIR FAKAT SERVİS AĞI ÇOK KISITLI. HP,ACER,TOSHİBA,DELL BUNLAR SENİN MADDİ İMKANLARINA OLDUKÇA YAKIN BULABİLİRSİN.... BİR SAMSUNGLAR VAR ONLARDA OLDUKÇA BASARALI MAKİNALAR... TERCİHİN OLDUKÇA KALİTELİ VE ÖZELLİK BAKIMINDAN YAKIN OLMALI BENCE... KOLAY GELSİN.
Bu mesajdan alıntı yap
YaLquzaq isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YaLquzaq(36)

Bilg. Teknikeri / Yurtdışı

Alt 13-07-2012 #9
Mac'leri bir kenara bırakırsak; Ben öncelikle İkinci nesil İ5 ve üzeri işlemcisi olan (İkinci nesil olmasına özellikle dikkat edin), kesinlikle 64 Bir işletim sistemine sahip (yeni nesillerde 32 bit sistemler optimizasyon sorunu yaşıyor) 2 Gb paylaşımsız Nvidia Quadro ya da Ati Sapphire (128 bit üzeri) serilerinden ekran kartı olan. 1 Tb harddiske sahip ve grafik için led ve 15" üzeri bir monitöre sahip makinalara bakmalısın. Ram söylemiyorum zira bu tarz makinalarda genellikle 8Gb Ram vardır...
Bu mesajdan alıntı yap

ruzgar-arslan

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 14-07-2012 #10
arkadaşım şimdi söyleyeceğim markadan uzakdur... CASPER VE EXPER bunlar bela makinedir servisten çıkmaz... PACKERD BELL İYİ MARKADIR FAKAT SERVİS AĞI ÇOK KISITLI. HP,ACER,TOSHİBA,DELL BUNLAR SENİN MADDİ İMKANLARINA OLDUKÇA YAKIN BULABİLİRSİN.... BİR SAMSUNGLAR VAR ONLARDA OLDUKÇA BASARALI MAKİNALAR... TERCİHİN OLDUKÇA KALİTELİ VE ÖZELLİK BAKIMINDAN YAKIN OLMALI BENCE... KOLAY GELSİN.

kesinlikle aynı dili konuşuyoruz ..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları