Grafik Tasarım Nedir?

Anketler - Grafik Tasarım Nedir? Sponsorlu Bağlantılar Evet arkadaşlar şimdi bu konuda biraz laflıyalım bakalım. Sizce grafik tasarım nedir ? Grafik tasarım denildiğinde ilk aklınıza gelen cümle yada cümleler nelerdir ? Benim düşüncem. Harfleri, sözcükleri, ...

Grafik Tasarım Nedir?
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Grafik Tasarım Nedir?

Alt 10-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Evet arkadaşlar şimdi bu konuda biraz laflıyalım bakalım. Sizce grafik tasarım nedir ? Grafik tasarım denildiğinde ilk aklınıza gelen cümle yada cümleler nelerdir ?

Benim düşüncem.
Harfleri, sözcükleri, tümceleri, fotoğrafları, biçimleri, renkleri kağıt üzerinde bir zevk ve oranla yerleştirme sanatına grafik tasarım sanatı denir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Grafik tasarım bence; kendi hayalinde canlandırdığın bir düşünce veya olguyu; çizgiler,renkler, gölgeler, desenler gibi materyallerle görselleştirip karşındaki insanında hayalinde canlandırmasını sağlamaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-03-2008 #3
Grafik tasarim nedir?

Öncelikle gözümüzün görebildigi bir sey olmasi gerekir. Grafik Tasarım Nedir? Görsel bir sanattir grafik tasarim.

Tabi en önemlisi de bu görsel sanat Bilgisayar denen teknolojik alet yardimiyla sunulmalidir. Daha sonra baski olarak yahut internette görüntü amaçli olarak kullanilabilir.

Yani grafik tasarim, çikis noktasi bilgisayarla baslayan, belli programlarla islenerek, gözle görülebilir bir hal alan, kullanilabilir görsel tüm olanaklarin kullanildigi dopdolu bir meslektir.

Bu meslegi yapan kisiler de grafikerdir. Grafik Tasarım Nedir?
Bu sanatta (veyahut meslek) herkese basarilar diliyorum. Grafik Tasarım Nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 10-03-2008 #4
Peki bilgisayar olmadan önce bu meslek yokmuydu ? . Mesela İhap Hulusi bu mesleği yapmıyormuydu ?
Bu mesajdan alıntı yap

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-03-2008 #5
Peki bilgisayar olmadan önce bu meslek yokmuydu ? . Mesela İhap Hulusi bu mesleği yapmıyormuydu ?

(Öncelikle gözümüzün görebildigi bir sey olmasi gerekir. Görsel bir sanattir grafik tasarim) Demistim yukaridaki açiklamamda.

Elbette evvelden de bu meslek degisik yöntemlerle yapiliyordur, fakat ben zamanimiza göre su andaki yorumunu yaptim. Grafik Tasarım Nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 10-03-2008 #6
Grafik tasarim nedir?
Tabi en önemlisi de bu görsel sanat Bilgisayar denen teknolojik alet yardimiyla sunulmalidir. Daha sonra baski olarak yahut internette görüntü amaçli olarak kullanilabilir.
Peki bilgisayar icat edilmeden önce bu meslek yokmuydu?. İhap Hulusi' ye bu cümle saygısızlık olmuyormu ? :S
Bu mesajdan alıntı yap

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-03-2008 #7
Peki bilgisayar icat edilmeden önce bu meslek yokmuydu?. İhap Hulusi' ye bu cümle saygısızlık olmuyormu ? :S
Bilgisayar icat edilmeden önce de bu meslek yapiliyordur dedim.
Kimseye de saygısızlık etmek amaciyla söylenmedi bu sözler.

Ama 2008 yilinda kaç kisi bilgisayar disinda bu meslegi icra ediyor arkadasim!
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 10-03-2008 #8
Bence Hayal Etmek ve Görsel Hale Getirmek...
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 10-03-2008 #9
Grafik Tasarım Bence Nesneleri Diğer İnsanlar Gibi Görmeyip, Onlar (Nesneler) Üzerinden Çok Değişik Fikirler Üretebilmektir.

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 10-03-2008 #10
Sözlük anlamları:

Grafik: Biçim, çizge.

Tasarım: Zihinde canlandırılan biçim. Bir sanat eserinin, yapının veya teknik ürünün ilk taslağı, desen, tasar çizim, dizayn. Bir araştırma sürecinin çeşitli dönemlerinde izlenecek yol ve işlemleri tasarlayan çerçeve, tasar çizim, dizayn. Daha önce algılanmış olan bir nesne veya olayın bilinçte sonradan ortaya çıkan kopyası.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
grafik, nedir, tasarim, tasarm